واردات و رجیستر گوشی‌های هوشمند بالای 300 یورو به کشور ممنوع شد

واردات گوشی

امروز اطلاعیه‌ای منتشر شده است که از ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای 300 یورو به کشور خبر می‌دهد. البته گویا واردات این گوشی‌ها از ابتدای سال جاری ممنوع بوده است.

مدت‌هاست که با افزایش قیمت گوشی‌های هوشمند در بازار مواجه هستیم. این موضوع با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و کاهش تولیدات و البته کاهش واردات کالا به کشور، بیشتر هم شد. حالا اما به نظر می‌رسد از ابتدای سال جاری، ورود گوشی‌های هوشمند بالای 300 یورو به کشور ممنوع بوده است و هر آنچه از این دسته در بازار موجود بوده است، واردات قبل از سال جدید بوده است.

بخشی از اطلاعیه‌ی انجمن واردکنندگان موبایل و تبلیت و لوازم و جانبی به صورت زیر است:

/موضوع: اطلاع رسانی در خصوص ممنوعیت واردات موبایل­های بالای ۳۰۰ یورو و اعلام شماره کوتاژ برای کالاهای رسوب کرده در گمرکات تا تاریخ ۲۶ خرداد ۹۹ احتراماً، پیرو نامه ۶۰/۹۱۳۹۰ مورخ ۱۱ تیر ماه ۹۹ که امروز به انجمن رسیده است بنا به تصمیمات جلسات مورخ ۹۹/۴/۲ کارگروه نظارت و تخصیص ارز با توجه به محدودیت­ های اعمال شده در سقف تخصیص ارز واردات موبایل در سال جاری و ممنوعیت واردات کالای بالای ۳۰۰ یورو در رویه مسافری و تجاری، با توجه به مساعدت و حمایت مدیر کل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت مقرر گردید بازرگانان محترم برای قبض انبار های قبل از ۲۶ خرداد اقدام به دریافت کوتاژ و بروزرسانی فایل ارسالی به انجمن جهت تجمیع و اعلام به آن اداره کل تا روز سه شنبه ۱۷ تیر ماه نمایند. لذا خواهشمند است در لیست اعلامی قبلی شماره کوتاژ را بارگذاری فرموده و به همراه کپی کوتاژ به ایمیل انجمن (Info@cpma.ir) تا روز دوشنبه مورخ ۱۶ تیر ماه ۹۹ ارسال فرمایید. جهت استحضار شما عزیزان، متن مصوبات صورتجلسه کمیته تخصیص ارز کشور به همراه نمونه جدول اعلام کوتاژ ضمیمه اطلاعیه می­گردد. با سپاس از همراهی و حسن توجه شما

-

به این ترتیب مشخص است که از این به بعد شاهد واردات گوشی‌های گران قیمت‌تر از 300 یورو به کشور نخواهیم بود از جمله گوشی‌هایی که در این خانواده می‌گنجند می‌توانیم به همه‌ی پرچمداران و همچنین گوشی‌های اپل اشاره کنیم.

همچنین جلسه‌ای در تاریخ 31 اردیبهشت ماه برگزار شده بوده است که در آن مصوب شده بود تا گوشی‌های بالای 300 یورو ثبت سفارش نشده و در سامانه همتا رجیستر نشوند. این صورت جلسه به صورت زیر بوده است:

پیرو برگزاری جلسه مورخ 1399/2/31 در دفتر امور خدمات بازرگانی که مصوبات آن نیز ابلاغ گردید و به منظور ادامه مباحث و تصمیم گیری پیرامون موضوع تامین ارز تلفن همراه، جلسه‌ای در بانک مرکزی برگزار و موارد زیرا با توافق اعضا مصوب گردید:

-

صورتجلسه-کمیته-تخصیص-ارز-کشور
-

اخبار ایران :

تولیدکنندگان تبلت و گوشی ساخت ایران کدامند؟

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: نجمن واردکنندگان موبایل و تبلت و لوازم جانبی اتاق بازرگانی ایران


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر