اندروید ۱۴ بلای جان تبلیغات تمام‌صفحه می‌شود؟؟

android.JPG

گوگل با اندروید ۱۴ به کاربران امکان می‌دهد تا جلوی نمایش تبلیغات تمام‌صفحه‌ای اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها را بگیرند.

توسعه‌دهندگان گاهی‌اوقات برای کسب درآمد بیشتر، در بازی‌ها و اپلیکیشن‌های خود تبلیغات قرار می‌دهند. برخی از این تبلیغات مشکل خاصی ایجاد نمی‌کنند، اما برخی دیگر حالت تمام‌صفحه دارند و بسیار آزاردهنده‌اند.

یک توسعه‌دهنده در شبکه‌ی اجتماعی ایکس می‌گوید گوگل در اندروید ۱۴ به دنبال مبارزه با تبلیغات تمام‌صفحه‌ی اپلیکیشن‌ها است. این سیستم‌عامل با تغییری در رابط مدیریت نوتیفیکیشن‌های تمام‌صفحه همراه می‌شود تا کاربر بتواند به‌صورت دستی مجوز USE_FULL_SCREEN_INTENT را غیرفعال کند.

گزینه غیرفعال‌کردن نوتیفیکیشن تمام صفحه در اندروید ۱۴:

android-14-full-screen-ads-option-64d877c00e54b5e01ff23ef0.webp
-

مجوز USE_FULL_SCREEN_INTENT در اندروید به اپلیکیشن‌ها امکان می‌دهد محتوای تمام‌صفحه را به‌شما نمایش دهند. برای نمونه، وقتی فردی با شما تماس می‌گیرد یا آلارم گوشی به صدا در می‌آید، شاهد نوتیفیکیشن تمام‌صفحه خواهید بود. برخی از اپلیکیشن‌ها از این مجوز سوءاستفاده می‌کنند تا تبلیغات تمام‌صفحه نمایش دهند. روش‌های دیگری نیز برای این کار وجود دارد، اما USE_FULL_SCREEN_INTENT پرکاربرد‌ترین است.

علاوه بر این، گوگل به کاربران اندروید ۱۴ اجازه می‌دهد تا تصمیم‌گیری کنند که کدام اپلیکیشن‌ها به USE_FULL_SCREEN_INTENT دسترسی داشته باشند و دسترسی کدام اپلیکیشن‌ها محدود شود. همچنین گفته شده است که تا چند ماه دیگر، مجوز USE_FULL_SCREEN_INTENT تمامی اپلیکیشن‌های جدیدی که از گوگل پلی روی اندروید ۱۴ نصب می‌شوند، به‌صورت پیش‌فرض غیرفعال خواهد بود؛ به‌غیر از اپلیکیشن‌هایی که به مدیریت تماس و هشدارها ارتباط دارند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: twitter-MishaalRahman

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر