پیرزن ۸۰ ساله‌ای که با نگاه‌ کردن به دوربین‌های اینترنتی در تمام روز پول‌دار شد!

پیرزن ۸۰ ساله‌ای که با نگاه‌ کردن به دوربین‌های اینترنتی در تمام روز پول‌دار شد!

اینترنت منشا مشاغل و کسب درآمد برای بسیاری از افراد جامعه به‌خصوص کاربرانی با شرایط خاص مانند بیماران یا معلولیت‌ها یا موارد دیگر شده است. در سراسر دنیا افراد زیادی هستند که از دل اینترنت پول درمی‌آورند ولی در ازایش کارهایی می‌کنند که کمتر خبر داریم یا تصورش را می‌کنیم. این روزها اینترنت شاه‌کلید دورکاری یا کار در خانه است.

یک پیرزن ۸۰ ساله در ایرلند شمالی با نگاه کردن به دوربین‌های ماهواره‌ای متصل به اینترنت در تمام طول شبانه‌روز درآمد کسب می‌کند. همیشه پای مانیتور نشسته و دایم دوربین‌های مختلف را برای مشاهده موارد مشکوک و جرایمی نگاه می‌کند.

این دوربین‌ها ۵ هزار مایل آن‌طرف‌تر در برزیل قرار دارند. ۶ دوربین با استفاده از سیستم Internet Eyes فروشگاه‌ها و خیابان‌های برزیل را نظارت کرده و تصاویر را از طریق اینترنت برای خانم باربارا ماروو می‌فرستند. این خانم مسن نیز دایم ۶ دوربین را چک می‌کند تا اگر تخلفی صورت گرفت یا جرمی مشاهده کرد، به مسئولان فروشگاه اطلاع دهد.

بسیاری از شرکت‌ها و فروشگاه‌های برزیل از این سیستم استفاده کرده و نیروهای راه دوری استخدام می‌کنند تا ۲۴ ساعته مراقب و ناظر بر دوربین‌های امنیتی‌شان باشد و اگر مورد مشکوکی مشاهده کرد، فورا گزارش دهد. افرادی که در این سیستم کار می‌کنند، به هیچ دستگاه خاصی نیاز ندارند و فقط باید یک کامپیوتر و مانیتور متصل به اینترنت پرسرعت داشته باشند.

باربارا می‌گوید در طول تمام روز با چشمانش مراقب است کسی از فروشگاه دزدی نکند یا چیزی درون جیب کتش نگذارد. اگر مورد این‌چنینی ببیند، یک دکمه بزرگ قرمز رنگ روی مانیتور هست که باید فشار بدهد و گزارش کند. باربارا در هنگام غذا پختن، مشاهده تلویزیون و شنیدن اخبار، شستن ظرف‌ها و کارهای روزانه دیگری، کار در خانه‌اش را انجام می‌دهد و در ازای آن یک حقوق مناسب دارد تا در سال‌های آخر زندگی گرفتاری‌های مالی نداشته باشد یا به دیگران و دولت وابسته نشود.

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر