آموزش

Untitled-1.jpg

چگونه استارت منو ویندوز ۱۱ را شخصی سازی کنیم؟

کمپانی مایکروسافت برای ویندوز 11 قابلیت‌های مختلفی در نظر گرفته که یکی از آن‌ها رابط کاربری مناسب این سیستم‌عامل است. ویندوز 11 از زمان ارائه نسبت به نسخه قبلی خود توانسته تغییرات متعددی را در خود ببیند که یکی از نمونه‌های آن، طراحی منو استارت ویندوز است. ما در این مقاله قصد داریم تا به شما بیاموزیم چگونه این منو را براساس سلیقه خود شخصی سازی کنید.

Untitled-1.jpg

چگونه چت‌های واتساپ را از آیفون به اندروید منتقل کنیم؟«مرحله به مرحله»

این روزها اکثر افراد در جهان از واتساپ برای چت کردن و پیام‌های روزمره استفاده می‌کنند؛ چرا که خود واتساپ نیز چندیدن بار اعلام کرده که تعداد کاربرانش از 5 میلیارد نفر عبود کرده است. برای بسیاری از افراد پیام‌ها و اطلاعات مهمی در قسمت چت خود دارد. به همین دلیل زمانی که این افراد گوشی موبایل خود را عوض می‌کنند، ترجیح می‌دهند که تمام چت‌های واتساپ را به گوشی جدید انتقال دهند.

Untitled-1.jpg

چگونه توییت‌ها را در استوری اینستاگرام خود بدون اسکرین‌ شات به اشتراک بگذاریم

کار کاربران IOS خیلی زود راخت شد و دیگر نیازی به ثبت اسکرین‌شات از توییت خودشان نیست تا بتوانند آن را در اینستاگرام به اشتراک بگذارند، با استفاده از راهی که در ادامه گفته می‌شود به صورت مستقیم این کار انجام خواهد شد.

Untitled-1.jpg

شما می‌توانید به راحتی ویندوز 11 را توسط مرورگر خود تجربه کنید

کمپانی مایکروسافت بعداز پنج سال تصمیم گرفت تا نسخه جدیدی از ویندوز را معرفی کند که چندین ماه پیش این اتفاق افتاد و ویندوز 11 رونمایی شد. کاربران زیادی در سراسر جهان می‌خواهد با این ویندوز کار کنند اما به دلایل مختلف و محدودیت‌های سخت افزاری امکان اجرا این سیستم‌عامل بر روی تمامی سیستم‌ها وجود ندارد. اما می‌توان به ساده‌ترین روش برخی از امکانات ویندوز 11 را بدون نیازحتی به نصب آن امتحان کرد.

تابع هش.jpg

تابع هش چیست و چه کاربردهایی دارد؟

تابع در هم سازی در اصل یک تابع ریاضی است که عدد ورودی را به یک عدد دیگر به صورت فشرده شده تبدیل می‌کند. در حوزه امنیت و رمزنگاری، این توابع یکی از موارد کاربردی و پراهمیت هستند که در اغلب اپلیکیشن‌های امنیتی به کار گرفته می‌شوند.

enseble-method-in-machine-learning.jpg

Ensemble چیست و چه انواعی دارد؟

یکی از روش‌های کاربردی در یادگیری ماشین، کلاسه بندی جمعی یا Ensemble است که در این مطلب قصد داریم کلیاتی درباره‌ی این روش و انواع آن را ارائه دهیم. با این مطلب همراه فیسیت باشید.

what-is-data-masking.jpg

data Masking چیست و چه تکنیک‌هایی دارد؟

پنهان کردن داده‌ها یا همان data masking درواقع فرآیند مخفی سازی داده‌های اصلی است و هدف اصلی آن پنهان کردن داده‌های حساس مانند داده‌های شخصی است که در پایگاه داده‌ی اصلی ذخیره شده است. نکته‌ی مهم اما این است که در data masking داده‌ها همچنان قابل استفاده باقی می‌مانند.