اتصال به شبکه‌ای خاص، وای فای آیفون را موقتا از کار می‌اندازد

Untitled-1.jpg

یک محقق امنیتی با آزمایش‌هایی که انجام داده متوجه شده که اتصال به شبکه اینترنت با اسمی خاص، باعث می‌شود که وای فای آیفون موقتا از کار نکند.

فردی با نام Carl Schou در حساب رسمی توییتر خود، یک ویدئوی کوتاه سه ثانیه‌ای منتشر کرده و در آن با اتصال آیفون به شبکه اینترنت با نام %p%s%s%s%s%n باعث از کار افتادن وای فای به صورت موقتی شده است.

او گفته زمانی که شما با آیفون و آیپد خود به شبکه‌ای که در بالا معرفی شد متصل شوید، اتصال خود با شبکه یا سایر سیستم‌های ارتباطی از جمله ایردراپ را نیز از دست خواهید داد. حتی او ادامه داده که با ریبوت کردن این دستگاه همچنان مشکل شما ادامه دار خواهد بود. اما اگر مایل به تست کردن این موضوع هستید، راه حل آن را در ادامه بیان کرده‌ایم.

این فرد هنوز روش پی‌ بردن به این باگ را فاش نکرده و نگفته که چگونه متوجه این مشکل شده، اما برخی از توسعه دهندگان و برنامه نویسان می‌دانند زمانی که نام شبکه وای فای به این صورت انتخاب شده باشد، نباید به آن متصل شوند.

حالا بهتر است با دید تخصصی‌تر به این مسئله نگاه کنیم، زیر سیستم وای فای احتمالا به این شکل است که اگر به صورت ناسالم عبارتی وارد شود، به برخی کتابخانه‌های داخلی که قالب بندی رشته‌ای را انجام می‌دهند، منتقل خواهد شد و همین امر به نوبه خود باعث نوشتن خودسرانه عبارات در حافظه و سرریز شدن بافر می‌شود. در ادامه این اتفاق، شاهد خرابی حافظه خواهیم بود و سازمان دیده بان پلتفرم iOS روند کار را متوقف کرده و به این ترتیب، وای فای دستگاه در این حالت غیر فعال باقی خواهد ماند و کار نخواهد کرد.

6 Instagram Post Load Problem.jpg
-

این اتفاق گفته می‌شود که مسئله پیچیده و سختی نیست و خوشبختانه کم پیش می‌آید کسی به یک شبکه وای فای غیر مطمئن متصل شود. بدون شک کاربران باید حواس خود را جمع کنند و به چنین شبکه‌های ناایمنی وارد نشوند و عبارت‌های اشتباهی نیز وارد نکنند. بدون شک اپل در آپدیت جدید خودش این مشکل را برطرف خواهد کرد.

اما اگر شما نیز درگیر چنین اتفاقی شدید، بهتر است که نگران نباشید و فکر خرابی‌های سخت‌افزاری را از سر خود بیرون کنید. شما می‌توانید برای رفع مشکل به منوی Settings> General> Reset رفته و Reset Network Settings را انتخاب کنید. در ادامه تمام پسوردهای ذخیره شده برای شبکه‌های متصل شده ریست شده و حذف خواهند شد. بعد از انجام این کار مشکل شما حل شده و بهتر است که با متصل شدن به شبکه ایمن و وارد کردن رمز صحیح از شبکه وای فای خود استفاده کنید.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: 9to5Mac

Untitled-2.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر