بازیکنان پلی‌استیشن 5 برای تجربه Sea of Thieves نیازمند اکانت ایکس‌باکس خواهند بود

Sea Of Thieves.jpg

مایکروسافت به تازگی تصمیم گرفته است که چهار بازی انحصاری استودیو خود را برای پلتفرم‌های رقیب یعنی پلی‌استیشن 5 و نینتندو سویچ عرضه کند اما بازیکنان پلی‌استیشن 5 که قصد تجربه بازی را دارند، نیازمند ساخت یک اکانت در سایت ایکس‌باکس خواهند بود.

شایعات زیادی مبنی بر انتشار بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس برای دیگر رقبا منتشر شد اما فیل اسپنسر در طی یک پادکست، تمام شایعات را رد و اعلام کرد که تنها 4 بازی که انتشار آن‌ها از 1 سال بیشتر است، برای کنسول رقبا منتشر خواهد شد. یکی از بازی‌ها که انتشار آن به صورت رسمی اعلام شده، بازی Sea of Thieves است. البته انتشار این بازی برای کنسول سوییچ، به دلیل ضعف در سخت‌افزار، رد شده و ممکن است که برای کنسول سوییچ 2 عرضه شود.

به تازگی گزارشی از سایت Exputer منتشر شده است و به نظر می‌رسد که بازیکنان Sea of Thieves برای تجربه بازی، نیازمند لاگین به حساب کاربری مایکروسافت می‌باشند و برای تجربه آن بر روی پلی‌استیشن 5، باید یک اکانت در سایت رسمی مایکروسافت ایجاد کنند. این اطلاعات بر روی وب‌سایت رسمی بازی نیز مشاهده شده است و به نظر می‌رسد که در طی مذاکره مایکروسافت با سونی، شرط انتشار این عناوین، ساخت اکانت مایکروسافت بوده است.

Sea Of Thieves gameplay.jpg
-

به نظر می‌رسد که هدف مایکروسافت، ایجاد قابلیت کراس‌پلی و پیشرفت در تمام کنسول‌ها برای بازیکنان است و هدف آن‌ها، اجبار بازیکنان به ساخت اکانت ایکس‌باکس نخواهد بود. اگر مایکروسافت این امکان را فراهم نمی‌کرد، بازیکنان پلی‌استیشن 5 تمام سیوها و اطلاعات خود را در کنسول خود نگه‌داری می‌کردند و هنگام تغییر کنسول یا پلتفرم، تمام پیشرفت آن‌ها از دست می‌رفت.

آیا سه بازی دیگر مایکروسافت نیز به ساخت حساب ایکس‌باکس نیاز دارند؟ هنوز اطلاعات رسمی در رابطه با این موضوع منتشر نشده است و به نظر می‌رسد که دلیل ساخت حساب ایکس‌باکس در بازی Sea Of Thieves، آنلاین بودن و ایجاد قابلیت کراس‌پلی بین بازیکنان بوده است و عناوین آفلاین، نیازی به ساخت حساب کاربری نخواهند داشت اما مطمئنا ساخت اکانت مایکروسافت، سود زیادی برای این شرکت در پی دارد و انتشار بازی‌های خود برای دیگر کنسول‌ها نیز، بدون منفعت نبوده است. به نظر می‌رسد این یکی از دلایلی است که مایکروسافت تصمیم گرفته است که عناوین انحصاری خود را منتشر کند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: gameranx.com

photo_2023-11-11_16-30-34.jpg

امیرحسین چروم - تولید کننده محتوا

من یک نویسنده و تولیدکننده محتوا هستم که به دنیای گیم و تکنولوژی و همچنین فیلم و سریال علاقه مندم.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر