راهنمای سریع سلب مالکیت سیم‌کارت همراه اول

simcard.JPG

تهدید سودجویان در رسانه‌ها به زیادی مطرح شده است، اما کمتر کسی به جدی‌گیری این مسئله اهمیت داده است.

یکی از روش‌های معمول تهدید سودجویان در سال‌های اخیر، استفاده از گذرنامه مسافران حج و اربعین برای ثبت گوشی می‌باشد. در این روش، بدون آگاهی مسافر، سیم‌کارت به نام او خریداری شده و با استفاده از شماره گذرنامه، گوشی‌های قاچاق ثبت می‌شوند. خطرات استفاده ناخواسته از سیم‌کارت‌های ثبت شده به نام افراد، بدون اطلاع آنها، بسیار جدی است. به همین دلیل، ما شما را به دنیای نحوه سلب امتیاز همراه اول همراه می‌کنیم.

علاوه بر خطرات مذکور، وجود محدودیت 10 سیم‌کارت برای هر کد ملی باعث می‌شود که برای خرید سیم‌کارت جدید، یکی از سیم‌کارت‌های قدیمی لغو مالکیت گردد. مشترکان اپراتور اول می‌توانند به روش‌های حضوری یا غیرحضوری، اقدام به سلب امتیاز سیم کارت همراه اول کنند. در این راستا، برای دریافت رمز شارژ اضطراری همراه اول، مطلب دیگری نیز در دیجیاتو برای شما آماده شده است.

آموزش سلب امتیاز سیم کارت همراه اول به صورت غیرحضوری:

مشترکان اپراتور اول می‌توانند از طریق اپلیکیشن «همراه من» سیم‌کارت خود را لغو مالکیت کنند. برای این کار، اپلیکیشن را از گوگل پلی، بازار یا مایکت دانلود نمایید. اگر از کاربران iOS هستید، می‌توانید از نسخه وب‌اپلیکیشن این اپلیکیشن نیز استفاده کنید.

لغو مالکیت سیم کارت همراه اول

پس از ورود به اپلیکیشن و درج شماره، روی گزینه «خدمات» در پایین صفحه اصلی کلیک کنید. سپس گزینه «مدیریت سیم‌کارت» را انتخاب کنید.

لغو مالکیت سیم کارت همراه اول

لغو مالکیت سیم کارت:

در صفحه جدید، تمام سیم‌کارت‌های همراه اولی که با کد ملی شما مرتبط هستند، نمایش داده می‌شود. برای لغو مالکیت، گزینه «سلب یا عدم سلب» را انتخاب نمایید. قبل از این مرحله، توصیه می‌شود که قوانین مدیریت سیم‌کارت را مطالعه کنید. پس از تأیید سلب، شماره تلفن شما به صورت فوری قطع خواهد شد.

پیش از اقدام به سلب امتیاز همراه اول، یک پیغام هشدار به شما نمایش داده خواهد شد. اگر اطمینان دارید که می‌خواهید این کار را انجام دهید، تیک گزینه «با آگاهی از قوانین تجاری اقدام به سلب مالکیت می‌کنم» را بزنید تا گزینه «اقدام به سلب مالکیت» فعال شود. سپس روی این گزینه کلیک کنید تا شماره مورد نظر از مالکیت شما خارج شود.

دفاتر همراه اول

نحوه سلب مالکیت سیم کارت همراه اول به صورت حضوری:

اگر سیم‌کارت مورد نظر در دسترس نباشد و همچنین همراه من غیرفعال باشد، باید به دفاتر همراه اول در شهر خود مراجعه کنید. در این صورت، حتماً کارت ملی هوشمند خود را به همراه داشته باشید تا بتوانید سلب امتیاز سیم کارت همراه اول را انجام دهید.

جمع‌بندی:

در این مقاله، به سادگی نحوه سلب امتیاز سیم‌کارت همراه اول به روش‌های حضوری و غیرحضوری را توضیح داده‌ایم. مشتریان می‌توانند با دو روش مختلف سیم‌کارت خود را از مالکیت خود سلب کنند. توجه داشته باشید که در صورت مفقودی سیم‌کارت، تنها روش حضوری برای انجام این عمل ممکن است.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: فیسیت

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر