شباهت‌های ویندوز ۱۱ به ویندوز ۱۰ بیشتر می‌شود

windows

آپدیت جدید ویندوز ۱۱، ظاهر این سیستم‌عامل را به طراحی ویندوز ۱۰ نزدیک‌تر کرده است، اما اگر از طرفداران سرسخت ویندوز ۱۰ هستید و با رابط کاربری جدید ویندوز ۱۱ کنار نمی‌آیید، خبر خوبی برایتان داریم.

مایکروسافت آپدیت جدیدی برای کاربران نسخه‌ی پیش‌نمایش منتشر کرده است که باعث می‌شود ویندوز ۱۱ از نظر ظاهری بیشتر به ویندوز ۱۰ نزدیک شود.

بازگشت دکمه‌ی ویجت به گوشه‌ی سمت‌ راست

دکمه‌ی ویجت به گوشه‌ی سمت‌ راست بازگشت یافته است و آپدیت جدید ویندوز ۱۱ موقعیت دکمه‌ی ویجت را برای کاربرانی که محل نمایش نوار وظیفه را روی سمت‌چپ تنظیم کرده‌اند، تغییر می‌دهد؛ دلیل این کار، نمایش بهتر محتوای ویجت‌ها است. پیش‌از این، متن کنار آیکون ویجت‌ها در حالت چپ‌چین، برای هماهنگی بیشتر با ظاهر کلی سیستم‌عامل پنهان می‌شد.

windows-11-taskbar-changeupscayl4xrealesrgan
-

تغییرات نوار وظیفه ویندوز ۱۱ در آپدیت جدید این سیستم عامل، باعث شده است که دکمه‌ی ویجت‌ها حالا شباهت بسیار زیادی به دکمه‌ی اخبار و علایق (News and Intrests) پیدا کند؛ بخشی که مایکروسافت پیش‌از انتشار ویندوز ۱۱ به ویندوز ۱۰ اضافه کرده بود.

عملکرد هر دو دکمه تقریباً مشابه است، اما پنل ویجت همچنان کل ارتفاع صفحه را اشغال می‌کند. علاوه‌بر این، جهت بازشدن پنل از سمت‌چپ به ‌راست تغییر یافته است و درکنار فهرست اعلان‌ها و قابلیت کوپایلت قرار می‌گیرد.

اشتراک‌گذاری آسان‌تر و پشتیبان‌گیری بهبودیافته

تغییرات ویجت در آپدیت ویندوز ۱۱ تنها برای کاربرانی که نوار وظیفه را چپ‌چین کرده‌اند اعمال می‌شود و اگر آیکون‌های شما در حالت وسط‌چین باشند، هیچ تغییری مشاهده نخواهید کرد.

new-sharing-windows-11
-

اشتراک‌گذاری آسان‌تر و پشتیبان‌گیری بهبودیافته در آپدیت جدید ویندوز ۱۱ به کاربران اجازه می‌دهد تا لینک، آدرس فایل‌های ذخیره‌شده روی فضای ابری و موارد دیگر را با استفاده از کدهای QR به‌طور مستقیم به‌اشتراک بگذارند، که این ویژگی، اشتراک‌گذاری فایل با گوشی‌های هوشمند اطراف کامپیوتر را بسیار آسان می‌کند.

همچنین، قابلیت بهبودیافته اشتراک گذاری فایل در ویندوز ۱۱ با امکان کشیدن و رهاکردن (Drag and Drop) فایل‌ها بین بخش‌های مختلف مسیر فایل اکسپلورر اضافه شده است که انتقال تصویر از زیر پوشه به پوشه‌ی اصلی را ساده‌تر می‌کند.

در آخر، آپدیت جدید ویندوز ۱۱ با امکان نمایش ویجت‌های بیشتر مثل آب‌وهوا، سهام و نتایج ورزشی، تجربه‌ای غنی‌تر برای صفحه‌ی قفل ارائه می‌دهد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: xda-developers

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر