محققان دانشگاه آکسفورد و گوگل یافه‌اند که هوش مصنوعی به‌زودی بشر را نابود می‌کند

AR.JPG

محققان دانشگاه آکسفورد و گوگل به صورت مشترک تحقیقاتی در زمینه هوش مصنوعی انجام داده‌اند و نتایج ترسناکی به دست آورده‌اند. در این مقاله اشاره شده که هوش مصنوعی فراتر از حد تصور پیش خواهد رفت و در آینده نزدیک بر روی زمین حکم رانی خواهد کرد. در نتیجه این حکمرانی نابودی انسان خواهد بود.

هوش مصنوعی این روزها یکی از پدیده‌های فوق‌العاده‌ای است که فرآیند بسیاری از کارها را سرعت بخشیده است. بخشی از پیشرفت تکنولوژی در دنیا مربوط به دنیای هوش مصنوعی خواهد بود. این فناوری چندین بار سبب حل مشکلات پیچیده شده و تقریبا در روندهای مختلفی توسط برنامه‌نویسان مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال طی تحقیقات جدید و تخصصی که انجام شده، به‌نظر می‌رسد که این فناوری همیشه مفید نخواهد بود و توسعه پیشرفته آن روزی به ضرر نسل بشر تمام می‌شود.

براساس گزارشات مختلفی که محققان دانشگاه آکسفورد و گوگل منتشر کرده‌اند به نتایج تاسف باری دست یافته‌اند. بر این اساس، تهدیدات AI می‌توانند بر اساس مجموعه‌ای از شرایط و اتفاقات تغییر کنند و گسترش بیابند. این اولین باری نیست که هوش مصنوعی به عنوان عامل احتمالی تهدیدکننده برای نسل بشر در نظر گرفته می‌شود، اما نتایج تحقیقات جدید گوگل و آکسفورد نیز جذاب است.

AI-will-destroy-human-generation-1-910x600.jpg
-

محققانی که این مقاله را تنظیم کرده‌اند، ادعا می‌کنند که شرایط واقع‌گرایانه‌تری را در نظر گرفته‌اند. همچنین آن‌ها ادعا می‌کنند که به دلیل انجام تحقیق طی شرایطی خاص، نتیجه‌گیری نزدیک به واقعیت داشته‌اند. آن‌ها تهدید هوش مصنوعی را نه یک امکان، بلکه نوعی احتمال تلقی کرده‌اند.

تهدیدات AI می‌تواند از طریق نحوه ساخت، آموزش و برنامه‌نویسی آن متفاوت باشد. بنابراین احتمالات و راه‌های زیادی وجود دارند که نوعی از این هوش به شکل خبیثانه طراحی شود و در نهایت عامل نابودی بشریت باشد. سرپوش گذاشتن و پاک کردن صورت مسئله نیز کمکی به حل مشکل نخواهد کرد و حتی اگر جلوی توسعه چنین هوشی گرفته شود، سرانجام روزی فرا می‌رسد که یکی از انواع هوش مصنوعی که روزانه با آن سر و کار داریم، دست به فتح کره خاکی بزند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: bgr

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر