چنگال؛ استارتاپ سفارش آنلاین غذا تعطیل شد

چنگال

استارتاپ سفارش غذای آنلاین چنگال به‌دلیل تحریم‌ها و مشکلات سرمایه‌گذاری به دنبال آن، تعطیل شد.

روز گذشته، آخرین روز سال 2019 بود و چنگال، استارتاپ سفارش غذای آنلاین به فعالیت خود پایان داد. برخی از شنیده‌ها نشان می‌دهد که این استارتاپ به دلیل تحریم‌ها و مشکلاتی که برای سرمایه‌گذاری خارجی وجود داشته است، به تعطیلی رسیده است اما در این بین دلایل دیگری هم مطرح می‌شود.

درواقع چندی پیش بود که ماجرای شکایت چیلیوری از اسنپ فود پیش آمد و به دنبال این ماجرا، همین چند روز پیش بود که دو سرویس چیلیوری و ریحون با هم ادغام شدند تا بتوانند در این بازار زنده بمانند. حالا گفته می‌شود که شاید یکی از دلایل تعطیلی چنگال همین موضوع باشد.

در واقع اگر کمی به داستان نگاه کنیم می‌بینیم که در حال حاضر تنها دو سرویس اسنپ فود و سرویس ادغام شده چیلیوری و ریحون در بازار سفارش غذای آنلاین حضور دارند. اگر دقیق‌تر بخواهیم بگوییم، حتی در همین بازار که دو عضو فعال دارد، عملا استارتاپی که بازار را به دست گرفته است، اسنپ فود است. با این اوصاف اصلا عجیب نیست که استارتاپ‌های کوچک نتوانند سرمایه گذار مناسبی پیدا کرده و بازار خوبی را بدست بیاورند.

کمی درباره استارتاپ سفارش آنلاین غذای چنگال

استارتاپ چنگال خودش را به این صورت معرفی می‌کند:

شرکت ایده نگر باربد تجارت فعالیت خود را با نام تجاری چنگال از سال 1395 در تهران آغاز کرد. این شرکت در ابتدا با شماری از نیروهای زبده و باتجربه‌ی ایرانی و تیمی متشکل از فعالان استارت‌آپی خارج از ایران شروع به کار کرد و در ادامه با تمرکز به شایسته‌سالاری شروع به گسترش تیم خود کرد. تیم بزرگ چنگال، امروز با گسترش فعالیت خود در تهران، کیش، کرج و به‌زودی مشهد و اصفهان سهم عمده‌ای در بازار سفارش آنلاین غذا دارد. با استفاده از چنگال به راحتی و تنها با چند کلیک غذای مورد علاقه‌ی خود را از بهترین رستوران‌های اطرافتان سفارش دهید.

-

اگرچه چنگال اطلاعیه رسمی برای پایان فعالیت خود منتشر نکرده است اما حالا امروز هرچه تلاش کردیم تا بتوانیم از طریق چنگال سفارشی برای غذا ثبت کنیم، امکان این کار وجود نداشت. گویا در سایر نقاط کشور هم همین مسئله وجود دارد و عملا به نظر می‌رسد که چنگال برای همیشه از صحنه رقابت در حوزه سفارش آنلاین غذا حذف شده است.

چنگال در شیراز
عدم سرویس دهی چنگال در شیراز -

منبع خبر: فیسیت


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر