ترفندها و کاربردها

Untitled-1.jpg

تفاوت HDMI و DisplayPort در چیست؟

این دو پورت ویدیویی یکی از متداول و مهم‌ترین نوع پورت‌هایی هستند که در سراسر جهان یافت می‌شوند؛ در ادامه با فیسیت همراه باشید تا به معرفی هر یک از این دو پورت بپردازیم، تا دریابیم که کدامیک از این دو مدل برای ما بهتر است.

ssh_1498298047.png

SSH، پروتکل امن برای مدیریت و دسترسی به سرور از راه دور

SSH مخفف کلمه Secure shell یک پروتکل امن برای ایجاد ارتباط بین Client و Server است.SSH قبل از ارسال اطلاعات، آن‌ها را در سمت کاربر (بدون دخالت کاربر) رمزگذاری کرده و به سرور می‌فرستد. بنابراین SSH یک پروتکل است که به شما کمک می‌کند که ضمن حفظ امنیت از راه دور به سرورتان متصل شوید.

5 ابزار کاربردی برای دانلود تصویر زمینه رایگان و باکیفیت برای موبایل و دسکتاپ.jpg

5 ابزار کاربردی برای دانلود تصویر زمینه رایگان و باکیفیت برای موبایل و دسکتاپ

بسیاری از افراد همواره به دنبال تصاویر زمینه عالی برای موبایل و یا کامپیوتر شخصی خود می‌گردند. اگر شما هم جز این دسته افراد هستید پیشنهاد می‌کنیم این 5 ابزار را از دست ندهید.

بات نت.jpg

همه چیز درمورد بات‌نت

بات‌نت‌ها معمولاً کنترل یک سری کامپیوتر را در سراسر دنیا در دست می‌گیرند و روی این دستگاه‌ها بدافزار، جاسوس افزار، اسپم و غیره نصب می‌کنند. اما بات‌نت‌ها چگونه کار می‌کنند؟ چه کسی آن‌ها را کنترل می‌کند و چطور می‌توانیم جلوی آن را بگیریم؟

گیت-هاب.jpg

چطور با استفاده از صفحات گیت‌هاب یک وب‌سایت را به رایگان میزبانی کنیم؟

شما می‌توانید یک اپلیکیشن وب‌سایت کوچک و یا یک وب‌سات ساده را به رایگان میزبانی کنید. البته زحمت آن کمی بیشتر است اما ارزش این که هیچ پولی نپردازید را دارد. صفحات گیت‌هاب یکی از این گزینه‌هاست.

ما به طور ناخواسته چه اطلاعات شخصی را به مرورگر خود می‌دهیم؟ 1.jpg

ما به طور ناخواسته چه اطلاعات شخصی را به مرورگر خود می‌دهیم؟

یکی از اصلی‌ترین روش‌ها برای نشت اطلاعات شخصی هنگام استفاده از اینترنت مرورگر ماست. هیچ وی‌پی‌انی نمی‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. اما ما چه اطلاعاتی را به مرورگر خود می‌دهیم؟ در این مقاله ده مورد از اطلاعاتی را که مرورگر درمورد ما ذخیره می‌کند به شما معرفی می‌کنیم. با فیسیت همراه باشید.

آپدیت درایور.jpg

نحوه‌ی آپدیت کردن درایورها در ویندوز 10

ویندوز به صورت اتوماتیک آخرین درایورها را دانلود و نصب می‌کند اما در صورتی که تنظیمات اینترنت خود را روی حالت meterd گذاشته باشید و یا اینکه آپدیت خودکار ویندوز را غیرفعال کرده باشید، دانلود آخرین نسخه درایور را نمی‌توانید انتظار داشته باشید. در این مطلب نحوه‌ی آپدیت دستی درایورها در ویندوز 10 را به شما آموزش می‌دهیم.