رمزگذاری آسان و امن فایل‌ها

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 20 فروردین 96 ساعت: 11:45:00

رمزگذاری فایل‌ها موضوع بسیار مهمی است. بسیاری از شما در سیستم‌های خود فایل‌هایی را دارید که حاوی اطلاعات مهی است که نمی‌خواهید کسی به غیر از خودتان به آن‌ها دسترسی داشته باشند. شما می‌توانید به‌سادگی فایل‌های مهم خود را با نرم‌افزارهای رمزگذاری، رمزگذاری کنید و با این کار دسترسی افراد ناشناس را به آن‌ها از بین خواهید برد و تنها خود شما با وارد کردن رمز تعریف شده امکان دسترسی به محتویات فایل‌ را خواهید داشت.

نرم‌افزار VeraCrypt، نرم‌افزار قدرتمند و امنی است که برای رمزگذاری فایل‌ها استفاده می‌شود. این برنامه از اطلاعات و فایل‌های شما محافظت می‌کند. این ابزار با سازگاری که با Bitlocker دارد، باعث می‌شود شما به سادگی بتوانید بر روی فایل‌ها رمز بگذارید و از آنها محافظت کنید. این نرم‌افزار، نرم‌افزار مناسبی برای افزایش امنیت فایل‌ها و یکی از ایمن‌ترین ابزارها برای رمزگذاری آنها است.  

نرم‌افزار VeraCrypt، نرم‌افزار کاملا رایگانی است، که حجم بسیار کمی دارد و امکانات مناسبی را برای امنیت فایل‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد.

روش این برنامه برای رمزگذاری فایل‌ها به این صورت است که بعد از اینکه برنامه را نصب کردید یک درایو مجازی رمزنگاری‌شده به درایوهای سیستم شما اضافه می‌شود،  فایل‌ها و اطلاعات درون آن نگه‌داری و محافظت می‌شود و تنها  راه دسترسی به این درایو و فایل‌های درون آن  وارد نمودن رمز عبور است. شما امکان ویرایش فایل‌های رمزگذاری شده را در درایو مجازی این برنامه دارید.

نکته مهم و قابل توجه در استفاده از این ابزار این است که در صورت فراموش کردن رمزعبور، هیچ راهی برای بازگردانی آن وجود ندارد و در نتیجه اطلاعات رمز‌گداری شده خود را از دست خواهید داد و به هیچ‌عنوان به آنها دسترسی پیدا نخواهید کرد.

نرم‌افزار VeraCrypt، را می‌توان نسخه ویراش شده نرم‌افزار TrueCrypt نامید. از نظر کارایی هم بسیار شبیه هم هستند ولی ما استفاده از نرم‌افزار VeraCrypt را به شما توصیه می‌کنیم.

 

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید