سری گلکسی A سامسونگ تا سه سال به‌روزرسانی اندروید دریافت می‌کنند

Untitled-1.jpg

در رویداد آنپکد 2020 سامسونگ که برگزار شد این شرکت با رونمایی از گلکسی نوت 20 اعلام کرد که این پرچمدار تا 3 سال به‌روزرسانی اندروید را دریافت می‌کند. حالا شنیده‌ها و شایعات خبر از برخی میان‌رده‌ها سری A گلکسی می‌دهند که مشمول این قانون خواهند شد.

از چندین سال گذشته سامسونگ قانون نچندان قابل قبولی برای پرچمداران خود وضع کرده است که بنا به این قانون پشتیبانی از اندروید برای هر یک از پرچمداران، تا دو سال انجام می‌شد. این را می‌دانیم که این قانون فقط برای پرچمداران بود، اما از روزی که گلکسی نوت 20 رونمایی شد، این قانون نیز تغییر کرده است و سامسونگ این مدت را به سه سال افزایش داده است.

با اعلام این خبر و سیاست جدید، کاربران این شرکت سردرگم شده‌اند که چه دستگاه‌هایی را خریداری کنند. سامسونگ در واقع به جز پرچمداران جدید خودش گلکسی نوت 10 و اس 10 را نیز واجد شرایط این قانون دانسته است. برخی‌ از کاربران گمان می‌کنند که سامسونگ می‌خواهد برخی از گوشی‌های قدرتمند سری A را که هم‌زمان و یا بعد از پرچم‌داران سری ۱۰ راهی بازار شدند را تا سه سال پشتیبانی نرم‌افزاری کند.

یکی از نمایندگان سامسونگ در پاسخ به سوالات وبسایت TizenHelp، در رابطه با این که آیا گلکسی A80 امکان دریافت ۳ سال به‌روزرسانی اندروید را دارد، پاسخ قطعی از سوی این نماینده داده نشده. همین صحبت‌ها و شایعات اخیر باعث شد تا بسیاری از کاربران به این احتمال که گوشی‌های میان‌رده اما قدرتمند هم بخشی از سیاست جدید سامسونگ هستند امیدوار شوند.

یکی از افشاگران نزدیک به سامسونگ نیز در صحبت‌هایش چنین گفته است:

متاسفانه باید گفت که گکلسی اس 9 و نوت 9 ، گوشی‌های سری A و تبلت‌هایی که همزمان با این پرچمداران رونمایی و به بازار عرضه شدند، در این لیست نیستند چرا که از یک سری پیش‌نیازها و منابع سخت‌افزاری عقب مانده‌اند. اما گوشی‌های بالارده سری A و تبلت‌هایی که بعد از سری گلکسی اس ۱۰ تولید شدند در این لیست قرار دارند.

اگر شما نیز گوشی‌های سری جدید A و یا پرچمداران جدید سامسونگ را دارید، این احتمال وجود دارد که سامسونگ برای کاربران خودش سیستم‌عامل دستگاهشان را تا سه سال ارتقا دهد. به عنوان مثال اگر گلکسی A90 که هنوز رونمایی نشده با اندروید 9 در چند مدت آینده ارائه شود، باید با اندروید 12 از دنیا خداحافظی کند.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: androidauthority

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و بازاریابی محتوا است


2 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

علی

دوشنبه, 27 مرداد 1399

اقا دستت درد نکنه
میشه عکست رو عوض کنی ؟ خواهشا

با تشکر

پاسخ

مهمان

دوشنبه, 27 مرداد 1399

موافقم!

ثبت نظر