Reachy ؛ ربات متن باز تعاملی در رویداد CES 2020 به نمایش گذاشته شد

ربات متن باز reachy

کمپانی Pollen Robotics در رویداد CES 2020 ربات متن باز و ماژولار Reachy را رونمایی کرد.

نمایشگاه CES 2020 در جریان است و هوش مصنوعی و رباتیک هم در این رویداد به چشم می‌خورند. در این بین کمپانی Pollen Robotics با معرفی ربات متن باز خود با نام Reachy انقلابی در حوزه ربات‌ها به وجود آورده است.

از آنجایی که این ربات کاملا متن باز است، قابلیت انجام کارهای بسیاری را دارد. در واقع توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از زبان پایتون، هزاران اپلیکیشن مختلف برای این ربات بنویسند. از طرفی این ربات به دلیل ماهیت ماژولاری که دارد امکان پیاده سازی انواع کارهای مختلف از جمله خدمات و تحویل غذا، سرویس دهی به مشتریان و... را دارد.

نکته مهم دیگر در مورد ربات متن باز Reachy، هوش مصنوعی تعبیه شده در آن است. به لطف همین ویژگی توسعه‌دهندگان بدون داشتن هیچ گونه دغدغه‌ای بابت آموزش به ربات به وسیله یادگیری ماشین، کافی است مستقیما به سراغ کار اصلی مورد نظرشان بروند.

دست‌های این ربات تا 7 درجه آزادی عمل دارند و می‌توانند به شکل‌های مختلف در بیایند. درواقع شاید بخواهید که دست ربات به صورت کاملا یک تکه باشد و یا شاید بخواهید که این ربات متن باز مانند انسان 5 انگشت داشته باشد. از طرفی مفصل‌های این ربات به نوعی است که حرکات آن شباهت بسیار زیادی به انسان داشته باشد.

ربات متن باز Reachy اگرچه ربات جذابی است اما قیمت آن به گونه‌ای است که خرید این ربات برای استفاده تفریحی اصلا معقول نیست. نسخه ساده این ربات با یک بازوحدود 9000 دلار قیمت دارد و نسخه کامل این ربات با دو دست و سر، حدود 17000 دلار قیمت گذاری شده است. این کمپانی امیدوار است تا در آینده نزدیک بتواند اولین دسته از این ربات‌ها را راهی بازار کند.

اخبار مرتبط:

ربات نانوا، بخشی جذاب از نمایشگاه CES 2019 که جایگزین انسان‌هاست

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام همراهی کنید.

منبع خبر: engadget

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر