قابلیت Nearby Share گوگل روی ویندوز در دسترس قرار گرفت

nearby-share.jpg

گوگل بعد از فعال کردن nearby share روی تعدادی گوشی اندروید و کروم OS، حالا امکان استفاده از این قابلیت روی ویندوز را از طریق مرورگر کروم فراهم کرده است.

قابلیت Nearby Share، قابلیتی مشابه با AirDrop اپل است که به لطف این قابلیت می‌توانید فایل‌های خود را با سرعت بسیار زیای به همه‌ی دستگاه‌هایی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند، ارسال کنید. البته بلوتوث هر دو دستگاه گیرنده و فرستنده باید فعال باشد.

این قابلیت چند ماهی است که از طریق پلی سرویس بتا برای تعداد محدودی از گوشی‌های اندرویدی در دسترس قرار گرفته است. سپس گوگل این قابلیت را برای کروم OS اضافه کرد و اما حالا در حال اضافه کردن قابلیت Nearby Share به ویندوز از طریق مرورگر کروم است.

برای استفاده از این قابلیت روی ویندوز، ابتدا باید Chrome Canary یا Dev را روی سیستم خود نصب کنید. البته با این نصب، کارتان تمام نیست و برای استفاده از قابلیت Nearby Share، باید فلگ مربوطه را فعال کنید. برای این منظور کافی است در آدرس chrome://nearby، فلگ Naerby Share را فعال کنید. بعد از این کار هم لازم است تا مرورگر خود را ری‌استارت کنید.

Nearby-Sharing-flag.jpg
فلگ Nearby Share -

خوش بختانه گفته می‌شود که قابلیت Nearby Share از ماه آینده برای اندروید 6 و بالاتر فعال خواهد شد اما هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نشده است. با این وجود در همین لحظه شما می‌توانید قابلیت Nearby Share را روی ChromeOS، ویندوز و تعدادی از گوشی‌های اندرویدی تجربه کنید. با این وجود انتظار می‌رود که به زودی شاهد دسترسی به این قابلیت روی مک و لینوکس، آن هم از طریق مرورگر کروم باشیم.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: mspoweruser

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر