چگونه اسکنر اثر انگشت را در دستگاه های سامسونگ تنظیم کنیم؟

چگونه اسکنر اثر انگشت را در دستگاه های سامسونگ تنظیم کنیم؟

بیشترین تولیدکنندگان، دستگاه های موبایل خود را بدون حسگرهای اثر انگشت می فروشند. تنها سامسونگ و اپل هستند که بر روی گوشی ها و تبلت های خود، این تکنولوژی را قرار داده اند تا امنیت را بالا ببرد. سامسونگ، برای اولین بار در سال 2014، حسگر اثر انگشت را بر روی گوشی گلکسی S5 نصب کرد در حالیکه اپل، اولین بار این حسگر را در سال 2013 برروی گوشی آیفون S5 قرار داد.


کاربران هر دو شرکت از این بخش از دستگاه به دلیل عملکردهای متفاوتی که دارد، لذت می برند. اسکن اثر انگشت، نشان داد که چگونه بیومتریک می تواند دنیا را تغییر دهد.
تنها در سال 2015، سامسونگ پنج دستگاه با اسکنر اثر انگشت عرضه کرد. گلکسی S6، گلکسی S6 Edge، گلکسی نوت 5، گلکسی S6 Edge+ و گلکسی Tab S2. تنظیم اسکنر اثر انگشت در همه آنها به یک صورت است. بنابراین در اینجا چگونگی استفاده از این اسکنر را توضیح می دهیم.
1.    به منوی Settings وارد شوید.

Sam1


2.    سربرگ Personal را انتخاب کنید.

sam2
3.    Lock Screen  و Security را انتخاب کنید.

sam3
4.    در زیر بخش Security،  گزینه Fingerprints را انتخاب کنید.

sam4
5.    حذف یا اضافه کردن اثر انگشت و تغییر تنظیمات از طریق این منو انجام می شود. برای شروع، Add fingerprint را انتخاب کنید.

sam5
6.    حال باید انگشت خود را در دکمه home دستگاه قرار دهید و بردارید. این کار دوبار انجام می شود و سپس سامسونگ می تواند اثر انگشت شما را یاد بگیرد.

sam6
دستگاه های سامسونگ به شما اجازه می دهند تا از اسکنر اثر انگشت به عنوان ابزاری برای وارد شدن به وب استفاده کنید و حساب کاربری سامسونگ خود را تایید کنید. اسکنر اثر انگشت نیز برای Samsung pay، بسیار مفید و کارآ است.

وجیهه نیکخواه

وجیهه نیکخواه

وجیهه ، کارشناسی ارشد کامپیوتر، گرایش نرم افزار و علاقمند به دنیای نرم افزارهای آزاد است. تمایل به یادگیری زبان های مختلف و نیز زبان های برنامه نویسی، او را به سمت نوشتن و ترجمه مباحث علمی و تکنولوژی کشانده. پیش از ورود به فیسیت به تدریس در حوزه های مختلف کامپیوتر مشغول بوده است. ترجمه،خوشنویسی و بدمینتون از جمله تفریحات مورد علاقه اوست.


4 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

pouryaparsaa00

دوشنبه, 12 آذر 1397

سلام خسته نباشید گوشی Note 3قابلیت اسکنر اثرانگشت داردیان

پاسخ

Motahare

یکشنبه, 27 مرداد 1398

سلام من گوشی گلکسی a10 دارم اسکنر اثر انگشت داره
ولی نمیتونم فعالش کنم توی تنظیماتش هم زدم ولی اصلا نیست
لطفا بگید چکار کنم

پاسخ

Hiva henati

شنبه, 23 شهریور 1398

سلام من گوشیa6 plus دارم نمیتونم صفحه امنیت گوشی رو پیدا کنم و گوشیم و قفل کنم لطفا کمکم کنید

پاسخ

رمضانعلی

شنبه, 16 آذر 1398

سلام!من از گوشی ام ده استفاده میکنم بعضی گوشی های ام ده رو دیدیم که اسکنر انگشت داره ولی من نتونستم درست کنم کمکم کنید درستش کنم

پاسخ

ثبت نظر