کنترل و مدیریت مصرف اینترنت اپلیکیشن‌ها در اندروید

کنترل و مدیریت مصرف اینترنت اپلیکیشن‌ها در اندروید

اپلیکیشن "GlassWire" مصرف دیتای هر اپلیکیشن را در زمان‌هایی که از اینترنت وای‌فای و دیتا استفاده می‌کند را به شما نشان میدهد.

اپلیکیشن "GlassWire"، اپلیکیشن مناسب و کاربردی است که مصرف اینترنت هر اپلیکیشن را به صورت مجزا نمایش می‌دهد.

وقتی از اینترنت با محدودیت ترافیک مصرفی استفاده می‌کنید، بحث دسترسی اپلیکیشن‌ها به اینترنت بحث بسیار مهمی می‌شود، چرا که وقتی اپلیکیشن‌ها به اینترنت دسترسی داشته باشند، بخش زیادی از حجم اینترنت شما را به خود اختصاص می‌دهند و همچنین سرعت اینترنت شما را کم می‌کنند. در واقع فعالیت دور از چشم اپلیکیشن‌هایی که به اینترنت متصل هستند، زمانی که اینترنت شما محدودیت مصرف حجم دارد، موضوع بسیار مهمی است. در این مقاله نحوه کنترل و مدیریت مصرف اینترنت اپلیکیشن‌ها در اندروید را آموزش می‌دهیم.

اپلیکیشن "GlassWire"، اپلیکیشن مناسب و کاربردی است که مصرف اینترنت هر اپلیکیشن را به صورت مجزا نمایش می‌دهد و به شما در مدیریت مصرف دیتای اینترنت کمک زیادی می‌کند. اپلیکیشن "GlassWire" مصرف دیتای هر اپلیکیشن را در زمان‌هایی که از اینترنت وای‌فای و دیتا استفاده می‌کند، به صورت جداگانه در دو حالت نمایش می‌دهد.

این اپلیکیشن مصرف دیتای هر اپلیکیشن را به صورت عددی و همچنین در قالب نمودار برای شما به نمایش در می‌آورد. اپلیکیشن "GlassWire" به شما کمک می‌کند که رفتار و مصرف اینترنت کلیه اپلیکیشن‌ها را کنترل کنید و اپلیکیشن‌هایی که مصرف دیتای بالایی دارند را شناسایی کنید.  برای جلوگیری از تمام شدن ترافیک مصرفی خود باید دسترسی اینترنت به این اپلیکیشن‌هایی که مصرف بالایی دارند، را قطع کنید. معمولاً برخی اپلیکیشن‌ها که کارایی خاصی هم ندارند در پس‌زمینه فعال هستند و مشغول مصرف اینترنت دیتای شما هستند، پس بهتر است آنها را شناسایی و دسترسی اینترنت آنها را قطع نمایید.

اپلیکیشن "GlassWire" با نمایش میزان مصرف اینترنت در نوار ابزار اندروید، شما هر لحظه از مصرف اینترنت خود مطلع می‌کند. می‌توانید این اپلیکیشن را به صورت رایگان از گوگل‌پلی دانلود کنید و اینترنت مصرفی هر اپلیکیشن را با جزییات کنترل کنید.

پس از کنترل مصرف اینترنت هر اپلیکیشن توسط "GlassWire"، حال باید دسترسی اینترنت به اپلیکیشن‌های پر مصرف را برای صرفه‌جویی در مصرف اینترنت خود قطع کنید.

می‌توانید برای کاهش ترافیک مصرفی اینترنت دستگاه خود، دسترسی اپلیکیشن‌های پرمصرف را از اینترنت را قطع کنید. برای این کار به بخش تنظیمات گوشی خود مراجعه کنید و پس از آن وارد بخش "Data usage" شوید و گزینه "Restrict Background Data" را انتخاب کنید. حال اگر می خواهید هر اپلیکیشن را به صورت جداگانه محدود کنید. می توانید در بخش تنظیمات به قسمت "Apps" هم مراجعه کنید و دسترسی اینترنت اپلیکیشن مورد نظر خود را مسدود کنید.

از اپلیکیشن "Mobiwol"  هم برای محدود کردن دسترسی اپلیکیشن‌ها به اینترنت می‌توانید استفاده کنید. این اپلیکیشن جز معدود اپلیکیشن‌هایی است که دسترسی اینترنت اپلیکیشن‌ها را قطع می‌کند و برای استفاده از آن نیاز به روت بودن گوشی نیست. این اپلیکیشن را به صورت رایگان از گوگل‌پلی دانلود کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر