فلش ضد 5G؛ کلاه گشاد 350 دلاری

فلش 5gBioShield

یک شرکت فلشی با روکشی از نوع هلوگرافیک نانو ساخته و مدعی شده است که این فلش ضد 5G است و آن را به قیمت 350 دلار به فروش می‌رساند. حال آنکه این فلش چیزی به جز یک فلش 128 مگابایتی بیش نیست!

‌در سراسر دنیا افراد زیادی هستند که معتقدند 5G برای سلامت انسان‌ها و حیوانات مضر است. این تفکر به مدت‌ها پیش برمی‌گردد اما حالا و با شیوع کرونا،عده‌ای شبکه 5G را علت این بیماری کشنده می‌دانند. همین باور جدید باعث شده است تا در کشوری مانند انگلیس شاهد به آتش کشیده شدن دکل‌های مخابراتی شبکه 5G باشیم. حتی مدتی پیش هم کشته شدن صدها پرنده را به 5g نسبت دادند. حالا اما فلشی تولید شده است که تولیدکنندگان آن مدعی هستند که اشعات مضر مخصوصا 5G را از بین می‌برد. اما آیا این موضوع واقعیت دارد؟ با فیسیت همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

فلش 5GBioShield؛ فلشی ضد 5G

همواره افراد سودجویی هم هستند که این شرایط مختلف و این باورهای مردم سو استفاده کرده و با ارائه محصولاتی بی ارزش، پول خوبی به جیب می‌زنند. در رابطه با مسئله 5G، یکی از این محصولات یک فلش است که به عنوان فلش ضد 5G یا 5GBioShield معروف شده است و با قیمت 350 دلار به فروش می‌رسد! کمپانی تولید کننده و فروشنده این محصول، در تبلیغات خود توضیح می‌دهد که این فلش ضد 5G از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ برای متعادل کردن و جلوگیری از اثرات مخرب و ویرانگر امواج الکتریکی غیر طبیعی و مخصوصا 5G بهره می‌برد. این وب سایت درباره آن توضیح می‌دهد که این فلش به لطف پوشش هلوگرافیک با لایه کاتالیزر نانو و با قرار گرفتن در نزدیکی گوشی یا هر وسیله الکترونیکی، از آسیب امواج مضرر جلوگیری می‌کند و این 350 دلار هزینه‌ای است که برای محافظت از خانه و خانواده پرداخت می‌کنید. در بخشی از توضیحات مربوط به این فلش ضد 5G چنین گفته شده است:

فلش 5GBioShield باعث ایجاد تعادل در امواج در سطح اتمی و سلولی شده و اثرات مخرب اشعه‌های مختلف یونیزه و غیر یونیزه را از بین می‌برد.

-

فلش 350 دلاری 5GBioShield.jpg
فلش 350 دلاری 5GBioShield -

مسئله عجیب اینجاست که برای کار کردن این فلش، اصلا لازم نیست که آن را به هیچ دستگاهی وصل کنید و این شرکت مدعی است که این فلش ضد 5G همواره کار می‌کند و دلیل این موضوع هم استفاده از تکنولوژی کوانتوم با لایه نانو است. اما در صورتی که آن را به دستگاهی وصل کنید، اثرش چند برابر خواهد شد و بُرد تاثیرگذاری آن از 4 متر به 20 متر می‌رسد.

نکته دیگری که درباره این فلش ضد 5G بیان می‌شود، عدم غیرفعال کردن وای فای است. درواقع گفته می‌شود که فلش 5GBioShield همه سیگنال‌ها را انتقال می‌دهد اما سیگنال‌های مخرب را به سیگنال‌هایی تبدیل می‌کند که برای سلامت انسان مشکلی ایجاد نکند.

این ادعا دروغی بیش نیست!

محققان برای اینکه متوجه شوند واقعا این فلش از چه چیزی ساخته شده است و عملکردش چگونه است، آن را بررسی کرده‌اند و متوجه شدند که فلش 5GBioShield یک فلش کاملا معمولی با 128 مگابایت حافظه است! این محققان به جز این حافظه 128 مگابایتی معمولی هیچ چیز دیگری بدست نیاورده‌اند که تنها 5 یورو قیمت دارد. به عبارتی این وب سایت با فروش هر فلش حدود 300 یورو سود می‌کند و سر کاربرانش کلاه می‌گذارد.

به هر ترتیب این محققان امنیتی بررسی دقیق موضوع را بر عهده نهاد استاندارد تجارت گذاشته‌اند. برخی از خریداران این فلش اما از خریدشان راضی هستند. یکی از آن‌ها توضیح داده است که با فلش 5GBioShield احساس آرامش می‌کند و از خرید آن اصلا پشیمان نیست.

اخبار مرتبط:

6 شگفتی که با تکنولوژی 5G روی کار می‌آید و نقشه پوشش 5G کنونی

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: arstechnica


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر