گزارش مالی سه‌ ماهه سوم ۲۰۲۱ شیائومی، سلطه آن بر بازار تلویزیون را نشان می‌دهد

Untitled-1.jpg

کمپانی شیائومی گزارش مالی خود در سه ماهه سوم سال 2021 منتشر کرده تا نشان دهد که برای 11 فصل متوالی می‌تواند سلطه خود را بر بازار تلویزیون حفظ کند.

کمپانی شیائومی که این روزها غول فناوری چین محسوب می‌شود، در نوامبر سال 2021 اعلام کرد که برند تلویزیون‌های هوشمند آن از سه‌ماهه سوم ۲۰۲۰ برای هفت فصل متوالی در بازار تلویزیون چین پرفروش‌ترین بوده و در مسیر خود پیشتاز است.

وب‌سایت گیزموچاینا گزارش داده که یک سال پس از این ادعا، این شرکت همچنان به سلطه خود ادامه داده و آن را به ۱۱ فصل متوالی در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۱ افزایش می‌دهد. این موضوع زمانی که شیائومی گزارش مالی سه‌ماهه سوم سال جاری را منتشر کرد، مشخص شد. تلویزیون‌های شیائومی به دلیل قیمت و همچنین امکاناتی که در اختیار کاربر قرار می‌دهند شهره هستند.

Untitled-2.jpg
-

گزارش مالی مذکور نشان می‌دهد که این شرکت با وجود کمبود تراشه و سایر چالش‌هایی که می‌توانست فروش آن را تحت تأثیر قرار دهد، عملکرد خوبی داشته است. این گزارش همچنین ثابت می‌کند شیائومی در مجموع ۷۸٫۱ میلیارد یوان درآمد کسب کرده است. این نشان‌دهنده رشد ۸٫۲ درصدی نسبت به سال گذشته است. این غول چینی همچنین سود خالص تعدیل شده ۵٫۱۷۶ میلیارد یوان را به دست آورده که نشان‌دهنده افزایش ۲۵٫۴ درصدی نسبت به سال قبل است.

در سه فصل اول، شیائومی فاش کرد که هزینه تحقیق و توسعه آن ۹٫۳ میلیارد یوان بوده است که این رقم افزایش ۵۱٫۴ درصدی را نشان می‌دهد. شیائومی همچنین اشاره کرد که بیش از ۱۴ هزار کارمند در بخش تحقیق و توسعه خود دارد. گفته می‌شود که این تعداد ۴۴ درصد از کل نیروی کار شرکت مذکور را تشکیل می‌دهد.

شیائومی جدای از حفظ سلطه خود در بخش تلویزیون‌ هوشمند، برای ۱۱ فصل متوالی رهبری بازار را بر عهده داشته است. گفته می‌شود که این غول فناوری حدود ۵۰ درصد از بازار تلویزیون‌ های OLED چین را نیز در اختیار دارد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: Gizmochina

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر