فروش Hellblade II ناامیدکننده بوده است!

Hellblade-II

بازی Senua’s Saga: Hellblade II پس از سال‌ها نمایش و تیزر، سرانجام در ماه مه ۲۰۲۴ منتشر شد اما به نظر می‌رسد که از لحاظ فروش، موفقیت چندانی نداشته است.

این بازی که نخستین بار در سال ۲۰۱۸ معرفی گردید، به عنوان یکی از بصری‌ترین عناوین ساخته‌شده تا به امروز شناخته می‌شد و باید اعتراف کرد که از لحاظ جلوه‌های بصری، به هدف خود به خوبی دست یافته است. با این حال، آمار فروش اخیر نشان می‌دهد که این فاکتور به تنهایی برای موفقیت کافی نیست و عملکرد بازی در ماه مه ۲۰۲۴ بسیار ضعیف بوده است.

Hellblade II با وجود زمان نسبتا کوتاه خود، تجربه‌ای داستانی عمیق و تاثیرگذار را در کنار جلوه‌های بصری خارق‌العاده ارائه می‌دهد و نقدهای نسبتا مثبتی را هم در زمان عرضه دریافت کرد. میانگین امتیاز این بازی در متاکریتیک در حال حاضر ۸۰ است که امتیاز بدی به حساب نمی‌آید.

طبق آمار فروش ایالات متحده که توسط شرکت Circana منتشر شده است، عملکرد Hellblade II در زمان عرضه بسیار ضعیف بوده است. این بازی در رده‌بندی کلی فروش بازی‌های کامل براساس درآمد دلاری، در جایگاه ۳۷ام قرار گرفته است. در پلتفرم ایکس‌باکس نیز رتبه‌ی ۲۱ام را به خود اختصاص داده است. از نظر تعداد بازیکن، این عنوان حتی از بازی‌هایی مانند Fallout 76 نیز عقب افتاده و در استیم، تنها به سقف ۳۸۹۲ بازیکن همزمان دست پیدا کرده که رقم بسیار پایینی به حساب می‌آید.

Hellblade-2-Village
-

در جدول فروش اروپا، Hellblade II حتی نتوانست به جمع ۱۰۰ بازی برتر ماه مه راه پیدا کند. در پلتفرم‌های استریم نیز، محبوبیت بازی به سرعت سقوط کرد. تعداد بینندگان همزمان این عنوان در توییچ در روز عرضه به ۱۱۰،۱۹۳ نفر رسید، اما این رقم در روز دوم به شدت کاهش یافت و در هفته‌ی بعد، تنها به حدود ۹۰۰ نفر رسید.

با اینکه Hellblade II یک تجربه‌ی گذرا نیست، اما ماهیت داستانی کوتاه آن تنها چند ساعت سرگرمی را ارائه می‌دهد و پس از اتمام بازی، دیگر جذابیتی برای بازیکن باقی نمی‌گذارد.

نظر شما راجع به این بازی چیست؟ آیا بازی هل‌بلید 2 ارزش خریداری و تجربه را دارد؟

اگر علاقه‌مند دنیای تکنولوژی هستید حتما شبکه‌های اجتماعی فیسیت را در اینستاگرام، تلگرام، روبیکا، توییتر و آپارات را دنبال کنید.

منبع خبر: insider-gaming.com

photo_2023-11-11_16-30-34.jpg

امیرحسین چروم - تولید کننده محتوا

من یک نویسنده و تولیدکننده محتوا هستم که به دنیای گیم و تکنولوژی و همچنین فیلم و سریال علاقه مندم.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر