اولین ماهواره مخابراتی ایران 10 سال دیگر وارد فضا می‌شود

اولین ماهواره مخابراتی ایران 10 سال دیگر وارد فضا می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پرتاب ماهواره سنجشی بومی ایران تا پنج سال آینده و پرتاب ماهواره مخابراتی ایران به فضا ظرف 10 سال آینده خبر داد.

دکتر واعظی روز سه‌شنبه، سوم اسفندماه در حاشیه شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن هوافضای ایران در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه ایران جزو 10 کشور دنیا است که در حوزه هوافضا فعالیت کرده است، افزود: «آنچه که امروزه ما به آن رسیده‌ایم، حاصل فعالیت دانشمندان و پژوهشگران ایرانی است. با همت محققان کشور توانستیم چندین ماهواره سنجشی را طراحی و پرتاب کنیم و این گام مهمی برای کشور به‌شمار می‌رود و به نظر من، ما در این مسیر در حال پیشرفت هستیم. ماهواره دوستی آخرین دستاورد محققان کشور است که البته آماده پرتاب است.»

واعظی با تاکید بر اینکه در حال حاضر طراحی و ساخت ماهواره مخابراتی «ناهید 2» را در دستور کار داریم، یادآور شد: «این اولین سری طراحی و ساخت ماهواره‌های مخابراتی در کشور است. امیدوارم تا چهار سال آینده و حداکثر در پنج سال آینده، ماهواره سنجشی بومی ایران پرتاب شود. ظرف 8 تا 10 سال آینده ماهواره بومی مخابراتی ایران نیز طراحی و پرتاب خواهد شد.»

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

omid

دوشنبه, 16 اسفند 1395

تو فضا گند نزده بودن فقط !!!

پاسخ

ثبت نظر