حساب کاربری توییتر، فیسبوک و اینستاگرام ترامپ تعلیق شد

ترامپ.jpg

به دنبال انتشار پست‌هایی که آشوب را به دنبال خواهد داشت و عملا نقض قوانین، سه شبکه‌ی اجتماعی توییتر، فیسبوک و اینستاگرام، نهایتاً تصمیم گرفتند که حساب‌های کاربری ترامپ را برای مدت 24 ساعت به حالت تعلیق در بیاورند.

همه‌ی ما از جنجال‌های پس از انتخابات آمریکا اطلاع داریم، جنجال‌هایی که به دنبال عدم پذیرش نتیجه انتخابات توسط دونالد ترامپ به راه افتاد. درواقع ترامپ از حامی خود خواسته بود که برای اعتراض به خیابان‌ها بیایند. حالا روز گذشته اتفاق عجیبی رخ داد و در شرایطی که جلسه‌ی تأیید نهایی آرای انتخاباتی جو بایدن در حال برگزاری بود، تعدادی از حامیان ترامپ، به ساختمان کنگره حمله و آن را تسخیر کردند. به واسطه‌ی همین اتفاق عملاً جلسه نمایندگان لغو شد و حتی 4 نفر هم در این بین کشته شدند.

به دنبال همین ماجرا، ساعتی پیش فیسبوک و اینستاگرام به دلیل تشویق ترامپ به خشونت، حساب کاربری متعلق به او را برای مدت 24 ساعت به تعویق درآوردند. توییتر هم در مقابل توییت‌های ترامپ، روال مشابهی را پیش گرفته است و حساب کاربری متعلق به ترامپ را برای مدت 12 ساعت معلق کرد. البته باید بگوییم که توییتر به ترامپ هشدار داده است که در صورتی که به توییت‌های خود ادامه بدهد، حساب کاربری او را به صورت کامل خواهد بست. حتی توییتر امکان لایک و ری‌‎توییت کردن توییت‌های از ترامپ که برچسب گذاری شده بودند را هم غیر فعال کرد.

ضمناً باید اشاره کنیم که در ابتدا این شبکه‌های اجتماعی، پست‌های ترامپ را برچسب گذاری کردند و به نوعی این موضوع را به کاربران گوش زد کردند که این پست‌ها مناسب نیست. با این حال نهایتاً همه‌ی آن‌ها تصمیم گرفتند که با معلق کردن حساب کاربری ترامپ، جلوی مشکلات بیشتر و تحریک‌ها و تنش‌های ادامه دار را بگیرند.

فیسبوک تعلیق حساب کاربری ترامپ را چنین توضیح داده است:

ما دو مورد نقض سیاست‌ در صفحه ترامپ را دیده‌ایم که نتیجه‌ی آن مسدود شدن 24 ساعته‌ی صفحه اوست، به این معنا که ما اجازه پست گذاشتن در این پلتفرم در طی این مدت را به او نخواهیم داد.

-

توییت فیسبوک برای توضیح تعلیق حساب فیسبوک ترامپ.jpg
توییت فیسبوک برای توضیح تعلیق حساب فیسبوک ترامپ -

اخبار مرتبط:

توییتر کنترل پروفایل رییس‌جمهور را به بایدن می‌دهد، حتی اگر ترامپ شکست را نپذیرد

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.


5 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ناشناس

جمعه, 19 دی 1399

عرازشه هم مثل خر کیف کردند! :))

پاسخ

سیامک

یکشنبه, 21 دی 1399

خر اونایی هستند که سال 88 مملکت رو به آتیش کشیدن و از همون سال به بعد فلاکت اقتصادی رو شروع کردن
دختر گوربه گوری یکیشون هم این هفته اعتراف کرد

ناشناس

یکشنبه, 21 دی 1399

به به یه کلمه هم از حاج پشمک! همونا که با پیکاپ از رو مردم رد شدنو میگی؟ ولی فقط وقاحت ..... رو بچسب که فلاکت اقتصادی ناشی از سومدیریت و اختلاس رو هم انداخت گردن مردم!

ناشناس

جمعه, 19 دی 1399

این امریکاییا باید از ما یاد بگیرن وظیفه شونو در انتخابات انجام بدن بعد برن دیگه هرچی از تو صندوق دراومد لال بشن :دی

پاسخ

ترامپ

جمعه, 19 دی 1399

اخی کتلتای خوبی درس میکرد

پاسخ

آرمان

شنبه, 20 دی 1399

توییتر قبر خودشو کند

پاسخ

ثبت نظر