پشتیبانی از ویندوز 7 کمتر از یک ماه دیگر به پایان می‌رسد

اتمام پشتیبانی از ویندوز 7

پشتیبانی از ویندوز 7 از 14 دی ماه به پایان می‌رسد و مایکروسافت حالا این موضوع را با ارسال نوتیفیکیشن به کاربران اعلام خواهد کرد.

بعد از 10 سال خدمات رسانی، بالاخره سال آینده مایکروسافت پشتیبانی از سیستم عامل محبوب ویندوز 7 را به پایان خواهد رساند. اگر شما هم کاربر ویندوز 7 هستید، باید بدانید که از 14 ژانویه 2020 دیگر از ویندوز 7 پشتیبانی نخواهد کرد. از این رو مایکروسافت از کاربران انتظار دارد که سیستم عامل خود را به ویندوز 10 ارتقا دهند تا بتوانند از قابلیت‌های آینده و همچنین آپدیت‌های امنیتی بهره ببرد. جالب اینجاست که حالا که در حال نزدیک شدن به موعد مقرر هستیم، مایکروسافت برای کاربران ویندوز 7 نوتیفکیشن‌هایی را ارسال می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد که تا قبل از تاریخ مشخص شده، سیستم عامل خود را به ویندوز 10 ارتقا دهند.

در واقع مایکروسافت امروز اعلام کرده است که از حالا به بعد یک هشدار تمام‌صفحه برای کاربران ویندوز 7 نمایش خواهد شد که به آن‌ها اعلام کند از تاریخ 20 دی ماه پیشتیبانی مایکروسافت از Service Pack 1 ویندوز ۷ به پایان خواهد رسید. البته به گفته مایکروسافت، این هشدار تنها روی نسخه‌های زیر از Service Pack 1 ویندوز ۷ نمایش داده خواهد شد:

  • Starter
  • Home Basic
  • Home Premium
  • Professional : البته اگر ESU را خریداری کرده باشید، این نوتیفیکیشن را دریافت نخواهید کرد.
  • Ultimate

این در حالی است که کاربرانی که از ویندوز 7 به صورت اشتراکی (domain-joined) استفاده می‌کنند، این نوتیفیکیشن را دریافت نخواهند کرد.

سال گذشته بود که مایکروسافت اعلام کرد که یک نسخه پولی ESU از ویندوز 7 را برای کاربران شرکتی تا ژانویه 2023 ارائه خواهد کرد. البته این آپدیت به صورت خاص برای هر دستگاه عرضه خواهد شد و قیمت آن در هر سال درمقایسه‌ با سال قبلش گران‌تر خواهد بود. ضمنا باید بگوییم که ماه گذشته مایکروسافت اعلام کرد ESU ویندوز 7 برای کسب و کارهای کوچک و متوسط در دسترس قرار خواهد گرفت. از طرفی هفته گذشته مایکروسافت اعلام کرد که کاربران EA و EAS که لایسنس نسخه‌های Enterprise E5, Microsoft 365 E5, Microsoft 365 E5 Security ویندوز 10 و یا ویندوز VDA E5 را بخرند (البته تا تاریخ 14 ژانویه 2020)، برای مدت یک سال آپدیت ESU ویندوز 7 را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.

اخبار مرتبط:

نحوه غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10

منبع خبر: mspoweruser

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

اسماعیل

پنجشنبه, 21 آذر 1398

مایکروسافت: سریعا ویندوز خود را به ویندوزباگ(10) ارتقا دهید.
اینقدری که ویندوز 10 باگ داره ویندوز 7 نداره تسکبار باگ، منو استارت باگ، جستجوی اکسپلورر باگ

پاسخ

ثبت نظر