جف بزوس از مدیرعاملی آمازون کناره‌گیری می‌کند

Jeff-Bezos.jpg

جف بزوس برای رساندن آمازون به جایگاه کنونی خود، 27 سال تلاش کرده است اما حالا برای تمرکز بر روی اهدافی مهم‌تر، قصد دارد تا مدیرعاملی آمازون را واگذار کرده و در یک سمت اجرایی ایفای نقش کند.

بدون شک جف بزوس رو می‌شناسید، مدیرعامل کنونی آمازون که 27 سال پیش، ایجاد آمازون را با یک گاراژ آغاز کرد و حالا آمازون یکی از ارزشمند‌ترین کمپانی‌ها در سراسر دنیاست. در شرایطی که آمازون در چین وضعیتی مناسبی قرار دارد، روز سه شنبه جف بزوس طی ایمیلی اعلام کرد که قصد دارد از سمت مدیرعاملی آمازون کناره گیری کند. وی در این ایمیل چنین توضیح داده است:

من از گفتن اینکه در فصل سوم امسال به یکی از پست‌های اجرایی در آمازون منتقل خواهم شد، هیجان زده هستم و اندی جسی در سمت مدیرعاملی حضور خواهد داشت. در مقام اجرایی، قصد دارم تا انرژی و توجه خودم را بر محصولات جدید و ابتکارات بدیع بگذارم. اندی در آمازون به خوبی شناخته شده است و تقریباً به اندازه‌ی من در آمازون حضور داشته است. او رهبری عالی خواهد بود و من کاملاً به او اطمینان دارم. این سفر 27 سال پیش آغاز شد. آمازون تنها یک ایده بود و حتی نامی نداشت. سوالی که در آن زمان می‌پرسیدم این بود: "اینترنت چیست؟" خوشبختانه تا مدت‌ها مجبور به توضیح این مورد نبودم. امروز ما دارای 1.3 میلیون کارمند با استعداد و فداکار هستیم و به صدها میلیون مشتری و بیزینس خدمت رسانی می‌کنیم و به طور گسترده به عنوان یکی از موفق‌ترین شرکت‌های جهان شناخته می‌شویم.... من به همان اندازه که برای وارد شدن به دفتر هیجان زده هستم، حالا برای این انتقال هیجان دارم. میلیون‌ها مشتری منتظر خدمت رسانی ما هستند و میلیون‌ها کارمند برای امرار معاش خود به ما وابسته هستند. مدیرعامل آمازون بودن یک مسئولیت سخت است و زمانی که چنین مسئولیتی داشته باشی، توجه به سایر چیزها بسیار دشوار است. با نشستن بر روی صندلی به عنوان یک نیروی اجرایی، همچنان در ابتکارات مهم آمازون دخیل هستم و در عین حال فرصت و انرژی کافی برای سایر علائقم مانند Washington Post، Blue Origin، Bezos Earth Fund و... را خواهم داشت. ما می‌خواهیم آمازون را به سمتی ببریم که دنیا به آن نیاز دارد. ما چیزهایی در دست ساخت داریم که همچنان متحیر کننده خواهند بود. ما خدمات زیادی را به افراد و کسب و کارها ارائه می‌دهیم و دو صنعت جدید و کلاس کاملاً جدیدی از دستگاه‌ها را ارائه کرده‌ایم. ما در زمینه‌های مختلفی از یادگیری ماشین گرفته تا تدارکات، بهترین هستیم و اگر برای اهدافمان به مهارت‌های دیگری نیاز داشته باشیم، ما به اندازه کافی صبور و انعطاف پذیر هستیم.

-

بنابراین همانطور که به نظر می‌رسد، جف بزوس برای تمرکز بیشتر روی ایده‌ها و ابتکارات، قصد دارد که مدیرعاملی آمازون را واگذار کند. با این حال جف همچنان 10.6 درصد از سهام آمازون را در دست خواهد داشت و مانند گذشته بزرگ‌ترین سهامدار آمازون باقی خواهد ماند. اندی جسی اما به زودی به سمت مدیرعاملی آمازون منسوب خواهد شد.

اخبار مرتبط:

راه‌های رفته جف بزوس، رئیس آمازون برای موفقیت

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: آمازون


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

دونالد ترامپ

پنجشنبه, 16 بهمن 1399

اجاد در این جمله یعنی چی؟ "مدیرعامل کنونی آمازون که 27 سال پیش، اجاد آمازون را با یک گاراژ آغاز کرد"

پاسخ

ثبت نظر