صفحه آبی مرگ مایکروسافت در ویندوز ۱۱ مشکی می‌شود

Untitled-3.jpg

مایکروسافت اعلام کرده است که در ویندوز 11 صفحه آبی مرگ (BSOD) مشهور را قرار است سیاه پوش کند و به رنگ مشکی تغییر یابد، تا از نظر بصری با صفحه‌های مشکی ورود به ویندوز و خاموش شدن مطابقت داشته باشد.

هنوز ردموندی‌ها برخی از تغییرات مربوط به طراحی ویندوز 11 را پیش از عرضه نسخه اصلی آزمایش می‌کنند. در رابطه با صفحه سیاه مرگ اطلاعاتی منتشر نشده اما گفته شده که هنوز به صورت کامل این بخش فعال نشده است. این اولین تغییر اساسی BSOD از زمانی محسوب می‌شود که مایکروسافت در سال ۲۰۱۲ یک چهره غمگین به ویندوز ۸ اضافه کرد و بعد از آن در سال 2016 به آن کدهای QR را اضافه کرد.

اگر به خاطر داشته باشید اولین بار که صفحه آبی مرگ راه اندازی شد برای ویندوز 3 بود که روش منحصر به فردی برای تشخیص خرابی و اشکالات سخت‌افزاری به متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و سخت افزار ارائه می‌شد. به صورت کلی BSOD خطاهای هسته ویندوز یا بررسی اشکالات آن است و معمولا شامل داده‌های مختلفی می‌شود که متخصصان با استفاده از آن‌ها می‌توانند مشکل سیستم خود را تجزیه و تحلیل کنند.

Untitled-4.jpg
-

گفته می‌شود که از این به بعد با صفحه مرگ مشکی روبه‌رو هستیم که از این بابت صفحه موجود در ویندوز ۱۰ شباهت‌ها و مطابقت‌هایی وجود دارد. اکنون در ویندوز 11 پیش‌نمایش صفحه مرگ یک صفحه سبز رنگ است، رنگی که مایکروسافت از سال ۲۰۱۶ برای «ویندوز اینسایدر» از آن استفاده می‌کند.

هنوز مایکروسافت در رابطه با تغییر رنگ صفحه مرگ توضیحی منتشر نکرده. مایکروسافت با هدف ارائه رویکرد تازه‌ای به سیستم عامل خود، نسخه جدید ویندوز ۱۱ را با تغییراتی متفاوت نسبت به نسخه قبلی معرفی کرد. این شرکت سعی کرده در نسخه جدید سیستم‌عامل خود تغییرات ظاهری زیادی را به وجود آورد و قسمت‌های ویندوز مانند دکمه استارت، فایل اکسپلورر و حتی صفحه BSODبا تغییراتی گسترده و مدرن راهی سیستم کاربران کند.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: THEVERGE

Untitled-2.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر