یوتیوب به دنبال شیوع کرونا، ویدئوهای خود را با کیفیت پایین‌تر نمایش میدهد

youtub.jpg

براساس گزارش بلومبرگ ،YouTube از امروز تصمیم به این گرفته که تمام ویدوها با کیفیت 480p برای کاربران سراسر جهان به صورت پیش فرض ارائه شود.

با شیوع ویروس کرونا و خرابی‌های مختلف اقتصادی در جهان تا خانواده‌ها قابل لمس است. تمامی شرکت‌های کوچک و بزرگ از این ویروس و آثار آن بی‌نصیب نمانده‌اند یوتیوب نیز مانند شرکت‌های مختلف وارد فضای غیرقابل پیشبینی شد که با افزایش ترافیک کاربران جریان غیر معمولی اتفاق افتاد و شاهد کاهش کیفیت ویدوهای یوتیوب بودیم. اتفاقی که در سراسر جهان به دلیل قرنطینه و استفاده بیش از حد کاربران شاهدش بودیم.

براساس گزارش بلومبرگ ،YouTube از امروز تصمیم به این گرفته که تمام ویدوها با کیفیت 480p برای کاربران سراسر جهان به صورت پیش فرض ارائه شود.

این اقدام با گسترش ویروس کرونا ازهفته گذشته در اروپا تا به امروز گرفته شده. یوتیوب اعلام می‌کند که کاربران هنوز هم می‌توانند ویدو با کیفیت تماشا کنند اما خودشان به صورت دستی باید این کار را انجام دهند که به صورت پیش فرض کلیپ‌ها با کیفیت SD شروع می شوند.

برای تغییر کیفیت یک ویدیوی در یوتیوب ، کافی است روی نماد چرخ دنده کلیک کنید و سپس کیفیت را انتخاب کنید تا از هر کدام از گزینه های مربوط به کلیپ خاصی که مشاهده می کنید را انتخاب کنید.

طبق گزارشی که در تابستان گذشته از شرکت تجهیزات شبکه Sandvine انجام شد ، گوگل با 12 درصد از کل حجم ترافیک ، بالاترین مصرف کننده پهنای باند در اینترنت بود. نتفلیکس با 11.44 درصد در رتبه دوم و پس از آن فیس بوک با 7.79 درصد سال 2019 به پایان رسانیدند.

یوتیوب به بلومبرگ گفته که همچنان همکاری نزدیکی با دولت ها و اپراتورهای شبکه در سراسر جهان دارد تا بتوانند این فشار را برای به حداقل رساندن روی سیستم این شرکت که بی سابقه بوده است، انجام دهند.


مقالات مرتبط:

منتظر کشف داروی کرونا هستید؟ از کامپیوتر خود برای تحقیق استفاده کنید

وب‌سایت گوگل در رابطه با ویروس کرونا راه اندازی شد

منبع خبر: techspot

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و بازاریابی محتوا است


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر