کوالکام: همه ساعت‌های هوشمند بازار امکان دریافت نسخه جدید Wear OS را ندارند

Untitled-1.jpg

حالا که خبر معرفی نسخه جدید Wear OS از سوی گوگل صادر شده و پشتیبانی کامل سامسونگ از آن، شوک بزرگی به بازار ساعت‌های هوشمند وارد شد. تقریبا تمامی تولید کنندگان ساعت‌های هوشمند به طور قطع نمی‌دانند که محصولات قبلی آن‌ها امکان پشتیبانی از سیستم عامل جدید گوگل را دارد یا خیر. در همین رابطه کمپانی کوالکام اطلاعات جدیدی را منتشر کرده است.

کمپانی گوگل هنوز جزئیاتی از دستگاه‌های قابل آپدیت به Wear OS 3.0 اعلام نکرده است، اما کمپانی کوالکام از این اطلاعات با خبر است و این اخبار را با رسانه‌‌ها در میان گذاشته است. این شرکت تایید کرده است که ساعت‌های هوشمند مجهز به تراشه‌های اسنپدراگون ۳۱۰۰ و ۴۱۰۰ تنها محصولاتی خواهند بود که امکان دریافت Wear OS جدید را دارند. البته کوالکام از پشتیبانی این ساعت‌ها صحبت کرده و هنوز هم مشخص نیست که آیا آپدیت به صورت قطعی برای دستگاه‌های گفته شده منتشر می‌شود یا که خیر. برخی از تولیدکنندگان ساعت هوشمند مانند فسیل بیانیه‌ای صادر کرده‌اند و گفته‌اند که محصولات آن‌ها امکان استفاده از Wear OS 3.0 را ندارد.

هفت سال پیش سیستم‌عامل Wear OS منتشر شد و در این سال‌ها این سیستم‌عامل بتواند با اپل به رقابت بپردازد، تغییرات زیادی را به‌وجود آورده است، اما Wear OS 3.0 گفته می‌شود که بزرگترین تغییر در سال‌های اخیر ایجاد خواهد کرد زیرا سامسونگ به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ساعت هوشمند تصمیم گرفته در آن توسعه آن نقش داشته باشد.

wear-os-feature-1-810x298_c.png
-

هنوز باید چند ماه صبر کنیم تا شاهد عرضه ساعت‌های هوشمند مجهز به Wear OS 3.0 باشیم و گفته می‌شود که همزمان با اندروید 12 این سیستم‌عامل نیز منتشر شود. بنابر این گفته‌ها پس باید در ماه‌های پایانی سال 2021 شاهد ورود گسترده ساعت‌های هوشمند با این پلتفرم جدید به بازار باشیم.

برای کمپانی مثل گوگل فرقی نمی‌کند که این سیستم‌عامل امسال معرفی شود یا سال آینده، زیرا که در هر دو صورت می‌خواهند در آینده تبدیل به رقیبی قدرتمند برای اپل واچ شوند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: XDA-Developers

Untitled-2.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر