سقف و کف قیمت اینترنت موبایلی چقدر است؟

قیمت اینترنت موبایلی در سیم کارت‌های دائمی و اعتباری

پیمان قره داغی، مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی سقف و کف قیمت اینترنت موبایلی را به صورت شفاف مشخص کرده است.

اینترنت این روزها به بخش جدایی ناپذیر زندگی ما تبدیل شده است و بدون اینترنت نمی‌توانیم بسیاری از کارهای روزمره خود را انجام دهیم. جالب اینجاست که با نفوذ موبایل هوشمند در جهان، اینترنت موبایلی هم اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است.

همانطوری که می‌دانید اینترنت موبایلی در ایران به دو صورت عرضه می‌شود. یکی اینترنت آزاد و دیگری اینترنتی که به صورت بسته‌ در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. تفاوت قیمتی که بین این دو نوع اینترنت وجود دارد، واقعا فاحش است و قیمتشان اصلا قابل مقایسه نیست. در واقع باید بگویی که اینترنت آزاد تقریبا 14 برابر گران‌تر از خرید بسته اینترنتی است.

حالا پیمان قره داغی، مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی سقف و کف قیمت اینترنت موبایلی را به صورت شفاف مشخص کرده است. البته به گفته وی قیمت اینترنت موبایلی برای سیم کارت‌های دائمی و اعتباری متفاوت است.

قیمت اینترنت موبایلی برای سیم کارت‌های دائمی و اعتباری

به گفته قره داغی، سقف و کف قیمت اینترنت موبایلی برای سیم‌ کارت‌های دائمی به صورت زیر است:

مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، سقف تعرفه اینترنت برای اپراتورهای موبایل در سیم کارت‌های دائمی حدود 42 هزار تومان به ازای هر گیگابایت اینترنت درنظر گرفته شده که این، نرخ اینترنت آزاد است و کف قیمت در نظر گرفته شده نیز حدود 2900 تومان است. این درحالی است که اپراتورها در بسته های تعریف شده برای کاربران، هر یک گیگابایت اینترنت را حدود 3 تا 3500 تومان محاسبه می‌کنند.

-

قره داغی سقف و کف قیمت اینترنت موبایلی برای سیم‌ کارت‌های اعتباری را هم به صورت زیر شرح داده است:

نرخ اینترنت آزاد برای سیم کارتهای اعتباری نیز تا حدود 53 هزار تومان قابل محاسبه است و قیمت کف اینترنت هم یک چهاردهم سقف تعرفه اینترنت درنظر گرفته شده است.

-

البته این مقام مسئول توضیح داده است که در حال حاضر اپراتورها بسته‌های اینترنتی مختلفی را ارائه می‌کنند و قیمت اینترنت در این بسته‌ها، کمتر از قیمتی است که توسط کمیسیون تنظیم مقررات، مصوب شده است. بنابراین وی توضیح داده‌ است که به طور کلی قیمت اینترنت آزاد حدودا 42 هزار تومان است.

منبع خبر: مهر


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

lind

شنبه, 16 آذر 1398

قایل توجه جناب جهرمی که مدعی دفاع از حقوق شهروندان هستند! قیمت حداقل یک گیگ اینترنت ۲۹۰۰ (۳۶۰۰ برای سیم کارت اعتباری!) تومان تعیین شده در حالیکه الان اپراتورها در بسته های سالانه قیمت کمتری دارند و این نوع قیمت گذاری در کمیسیون دولتی یعنی اینکه اپراتورها مجبور بشن قیمت بسته های اینترنت خودشونو بالا ببرن. جالبترش اینه که سال پیش وقتی اپراتورها میخواستند خودشونو با این قانون وفق بدن و قیمت بسته های بلند مدت رو افزایش دادند جناب جهرمی که خودش قانون گرانی را تصویب کرده بود در یک اقدام پوپولیستی از اپراتورها خواست که به قیمت قبلی برگردن! در حالیکه اگه واقعا از گرون شدن قیمت ناراحته باید مصوبه رو تغییر بده. به نظر میرسه این مصوبه که چند سال هست ابلاغ شده مصوبه بسیار بدی هست و در اون بسته های ساعتی اینترنت نامحدود شبانه دیده نشده. کف قیمت هر گیگ اینترنت باید به چیزی که الان اپراتورها با اون قیمت بسته ها رو میدن تغییر کنه یعنی برای بسته های معمولی ماهانه و سالانه هر گیگ دو هزار تومن و برای بسته های با محدودیت حداکثر پنج ساعت در طول روز هر گیگ ۴۰۰ تومن و برای اینترنت نامحدود شبانه هم کف قیمتی تعیین بشه که بیشتر از قیمت الان نباشه.

پاسخ

ثبت نظر