برگزاری انتخابات ششمین دوره نصر بر بستر بلاک چین تا کنون چگونه پیش رفته است؟

بلاک چین.jpg

به دنبال شیوع ویروس کرونا بنا شد تا انتخابات ششمین دوره از نظام صنفی رایانه ای به صورت آنلاین و بر بستر بلاک چین صورت پذیرد اما این انتخابات تا این لحظه چگونه برگزار شده و با چه مشکلاتی مواجه است؟

شیوع ویروس کرونا باعث شده است تا بیشتر از هر زمانی، به تکنولوژی روی خوش نشان داده شود. از نمونه‌های این اتفاق می‌توانیم به آموزش مجازیِ گسترده اشاره کنیم. در این بین اما رأی گیری و انتخابات آنلاین کمی پیچیده به نظر می‌رسد و چالش‌های فراوانی دارد. با این حال سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برای ششمین دوره از انتخابات خود، تصمیم گرفت تا بر بستر بلاک چین این انتخابات را برگزار کند و گویا دو شرکت فعال در زمینه‌ی بلاک چین برگزاری این انتخابات را برعهده داشتند. گفته می‌شد که به دلیل تعداد کم رأی دهندگان، بسیاری از چالش‌های برگزاری انتخابات آنلاین وجود نخواهد داشت اما حالا به نظر می‌رسد که روند این انتخابات چندان خوب پیش نرفته است.

از جمله مشکلاتی که جامعه‌ی رأی دهندگان در این انتخابات با آن مواجه بوده‌اند، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • عدم ارسال SMS ظرف مدت 1 دقیقه
  • باز نشدن وب سایت برای رأی دادن
  • نمایش خطای 502 در وب سایت
  • بلاک شدن توسط شرکت ابرآوران
  • ورود به سایت اما عدم نمایش لیست نامزدها برای انتخاب
  • و...
7f483ed1-b738-4540-8d48-e09d9be7221f.jpg
-

در خصوص این مشکل، ستاد اجرایی انتخابات نظام صنفی رایانه‌ای چنین توضیح داده است:

خدمت كليه اعضاء محترم سازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران با توجه به اختلالات به وجود آمده در فرآيند انتخابات هيات مديره و بازرس، و استقبال دور از انتظار آحاد صنف بدينوسيله به اطلاع مي‌رساند به جهت جلب مشاركت حداكثري اعضاء مهلت اخذ راي در اين انتخابات تا ساعت ۱۷ روز شنبه ۱۳۹۹.۰۹.۰۱ به صورت پيوسته تمديد مي‌شود. لازم به ذكر است اين نحوه انتخابات براي اولين بار است كه در كشور انجام مي‌شود و اين سازمان در هفته‌هاي گذشته تلاشهاي بسياري را براي انجام انتخابات الكترونيك صورت داده است و هيات رئيسه مجمع، هيات اجرائي و هيات نظارت مجدانه در تلاش هستند تا با بررسي و رفع مشكلات مربوطه انتخابات را با موفقيت به پايان رسانده و گزارش شفاف و كاملي از مسائل به وجود آمده را به اعضاء محترم اعلام نمايد.

-

78b0dc4c-f4cf-45ed-a62b-aa3d72a83961.jpg
-

با توجه به شنیده‌ها، کل رأی دهندگان این انتخابات حدود 2000 شرکت هستند که در این بین، تا کنون حدود 303 رأی ثبت شده است.

اخبار مرتبط:

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اولین انتخابات در کشور بر بستر بلاک چین را برگزار می‌کند

منبع خبر: فیسیت


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر