پربیننده‌ترین بازی سال 2021 در توییچ چه بازی بود؟

Untitled-1.jpg

انتظار می‌رفت که پربیننده‌ترین بازی در سال 2021، یک بازی تازه منتشر شده باشد؛ اما برخلاف انتظار، پربیننده‌ترین بازی سال به GTA V تعلق گرفته است. این بازی با کسب 2.1 میلیارد ساعت تماشا، موفق به کسب عنوان قهرمانی و تاج و تخت در امسال میلادی شده است.

در لیست پربیننده‌ترین‌های توییچ، رتبه اول متعلق به Just Chatting است که ارتباطی به بازی ندارد و در آن استریمرها با مخاطبان خود صحبت می‌کنند؛ بنابراین رتبه اول در دسته‌بندی استریم بازی، متعلق به دومین رتبه پربازدیدهای توییچ، یعنی بازی GTA V است.

براساس گزارش Rainmaker.gg و StreamElements، بازی GTA V که در سال 2020 تنها 764 میلیون ساعت تماشا داشته بود، اکنون با رشد 1.3 میلیاردی نسبت به سال گذشته، رکورد جدیدی برای خود ثبت کرده است و توانسته با مجموع 2.1 میلیارد ساعت تماشای استریم در توییچ، لقب پربیننده‌ترین بازی در سال 2021 را از آن خود کند.

Untitled-2.jpg
-

رتبه دوم پربیننده‌ترین بازی سال، با 1.8 میلیارد ساعت تماشا، متعلق به عنوان League of Legends است که در سال گذشته با داشتن 1.4 میلیارد ساعت تماشای استریم، رتبه اول بین پربیننده‌ترین بازی سال 2020 را ازآن خود کرده بود. رتبه‌های بعدی به ترتیب به عناوین Fortnite و Valorant و Minecraft و Call of Duty: Warzone و Counter-Strike: Global Offensive و Apex Legends و Dota 2 تعلق گرفته است.

محبوب‌ترین عنوان سال 2021 در توییچ، بازی New World بود اما نتوانست عنوان پربیننده‌ترین بازی توییچ را ازآن خود کند. این بازی با داشتن 259 میلیون ساعت تماشا در توییچ، توانست مقام 18 بین تمام عناوین پربازدید را کسب کند.

Untitled-3.jpg
-

منطقی است که هرچقدر میزان تماشای یک بازی بالاتر برود، به همان میزان تماشای رسانه توییچ بیشتر شود. میزان ساعت تماشا در رسانه توییچ در سال گذشته میزان 17 میلیارد ساعت بوده که در سال 2021 با رشد 45 درصدی به میزان 24 میلیارد ساعت رسیده است.

در پایان اینکه با گذشت زمان زیادی از انتشار بازی GTA V، این عنوان هنوز هم جز پرطرفدارترین بازی‌های جهان به‌شمار می‌رود. این بازی در سال 2020 توانست بیشترین فروش خود را از زمان عرضه تا به امروز را تجربه کند. به نظر شما این بازی بعد از گذشت 8 سال از زمان انتشار، هنوز هم ارزش تجربه دارد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: ign


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر