نتیجه یک گزارش: فروش NFT در سال 2022 به 101 میلیون رسید

nft.jpg

گزارش جدیدی از DappRadar نشان می‌دهد که در طول سال گذشته، توکن‌های غیرقابل‌تعویض (NFT) همچنان نقش مهمی در صنعت رو‌به‌رشد Web3 ایفا کرده‌اند. طبق این گزارش، NFTها روند خود را از افت‌های مرحله‌ای به پروژه‌های ابزار محور با ارزش بلندمدت تغییر داده‌اند.

براساس گزارش Cointelegraph، در گزارش جدید DappRadar در مورد پذیرش بلاکچین و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) در سال 2022 توضیح داده شده است که فروش NFT در سال گذشته به 101 میلیون رسیده که این میزان نسبت به سال قبل 67.57 درصد افزایش پیدا کرده است.

وضعیت بازیگران اکوسیستم NFT

NFT-1.jpg
-

براساس این گزارش، اتریوم با در اختیار داشتن 21 درصد از سهم بازار و بیش از 21.2 میلیون تراکنش پردازش‌شده، مقاوم اول را در اکوسیستم NFT در اختیار خود قرار داده است. پس از آن وکس (14.5 میلیون)، پالیگان (13.3 میلیون) و سولانا (12.9 میلیون) قرار دارند.

دو اکوسیستم Solana و ImmutableX نسبت به سال قبل از نظر فعالیت تراکنش رشد چشمگیری را تجربه کرده‌اند و به‌ترتیب با افزایش 440 و 315 درصدی مواجه شدند. بااین‌حال، هیچ تغییری در اکوسیستم BNB مشاهده نشده و تراکنش‌های آن در هر دو سال 2021 و 2022 تقریباً 1 میلیون بوده است.

علاوه‌براین، این گزارش از اتریوم و کاردانو به‌عنوان بلاک‌چین‌هایی با فعال‌ترین توسعه‌دهندگان که روی زنجیره کار می‌کنند، یاد کرده است که به‌ترتیب 223 و 151 پروتکل فعال دارند؛ درحالی‌که بلاکچین‌های مدولار مانند Polkadot و Cosmos، شاهد رشد 16 درصدی و 131.7 درصد فعالیت توسعه‌دهندگان شبکه خود بودند.

هر سال توجهات زیادی به NFTها می‌شود و همچنین کشورهای جهان، برنامه‌های جدیدی برای فضای Web3 ارائه می‌کنند. در اواخر سال میلادی گذشته، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده از مجموعه کارت‌های NFT خود با قیمت 99 دلار رونمایی کرد که با مجموع ارزش 4.5 میلیون دلار در کمتر از یک روز فروخته شدند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: cointelegraph

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر