ساخت تلویزیونی که مزه کردن طعم غذا را ممکن می‌کند؛ فقط با یک لیس...

Tv lisi.jpg

یکی از محققان ژاپنی موفق به ساخت تلویزیونی شده که کاربران‌ می‌توانند طعم مختلف‌ غذاها را مزه کنند. هدف از تولید این صفحه‌نمایش محقق کردن تجربه مزه کردن طعم غذا فراتر از مرزهای زمینی است تا کاربران بتوانند از منزل خود مزه‌های غذاهایی که در آشپزخانه‌ها پخته می‌شود را تست کنند.

تصور کنید برنامه‌ای از رستورانی از آن سوی دنیا در حال پخش است و کاربری که در منزل خود نشسته با لیس زدن نمایشگر می‌توانند طعم آن غذا را بچشد.

گفته شده که ده نوع طعم روی نمایشگر اسپری خواهد شد تا بیننده بتواند طعم آن‌ها را تشخیص دهد. پروفسور هومی میاشیتا از دانشگاه میجی می‌گوید این تلویزیون می‌تواند برای آموزش از راه دور آشپزها به کار گرفته شود. اگر این تلویزیون به تولید تجاری خود برسد احتمالا قیمت آن ۸۷۵ دلار خواهد بود. او در ادامه گفته که هدف از ساخت این تلویزیون محقق کردن تجربه غذا خوردن در رستوران‌های مختلف از هر کجای دنیا خواهد بود تا اینکه کاربر نخواهد به خود زحمت دهد و به مسافرت برود و غذاهای مختلف را تست کند.

122368148_licktvhi072773478.jpeg
-

این پرفسور ژاپنی اکنون در حال مذاکره با برخی از کمپانی‌های تولید تلویزیون است تا درباره کاربردهای احتمالی این تکنولوژی جدید و تجربه مزه‌ها در خانه صحبت کند. او می‌گوید در دنیا باید کاری کنیم تا بتوان مزه‌ها را دانلود کرد. علاوه بر این، پروفسور میاشیتا فکر می‌کند که در زمان همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ این تکنولوژی می‌تواند راه ارتباطی مردم با دنیای بیرون باشد.

با این حال، مردم در توییتر به این خبر واکنش نشان دادند و برخی هم می‌گویند که فکر نمی‌کنند این تکنولوژی در دوران کرونا پیشرفتی محسوب شود.

در گذشته، پروفسور میاشیتا و دانشجویانش دستگاه‌هایی تولید کردند که می‌تواند مزه‌ها را بازسازی کند و یکی از آن‌ها چنگالی است که می‌تواند مزه غذا را بیشتر کند. دانشجویان نمونه‌های اولیه این دستگاه‌ها را به برخی از روزنامه‌نگاران نشان دادند. یکی از آن‌ها ماشینی بود که وقتی دانشجویی به آن گفت که «شکلات شیرین» می‌خواهم، ماده‌ای روی فیلمی پلاستیکی اسپری شد که مزه شکلات شیری می‌داد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: reuters

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر