عوارض و گمرکی واردات گوشی مسافری از این پس با ارز سامانه سنا محاسبه می‌شود

گوشی مسافری.jpg

بعد از لغو معافیت 80 دلاری واردات گوشی‌های مسافری، حالا نرخ ارز برای حقوق و عوارض این گوشی‌ها هم بر اساس ارز سامانه سنا (نه ارز 4200 تومانی)، محاسبه خواهد شد.

بعد از روی کار آمدن طرح رجیستری، همواره برخی افراد به دنبال راهی برای دور زدن طرح رجیستری بودند. در این بین گوشی‌های مسافری بیشتر از هر روشی استفاده شد. البته برای جلوگیری از سوءاستفاده از رجیستری گوشی مسافری، راه‌هایی امتحان شد و قوانینی تعین شد.

درواقع بعد از خرداد ماه سال 98، هر مسافر تنها امکان وارد کردن یک گوشی با کد ملی خود را داشت. پس از مدتی هم بنا به اعلام وزیر ارتباطات، معافیت 80 دلاری مسافران برای واردات گوشی هوشمند روی کار آمد. همین زمان اما افرادی بودند که با سوء استفاده از کد ملی مسافران و یا حتی خرید اطلاعات هویتی آن‌ها، اقدام به واردات گوشی به صورت مسافری می‌کردند. همین موضوع باعث شد تا در جریان راهپیمایی اربعین و سفر میلیونی ایرانیان به عراق، از تاریخ 22 مهرماه 98، معافیت 80 دلاری برای واردات گوشی مسافری منتفی شود.

حالا ساعتی پیش شاهد انتشار پستی از آرش کریم بیگی، مدیرعامل شاتل در توییتر بودیم. وی در این پست نامه‌ی گمرک را منتشر کرده است که بنا به این نامه، نرخ ارز محاسباتی حقوق ورودی تلفن همراه از رویه مسافری که تا پیش از این با ارز 4200 تومانی محاسبه می‌شد، از حالا به بعد براساس ارز سامانه سنا محاسبه خواهد شد.

رجیستری گوشی مسافری بدون ارز 4200 تومانی.jpg
-

اگر می‌خواهید از قیمت ارز سنا اطلاع پیدا کنید، باید بدانید که قیمت این ارز در وب سایت بازار ثانویه به آدرس https://www.sanarate.ir/ اعلام می‌شود.

اخبار مرتبط:

نحوه فرآیند انتقال مالکیت تلفن همراه از طریق سامانه همتا

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: توییتر


2 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

IL

چهارشنبه, 14 آبان 1399

چقدر روی هیتلر سفید شد واقعا

پاسخ

محمد

شنبه, 15 آذر 1399

هر طرحی تو کشور آخرش به ضرر مردمه

پاسخ

ثبت نظر