لپتاپ تاشوی سامسونگ در نیمه دوم سال 2024 به بازار عرضه می‌شود

flex note.jpg

با توجه به گزارش‌ها، سامسونگ در حال توسعه یک لپتاپ تاشوی باریک با نام "فلکس نوت" و یک مکانیزم لولای منحصربه‌فرد قطره‌آبی است.

منابع معتبر از The Elec اعلام کرده‌اند که انتظار می‌رود این دستگاه در نیمه دوم سال آینده به بازار عرضه شود. این مکانیزم لولایی که سامسونگ آن را "فلکس هینج" نامیده است، برای اولین بار با گوشی‌های هوشمند تاشو این شرکت معرفی شده و در مدل‌های "زد فلیپ 5" و "زد فولد 5" به کار گرفته شده است.

لولای قطره‌آب در این لپتاپ تاشوی سامسونگ قادر است نمایشگرها را بدون فاصله اضافی روی یکدیگر ببندد و در نتیجه چین‌خوردگی وسط دو نمایشگر را کاهش دهد. این لولا همچنین می‌تواند به کاهش ضخامت دستگاه کمک کند، اگرچه ممکن است ایجاد نگرانی‌هایی در مورد دوام این لپتاپ و افزایش ضخامت نهایی دستگاه داشته باشد. بر اساس تحلیل‌ها، انتخاب سامسونگ برای این لولای قطره‌آبی در لپتاپ تاشو به نظر معقول می‌آید.

laptop

با این حال، در مورد لپتاپ‌های تاشو، لزوم داشتن لولای قطره‌آب برای صنعت فناوری مورد ترتیب نیست زیرا لپتاپ‌ها به دلیل وزن و ابعاد بزرگ‌تر خود نسبت به گوشی‌های هوشمند به طرز متفاوتی استفاده می‌شوند. به عبارت دقیق‌تر، لولای U شکل ممکن است به عنوان جایگزین عملی‌تری برای لپتاپ‌های تاشو در نظر گرفته شود. متخصصان فناوری نیز ابراز نظر می‌کنند که مزایای لولای قطره‌آب در لپتاپ‌های تاشو ممکن است به اندازه کافی مهم نباشد.

همچنین، علیرغم اینکه الجی قبلاً یک لپتاپ تاشو به نام "گرام فولد" عرضه کرده است، تصمیم سامسونگ برای تأخیر در عرضه این محصول به دلیل چالش‌های فعلی در صنعت فناوری اطلاعات به عنوان یک استراتژی استراتژیک تلقی می‌شود. برخی به این نتیجه رسیده‌اند که ورود سامسونگ به

بازار لپتاپ‌های تاشو ممکن است به دلیل وضعیت نسبتاً ضعیف آنها در بخش لپتاپ، به همراه نداشتن تمایزی قابل توجه یا سود قابل‌ملاحظه‌ای باشد.

با توجه به پنل‌های نمایش این لپتاپ‌های تاشو، احتمالاً تامین‌کنندگان معتبری مانند Samsung Display یا BOE Technology Group نقش دارند. در عین حال، شایعات نیز می‌گویند که اپل در حال توسعه یک مک‌بوک تاشو است که ممکن است در سال 2026 به بازار عرضه شود. به همین ترتیب، انتظار می‌رود که مدل "گلکسی فلکس نوت" از سامسونگ در سال آینده معرفی شود که با امکانات و طراحی تاشویی، به دنیای لپتاپ‌ها نوآوری بیافرینی کند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: gizmochina

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر