فروش ایکس باکس سری ایکس در آمریکا از پلی استیشن 5 سبقت گرفت

Untitled-1.jpg

رسانه NPD در گزارشی کامل که منتشر کرده، به فروش ایکس باکس سری ایکس پرداخته که در ماه ژوئن در بالار ایالت متحده فروش خوبی را به ثبت رسانده است.

چندین سال است که کمپانی سونی و مایکروسافت در بازار کنسول‌های بازی رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند که همیشه یکی از موارد جالب در صنعت بازی‌ ویدیویی بوده است، چرا که کاربران برای خرید این کنسول‌ها به صورت سلیقه‌ای عمل می‌کنند. به‌تازگی گروه تحلیل‌گر NPD آمار فروش ماه ژوئن را در دسترس قرار داده است. در ماه گذشته میلادی، شاهد برتری نینتندو سوییچ و ایکس باکس سری ایکس و سری اس در زمینه‌های مختلف بوده‌ایم.

نینتندو سوییچ در ماه گذشته عملکرد خوبی به ثبت رسانده و از نظر تعداد دستگاه‌های فروخته‌شده در میان سایر کنسول‌ها موفق عمل کرده. این در حالی است که ایکس باکس سری ایکس و سری اس بهترین عملکرد از نظر فروش را به خود اختصاص داده است.

با قیمت بالاتر پلتفرم مایکروسافت نسبت به نینتندو سوییچ، این امر طبیعی است. از طرفی، فروش ایکس باکس در ماه ژوئن به‌ لطف رویداد E3 2021 افزایش یافت و همچنین توانست رکورد فروش را که مربوط به ماه ژوئن سال گذشته بود، بشکند؛ اما نینتندو سوییچ همچنان بهترین فروش هم از نظر تعداد و هم درآمد را در سال ۲۰۲۱ به نام خود ثبت کرده است.

در آن سوی میدان، پلی استیشن 5 همچنان از کمبود دستگاه رنج می‌برد؛ اما همچنان فروش خوب خود را حفظ کرده است و با تمام این کمبودها، همچنان لقب سریع‌ترین فروش کنسول خانگی در ایالات متحده را در اختیار دارد. از نظر آمار کلی فروش سخت‌افزار در ماه ژوئن در بازار ایالات متحده، کاربران ۴۰۱ میلیون دلار خرج سخت‌افزار کرده‌اند و شاهد ۱۱۲ درصد رشد نسبت به ماه ژوئن سال گذشته هستیم. رقم ذکرشده به بیشترین مبلع خرج شده برای سخت‌افزار پس از آمار شگفت‌انگیز ۶۱۷ میلیون دلار در سال ۲۰۰۸ تبدیل شده است.

کاربران ایالات متحده از زمان شروع سال ۲۰۲۱ تا به‌ امروز، ۲٫۳ میلیارد دلار خرج سخت‌افزار کرده‌اند که نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته، رشد ۴۵ درصدی نشان می‌دهد.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: gamingbolt

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر