سیستم عامل هارمونی به رقم حیرت‌انگیز 90 میلیون کاربر دست پیدا کرد

Untitled-1.jpg

چند ماه پیش هواوی از سیستم‌عامل اختصاصی خود با نام هارمونی 2.0 رونمایی کرد؛ حالا این سیستم‌عامل توانست رکورد 90 میلیون کاربر را بدست بیاورد و امیدها را برای موفقیت خود زنده نگه‌دارد. هواوی براساس برنامه‌ریزی خود پیش‌بینی 300 میلیون کاربر را تا پایان سال کرده است که یک قدم به هدفش نزدیک‌تر شده است.

شاید هواوی پیش‌بینی 300 میلیونی‌اش دور از ذهن باشد اما با توجه به امار و ارقام منتشر شده می‌توان نتیجه گرفت که هواوی شاید بتواند به این مهم دست پیدا کند و یا حتی به این آمار نزدیک‌تر شود، هارمونی در ماه خرداد توانست 10 میلیون کاربر را جذب کند، سپس در اوایل ماه شهریور به رشدی 60 میلیون توانست به 70 میلیون کاربر برسد و اکنون تنها در عرض یک هفته 20 میلیون کاربر دیگر هارمونی را نصب کردند.

اگر این اعداد را جمع کنید، به عدد 90 میلیون ککاربر می‌رسیم که همین موضوع نشانه موفقیت غول تکنولوژی چینی است. البته باید به این موضوع نیز اشاره داشت که 90 میلیون نشان دهنده تعداد نصب شده‌های این سیستم‌عامل است و نشان‌دهنده تعداد کاربران نیست. به عنوان مثال، یک کاربر می‌تواند چند دستگاه سازگار با هارمونی داشته باشد. به هر روی، نمی‌توان از موفقیت چشمگیر هارمونی در جذب نظر کاربران چشم‌پوشی کرد.

نکته دیگر این است که 100 میلیون کاربر از هدف پایان سال هواوی یعنی 300 میلیون کاربر مربوط به دستگاه‌های ترد پارتی یا شخص ثالث می‌شود. منظور از دستگاه شخص ثالث یعنی گجت‌هایی که هواوی آنها را توسعه نداده است. شاید جلب نظر همه این 100 میلیون کاربر شخص ثالث سخت باشد ولی آمار نشان داده است که کاربران به هارمونی چراغ سبز نشان داده‌اند و رشد این سیستم عامل بسیار سریع است.

Harmony os gsm.ir 2.jpg
-

اما سؤال اصلی اینجاست که هواوی چگونه در عرض یک هفته توانسته است که 20 میلیون کاربر را اضافه کند. محمتل جواب این سؤال شاید دریافت هارمونی توسط دستگاه‌های قدیمی‌تر باشد چون لیست این دستگاه‌ها چند وقت پیش به‌روز شد و دستگاه‌های بیشتری تحت پوشش هارمونی قرار گرفت. در اواخر مرداد ماه، در لیست سیستم عامل هارمونی تنها اسم 65 دستگاه دیده می‌شد اما در اوایل شهریورماه تعداد این دستگاه‌ها به 100 عدد افزایش یافت.

تا به اینجای کار، برای حدود 56 دستگاه قدیمی هواوی و آنر فرمور هارمونی منتشر شده است و هنوز دستگاه‌های بیشتری در لیست انتظار قرار دارند. از آنجایی که انتشار هارمونی به صورت جمعی انجام می‌شود، این آمار گاهی به صورت کاملا ناگهانی افزایش پیدا می‌کند. در نهایت باید اشاره کرد طبق ادعای مدیرعامل بخش مشتریان و تجارت هواوی، ریچارد هو، هر هشت ثانیه یک دستگاه اجرا شده با سیستم عامل هارمونی 2.0 انلاین می‌شود

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: GSMArena

Snapchat-805274062 copy.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر