آموزش

Untitled-1.jpg

شما می‌توانید به راحتی ویندوز 11 را توسط مرورگر خود تجربه کنید

کمپانی مایکروسافت بعداز پنج سال تصمیم گرفت تا نسخه جدیدی از ویندوز را معرفی کند که چندین ماه پیش این اتفاق افتاد و ویندوز 11 رونمایی شد. کاربران زیادی در سراسر جهان می‌خواهد با این ویندوز کار کنند اما به دلایل مختلف و محدودیت‌های سخت افزاری امکان اجرا این سیستم‌عامل بر روی تمامی سیستم‌ها وجود ندارد. اما می‌توان به ساده‌ترین روش برخی از امکانات ویندوز 11 را بدون نیازحتی به نصب آن امتحان کرد.

تابع هش.jpg

تابع هش چیست و چه کاربردهایی دارد؟

تابع در هم سازی در اصل یک تابع ریاضی است که عدد ورودی را به یک عدد دیگر به صورت فشرده شده تبدیل می‌کند. در حوزه امنیت و رمزنگاری، این توابع یکی از موارد کاربردی و پراهمیت هستند که در اغلب اپلیکیشن‌های امنیتی به کار گرفته می‌شوند.

enseble-method-in-machine-learning.jpg

Ensemble چیست و چه انواعی دارد؟

یکی از روش‌های کاربردی در یادگیری ماشین، کلاسه بندی جمعی یا Ensemble است که در این مطلب قصد داریم کلیاتی درباره‌ی این روش و انواع آن را ارائه دهیم. با این مطلب همراه فیسیت باشید.

what-is-data-masking.jpg

data Masking چیست و چه تکنیک‌هایی دارد؟

پنهان کردن داده‌ها یا همان data masking درواقع فرآیند مخفی سازی داده‌های اصلی است و هدف اصلی آن پنهان کردن داده‌های حساس مانند داده‌های شخصی است که در پایگاه داده‌ی اصلی ذخیره شده است. نکته‌ی مهم اما این است که در data masking داده‌ها همچنان قابل استفاده باقی می‌مانند.

Sqlmap.jpg

معرفی ابزار SQLmap؛ یکی از معروف‌ترین ابزارهای SQL injection

یکی از مهم‌ترین و موفق‌ترین نوع حمله در دنیای وب، حمله‌ی SQL injection است. در این بین ابزارهای زیادی برای تست نفوذ این حمله در دسترس است که در این مطلب درباره‌ی یکی از معروف‌ترین این ابزارها با نام SQLmap صحبت خواهیم کرد.

sql injection.jpg

حمله SQL injection چیست؟

یکی از رایج‌ترین و البته کاربردی‌ترین انواع حملات در وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های تحت وبِ داده محور SQL injection است که در این مطلب به توضیح آن می‌پردازیم.