بالاخره اپیک گیمز در دادگاه علیه اپل پیروز شد!

epic games and apple

درگیری‌های حقوقی میان اپیک گیمز، سازنده بازی پرطرفدار فورتنایت و شرکت اپل همچنان ادامه دارد. در جدیدترین رویارویی، اپل تلاش کرد تا مانع از بازگشت فورتنایت به دستگاه‌های iOS در اروپا شود، اما این تلاش با دخالت قوانین جدید اتحادیه اروپا و اعتراضات اپیک گیمز ناکام ماند.

برای سال‌ها، تیم سوئینی، بنیانگذار و مدیرعامل اپیک گیمز، از فروشگاه‌های دیجیتال مانند اپل که ۳۰ درصد مالیات بر خریدهای درون‌برنامه‌ای دریافت می‌کنند، انتقاد کرده است. در آگوست ۲۰۲۰، اپل بازی فورتنایت را به دلیل دور زدن سیستم پرداخت درون‌برنامه‌ای خود و در نتیجه نقض قوانین اپ استور، حذف کرد. این اتفاق منجر به نبردهای حقوقی متعددی بین اپیک گیمز و اپل شد، چرا که سازنده فورتنایت تلاش می‌کرد تا این بازی را به پلتفرم بازگرداند.

اپیک گیمز این اقدام اپل را خودسرانه و خلاف جریان خواند و آن را نقض قوانین جدید بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا دانست. این قانون، که سال گذشته تصویب شد، شرکت‌های بزرگ فناوری را ملزم می‌کند تا به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار اجازه دهند از سیستم‌های پرداخت درون‌برنامه‌ای خود استفاده کنند و همچنین به آن‌ها امکان می‌دهد تا فروشگاه‌های نرم‌افزار رقیب را روی دستگاه‌های کاربران اجرا کنند.

37289-77781-Fortnite-1-xl
-

به نظر می‌رسد اعتراضات اپیک گیمز و اهرم فشار ناشی از قوانین جدید اتحادیه اروپا، باعث عقب‌نشینی اپل شد. در نهایت، اپل درخواست اپیک گیمز را پذیرفت و به این ترتیب، راه برای بازگشت فورتنایت و اپیک گیمز استور به دستگاه‌های iOS در اروپا هموار شد.

با پذیرش درخواست اپیک گیمز، انتظار می‌رود طی چند ماه آینده، شاهد بازگشت بازی محبوب فورتنایت و فروشگاه اپیک گیمز استور به دستگاه‌های iOS در کشورهای اتحادیه اروپا باشیم. در حال حاضر، برنامه‌ای برای عرضه‌ی این پلتفرم‌ها در آمریکا و سایر نقاط جهان وجود ندارد. با این حال، با توجه به قوانین جدید اتحادیه اروپا، انتظار می‌رود در آینده شاهد تحولات بیشتری در این زمینه باشیم.

اگر علاقه‌مند دنیای تکنولوژی هستید حتما شبکه‌های اجتماعی فیسیت را در اینستاگرام، تلگرام، روبیکا، توییتر و آپارات را دنبال کنید.

منبع خبر: dualshockers.com

photo_2023-11-11_16-30-34.jpg

امیرحسین چروم - تولید کننده محتوا

من یک نویسنده و تولیدکننده محتوا هستم که به دنیای گیم و تکنولوژی و همچنین فیلم و سریال علاقه مندم.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر