کاهش مگاپیکسل دوربین، ترفند ردمی برای کاهش قیمت گوشی ردمی K30i 5G

redmi k30i 5G.jpg

ردمی قصد دارد گوشی ردمی K30i 5G را به صورت جهانی عرضه کند اما در این گوشی، به دلیل کاهش قیمت، شاهد به کارگیری دوربین 48 مگاپیکسلی خواهیم بود.

ردمی زیربرند اقتصادی شیائومی است که گوشی‌هایش در بین کاربران طرفداران بسیاری دارد و علت این موضوع هم قیمت بسیار مناسب این گوشی‌ها نسبت به عملکرد و مشخصاتشان است.

حالا این زیربرند اقتصادی، تصمیم گرفته است برای کاهش هزینه تمام شده گوشی ردمی K30i 5G، به جای به کارگیری دوربین 64 مگاپیکسلی، در این گوشی از دوربین 48 مگاپیکسلی بهره ببرد.

درواقع سال گذشته بود که شاهد معرفی و عرضه ردمی K30 5G و البته نسخه 4G این گوشی برای بازارهای جهانی بودیم. حالا این مسیر با گوشی ردمی K30i 5G ادامه پیدا خواهد کرد اما مسئله اینجاست که نسخه 5G این گوشی به صورت جهانی عرضه خواهد شد.

از آنجایی که تجهیز گوشی‌های هوشمند به تکنولوژی 5G باعث افزایش قیمت گوشی می‌شود، ردمی که خود را به عنوان یک زیربرند اقتصادی معرفی کرده است، تصمیم گرفته است تا این هزینه را در گوشی ردمی K30i 5G کاهش دهد. از این رو به نظر می‌رسد که در این گوشی برخلاف آنچه پیشتر شنیده بودیم، به جای دوربین 64 مگاپیکسلی، شاهد به کارگیری یک دوربین 48 مگاپیکسلی باشیم. این موضوع از لو رفتن یک کد در برنامه دوربین پیش فرض رابط کاربردی MIUI مشخص شده است که به صورت زیر است:

ردمی K30i 5G
-

اگر به کد دقت کنید، نام رمز Picasso را می‌بینید. پیکاسو دقیقا همان نام رمزی است که برای ردمی K30 5G به کار رفته بود. در ادامه کد صراحتا نام Redmi K30i 5G هم عنوان شده است.

اما مسئله مهم اینجاست که به نظر می‌رسد ردمی روی گزینه درستی برای کاهش قیمت گوشی جدیدش دست گذاشته باشد، زیرا مگاپیکسل دوربین آنقدرها روی کیفیت آن تاثیر ندارد. برای بررسی این موضوع پیشنهاد می‌کنیم مطلب زیر را بخوانید. نظر شما در این خصوص چیست؟

آیا مگاپیکسل در دوربین اهمیت دارد؟ یک فاکتور چشمگیر اما غلط انداز

اخبار مرتبط:

ردمی K30شیائومی؛ ارزان قیمت‌ترین گوشی 5G دنیا معرفی شد

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: gsmarena


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر