اندروید 13 برای ایجاد تم پویا چهار سبک مختلف را ارائه می‌کند

اندروید 13.jpg

یکی از ویژگی‌های بسیار مناسب و قدرتمند اندروید 12، تم پویا است که نام رمز monet دارد و با این نام شناخته می‌شود، در این قابلیت رنگ رابط کاربری و قسمت‌های مختلف سیستم را بر اساس تصویر پس زمینه تنظیم می‌کند و اکنون به نظر می‌رسد گوگل در اندروید 13 قصد دارد چهار ترکیب رنگ جدید را به قابلیت خود اضافه کند.

گزارشی منتشر شده که خبر از این دارد که گوگل در حال کار روی این قابلیت است تا روی چهار سبک جدید برای سیستم تنظیم تم خودکار استفاده کند. سبک‌های جدید با نام رمز TONAL_SPOT، VIBRANT، EXPRESSIVE و SPRITZ شناخته می‌شوند و همچنان برای تولید پالت رنگی از تصویر پس زمینه استفاده می‌کنند اما برخی تغییرات جزئی را شامل می‌شوند که به شرح زیر است.

تم‌های جدید در اندروید 13

TONAL SPOT: پالت پیش‌فرض زبان طراحی متریال یو

VIBRANT: برای ارائه افزایش رنگ‌های ثانویه و پس زمینه

EXPRESSIVE: رنگ‌های بیشتری از جمله آن‌هایی که در پس زمینه وجود ندارند را پوشش می‌دهد

SPIRITZ: دارای یک پالت تقریبا خاکستری است

Untitled-1.jpg
-

اولین گوشی که این قابلیت را دریافت کرده سری پیکسل گوگل است که با پشتیبانی از اندروید 12 ارائه شد و این چهار سبک تم پویا را به کاربران ارائه می‌کند. با این وجود، باید اشاره کرد که این سبک‌های جدید متفاوت خواهند بود و قابلیت شخصی سازی و ایجاد رنگ‌های بیشتری را برای کاربران فراهم می‌کنند.

اگر با این ویژگی سیستم عامل گوگل آشنا نیستید، ویژگی تم پویا برای اولین بار در نسخه بتا اندروید 12 معرفی شد. با وجود این قابلیت تمام اجزای محیط داخلی سیستم عامل از رنگ‌های سیستمی گرفته تا آیکون‌ها بر اساس تصویر پس زمینه شما به روشی ساده و زیبا تغییر پیدا می‌کنند. متاسفانه این ویژگی به صورت انحصاری برای گوشی‌های پیکسل معرفی شده اما سایر سازندگان مانند سامسونگ و اوپو نیز در حال کار روی نسخه‌های خود هستند و ممکن است در آینده به طور گسترده‌تری مورد استفاده قرار بگیرد.

Untitled-2.jpg
-

تا زمان انتشار اولین نسخه توسعه‌دهنده اندروید 13 احتمالا یک ماه یا بیشتر فاصله داریم و تاکنون جزئیات زیادی درباره ویژگی‌های آن مانند انتقال ساده‌تر فایل‌ها و اسکن کدهای QR فاش شده است. انتظار می‌رود به مرور زمان گزارش‌های بیشتری درباره آن منتشر شود.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: androidpolice

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر