قرار است تمام مدل‌های سری گلکسی S25 با تراشه اسنپدراگون عرضه شوند

s25 samsung

در سال ۲۰۲۳، سامسونگ برای اولین بار در مدت‌ها، سری گوشی‌های هوشمند گلکسی S23 خود را با پردازنده‌های اسنپدراگون در سراسر جهان عرضه کرد.

با این حال، در سری گلکسی S24، سامسونگ به استفاده از ترکیبی از پردازنده‌های اسنپدراگون ۸ نسل ۳ و اگزینوس ساخت خود بازگشت که از نظر عملکردی معمولاً نسبت به اسنپدراگون ضعیف‌تر هستند. اما اخبار امیدوارکننده‌ای در راه است. به گزارش تحلیلگر معروف مینگ-چی کو، احتمالاً شرکت کوالکام تنها تأمین‌کننده تراشه‌های سری گلکسی S25 سامسونگ خواهد بود.

اگر این خبر درست باشد، مشابه سال ۲۰۲۳، همه گوشی‌های گلکسی S25 بدون توجه به محل زندگی یا مدل، از پردازنده اسنپدراگون بهره خواهند برد. کو دلیل این تغییر را مشکلات تولید سامسونگ در بخش اگزینوس می‌داند. گفته می‌شود بازده تولید پردازنده اگزینوس ۲۵۰۰ که بر اساس فرآیند ۳ نانومتری ساخته می‌شود، پایین‌تر از حد انتظار است.

Qualcomm-Snapdragon-8-Gen-4-Phones
-

این نخستین بار نیست که خبرهایی درباره عقب‌ماندن پردازنده اگزینوس ۲۵۰۰ نسبت به اسنپدراگون منتشر می‌شود. همچنین، شایعات حاکی از آن است که پردازنده‌های اسنپدراگون به دلیل استفاده از تجربیات سری اسنپدراگون ایکس برای کامپیوترهای شخصی، عملکرد بسیار بهتری دارند. این می‌تواند شکاف عملکرد بین مدل‌های گلکسی S25 مجهز به اگزینوس و اسنپدراگون را به حدی افزایش دهد که حتی کاربران عادی هم متوجه آن شوند.

با این حال، هنوز چندین ماه تا عرضه گلکسی S25 باقی مانده است و ممکن است تا آن زمان تغییراتی رخ دهد. اما بر اساس شرایط کنونی، احتمالاً تمامی مدل‌های گلکسی S25 در سراسر جهان با پردازنده‌های اسنپدراگون عرضه خواهند شد.

 

 

اگر علاقه‌مند دنیای تکنولوژی هستید حتما شبکه‌های اجتماعی فیسیت را در اینستاگرام، تلگرام، روبیکا، توییتر و آپارات را دنبال کنید.

منبع خبر: androidauthority.com

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر