رییس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی : سایت‌ها و شبکه‌های مجازی؛ عامل گرانی تلفن همراه

قیمت موبایل.jpg

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری و تلفن همراه و لوازم جانبی اظهار داشت: در هر حال نرخ دلار بر هر کالایی از جمله گوشی اثرگذار است، آنچه اکنون کاملا مشهود است، سایت‌ها و شبکه‌های مجازی در برابر کاهش قیمت بر اساس نرخ دلار مقاومت می‌کنند، ولی قیمت‌ مغازه‌ها به دنبال کاهش نرخ ارز روند کاهشی را طی می‌کنند.

در این چند ماهه‌ی اخیر شاهد افزایش قیمت شدید گوشی هوشمند در بازار بودیم. درواقع در شرایطی که قیمت دلار بالا می‌رفت، دائماً شاهد افزایش قیمت دستگاه‌های دیجیتالی از جمله گوشی بودیم. با این وجود، حالا و در شرایطی که قیمت دلار رو به کاهش گذاشته است، علامتی از کاهش قیمت گوشی و... دیده نمی‌شود. حالا به گزارش ایلنا رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی، تصویری و تلفن همراه و لوازم جانبی، به افرادی که قصد خرید گوشی هوشمند را دارند، توصیه کرده است که چند روزی دست نگه‌ دارند زیرا قیمت موبایل بستگی شدیدی به نرخ ارز دارد. بنابراین در روزهای آینده شاهد پایین آمدن قیمت موبایل خواهیم بود. وی در این خصوص چنین توضیح داده است:

در هر حال نرخ دلار بر هر کالایی از جمله گوشی اثرگذار است، آنچه اکنون کاملا مشهود است، سایت‌ها و شبکه‌های مجازی در برابر کاهش قیمت بر اساس نرخ دلار مقاومت می‌کنند، ولی مغازه‌ها قیمت‌ها بدنبال کاهش نرخ ارز روند کاهشی را طی می‌کنند. سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی با بی‌انصافی کالاها را قیمت‌گذاری می‌کنند. کاهش ارزش دلار مسلماً روی کلیه کالاهایی که ما در داخل تولید نداریم، اثرگذار است. اما در هر حال عمده مشکل ما در شبکه‌های مجازی و سایت‌ها هستند که کاهش قیمت را بر پایه نرخ ارز اعمال نمی‌کنند. نرخ کالا باید با عرضه و تقاضا همخوانی داشته باشد، در حال حاضر علاوه بر ارز موضوع تقاضا نیز بر قیمت اثرگذار است این مسئله را مغازه‌دار رعایت می‌کند اما شبکه‌های مجازی چندان از این روال پیروی نمی‌کنند. روند کاهش نرخ گوشی را باید بر اساس کاهش نرخ دلار محاسبه کنیم و بر مبنای ارزش دلار مقایسه کنیم، اکنون واحدهای صنفی بر منبای کالایی که می‌خرند قیمت را تعیین و بفروش می‌رسانند و در واقع قیمت‌ها در مغازه بروز است. اکنون قیمت‌ها در بازار بالا رفته اما کالا به میزان کافی موجود است، هر ایرانی حتی چند گوشی دارد و بر مبنای هزینه‌، گوشی خود را انتخاب می‌کند.

-

به هر ترتیب باید منتظر بمانیم و نحوه‌ی تاثیر نرخ ارز روی بازار حوزه‌ی تکنولوژی از جمله گوشی‌های هوشمند، لپ تاپ و... را ببینیم. نظر شما در این خصوص چیست؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر کاربران فیسیت به اشتراک بگذارید.

اخبار مرتبط:

انجمن وارد کنندگان موبایل : عقب‌نشینی دولت از ممنوعیت واردات گوشی بالای ۳۰۰ یورو اشتباه بود

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: ایلنا


4 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

IL

دوشنبه, 19 آبان 1399

راه حل: قطع اینترنت! اینا چه پر رو ها یین دیگه تو تاریخ نداشتیم

پاسخ

زکریا

دوشنبه, 19 آبان 1399

۱ _ دلار ۵۰ درصد
۲ _ گمرک ۲۰ درصد
۳ _ رجیستری ۲۰ درصد
۴_ باندبازی ۵درصد
۵_ همه عوامل دیگر مثل انتخاب و عروسی همسایه و هزاران عامل دیگر ۳ درصد
۶_ شبکه مجازی
ببخشید سه هفته میرم عمده فروشی روغن میگه هفته آینده الانم نوشته روغن نداریم فقط روغن ذرت داشت.

پاسخ

یکی

سه شنبه, 20 آبان 1399

دقیقا. دلیل گرونی گوشت و مرغ و برنج و ... و روغنم خود مردمن. حالا شماها این وسط چه کاره این، الله اعلم.

پاسخ

مجتبی

سه شنبه, 20 آبان 1399

سلام.
یعنی نظارت و بازرسی و بی کفایتی مسئول محترم تاثیرگذار نیست و تقصیر فروشگاه های آنلاینه ؟
هر چی بگیم از طنز مطلب کم میکنه!

پاسخ

ثبت نظر