انتخاب کیبورد مناسب شما را تایپیست بهتری می‌کند؟

keyboard

افزایش سرعت تایپ یکی از بهترین روش‌ها برای صرفه‌جویی در زمان در محیط کار است، به ویژه اگر بیشتر با فایل‌های متنی سروکار دارید.

طبیعتاً در این زمینه باید تمرین زیادی کنید، اما در این مقاله می‌خواهیم ببینیم که آیا استفاده از یک کیبورد بهتر می‌تواند به طور قابل توجهی سرعت تایپ شما را افزایش دهد یا خیر.

کیبورد بهتر لزوماً شما را تایپیست سریع‌تری نمی‌کند

همان‌طور که داشتن تابه و قابلمه باکیفیت از شما یک آشپز بهتر نمی‌سازد، داشتن یک کیبورد خوب هم نمی‌تواند شما را به تایپیست سریع‌تری تبدیل کند. اگر می‌خواهید سریع‌تر تایپ کنید، ابتدا باید یاد بگیرید بدون نگاه کردن به کیبورد تایپ کنید. روی کیبوردهای استاندارد QWERTY، برجستگی‌هایی روی کلیدهای F و J وجود دارد که جای انگشت‌های اشاره هستند. انگشت‌های دیگر را بالای کلیدهای مجاور F و J قرار دهید تا به صورت مستقل حرکت کرده و کلیدها را فشار دهند.

اگر همیشه تعجب می‌کردید که چگونه بعضی افراد می‌توانند بدون نگاه کردن به کیبورد تایپ کنند، دلیلش این است که آنها با استفاده از این برجستگی‌ها جهت‌یابی می‌کنند و می‌دانند کلیدهای دیگر نسبت به کلیدهای F و J کجا قرار دارند. هیچ مجموعه قوانین سفت و سختی برای اینکه کدام انگشت کدام کلید را فشار دهد وجود ندارد؛ فقط روی به خاطر سپردن محل تقریبی هر حرف روی کیبورد تمرکز کنید.

 

Keyboard-Upgrade-3
-

وقتی به موقعیت‌های صحیح تایپ عادت کردید، می‌توانید در برخی از وب‌سایت‌های تایپ تمرین کنید. یکی از وب‌سایت‌های جذاب، TypeRacer است زیرا با سایر بازیکنان رقابت می‌کنید و رقابت انگیزه قوی‌ای است.

 

ویژگی‌های کیبورد که بر سرعت تایپ تأثیر دارند

برگردیم به مثال تابه و قابلمه. یک تابه بهتر آشپزهای بهتری نمی‌سازد، اما به آشپزهای حرفه‌ای کمک می‌کند تا استیک را به طور یکنواخت‌تری سرخ کنند و در نتیجه طعم بهتری داشته باشند. بنابراین، هنگامی که تند تایپ کردن را یاد گرفتید، یک کیبورد بهتر می‌تواند به شما کمک کند کمی سریع‌تر تایپ کنید، زیرا مهارت‌های شما را محدود نمی‌کند.

در مورد ویژگی‌های مهم کیبورد که بر سرعت تایپ تأثیر می‌گذارند، می‌توان به موارد مختلفی اشاره کرد. اما یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها، ارگونومی کیبورد است. مچ‌های شما باید در یک موقعیت خنثی قرار بگیرند تا از درد مزمن جلوگیری شده و استقامت شما افزایش یابد. اگر کیبورد شما روی پایه‌هایش قرار دارد، مچ‌هایتان باید با زاویه‌ای کمی خم شوند. بنابراین، آن‌ها را تا کرده و سعی کنید هنگام تایپ کردن مچ‌هایتان را روی کیبورد شناور نگه دارید.

 

Keyboard-Upgrade-5
-

همچنین، مطمئن شوید که کیبورد شما چیدمانی با تمام کلیدهایی دارد که به‌طور مرتب از آن‌ها استفاده می‌کنید. اگر با اعداد و ارقام زیادی کار می‌کنید، وجود نام‌پد در کنار کیبورد باعث می‌شود اعداد را سریع‌تر تایپ کنید. کیبورد‌های مکانیکی نسبت به مدل‌های معمولی چندین مزیت دارند که بر سرعت تایپ تأثیر می‌گذارند. دو مورد از مهم‌ترین ویژگی‌ها، نیروی فشار و نقطه تحریک است. نیروی فشار به شما می‌گوید که برای ثبت شدن ضربه کلید به چه میزان نیرو نیاز دارید، و نقطه عملکرد نقطه‌ای است که ضربه کلید در آن ثبت می‌شود.

 

نیروی فشار و نقطه‌ی عملکرد پایین‌تر باعث می‌شود برای فشار دادن یک کلید به تلاش کمتری نیاز باشد. یک برجستگی لمسی که برخی کلیدها دارند، همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که کلید ثبت شده است، اما این مورد ضروری نیست. هنگامی که به کیبوردی با کلیدهای «سریع» عادت کردید، حافظه‌ی عضلانی خود را تقویت می‌کنید که به شما امکان می‌دهد در حالی که فشار کمی وارد می‌کنید، به سرعت تایپ کنید.

Keyboard-Upgrade-4
-

آخرین نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم، چاتر کیبورد است. این زمانی اتفاق می‌افتد که یک کلید، یک فشار واحد را به‌عنوان چندین ضربه کلید ثبت می‌کند و در نتیجه باعث دو بار تایپ شدن حروف می‌شود. چاتر بیشتر در کیبوردهای مکانیکی قدیمی رخ می‌دهد زیرا با گذشت زمان، بخش داخلی سوئیچ‌ها کثیف یا خورده می‌شوند. سوئیچ‌های بی‌کیفیت بیشتر مستعد این مشکل هستند. خوشبختانه، با ریختن الکل ایزوپروپیل در سوئیچ و فشار دادن مکرر آن، اغلب می‌توانید این مشکل را خودتان برطرف کنید. همچنین، می‌توانید کل سوئیچ را در صورت خرابی کامل، تعویض کنید.

اهمیت استفاده از کیبورد باکیفیت

اگرچه یک کیبورد مکانیکی خوب باعث بهبود بهره‌وری شما نمی‌شود (حداقل نه به میزان قابل توجهی)، باز هم باید یکی تهیه کنید. استفاده از کلیدهای مکانیکی لذت زیادی دارد و نباید خود را از این لذت محروم کنید. همچنین، آن‌ها بسیار بادوام‌تر هستند و می‌توانند به راحتی یک دهه کامل دوام بیاورند. خوشبختانه برای خرید انواع کیبورد مکانیکی می‌توانید به سایت دیجی‌کالا سر بزنید و با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید، از بین آن‌ها انتخاب کنید.

 

اگر علاقه‌مند دنیای تکنولوژی هستید حتما شبکه‌های اجتماعی فیسیت را در اینستاگرام، تلگرام، روبیکا، توییتر و آپارات را دنبال کنید.

منبع خبر: howtogeek.com

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر