با پنهان کردن SSID، امنیت مودم خود را افزایش دهید

با پنهان کردن SSID، امنیت مودم خود را افزایش دهید

هکرها از طریق هک کردن مودم شما می‌توانند به آسانی به برخی از اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند. با فيسيت همراه باشيد.

امنیت مودم‌ وای‌فای موضوع بسیار مهمی است. چرا که اگر شما موارد امنیتی را برای امن کردن مودم خود اعمال نکنید، هکرها می‌توانند مودم شما را به آسانی هک کنند و از اینترنت شما استفاده نمایید. همچنین هکرها از طریق هک کردن مودم شما می‌توانند به آسانی به برخی از اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند. اگر شبکه خود را از لیست شبکه‌های قابل دسترس حذف کنید، احتمال هک شدن مودم را کاهش می‌دهید.

 پنهان کردن SSID، به این معناست که وقتی کسی شبکه‌های وایرلس موجود و قابل دسترس را جستجو می‌کند، شبکه شما نمایش داده نمی‌شود. این موضوع امنیت مودم شما را افزایش می‌دهد و امکان هک شدن آن را کاهش می‌دهد. در حقیقت با این کار مانع از دسترسی افراد برای تلاش به اتصال شبکه وای‌فای خود می‌شوید. این راه هک شدن مودم شما را غیرممکن نمی‌کند، بلکه تنها باعث می‌شود وقتی هکر‌ها شبکه‌های موجود را جستجو می‌کنند، شبکه شما برای آنها نمایش داده نمی‌شود. در حقیقت احتمال هک شدن مودم شما، با این روش پایین می‌آید.

 این کار را برای افزایش امنیت مودم خود انجام دهید.

برای پنهان کردن SSID در گام نخست باید آی‌پی‌ آدرس روتر خود را در آدرس بار مرورگر وارد کنید. معمولاً آدرس آی‌پی روتر‌ها ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ و یا ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ است. اگر هیچ یک از دو آدرس بالا، آدرس آی‌پی روتر شما نبود، برای بدست آوردن آدرس آی‌پی روتر خود کافی است عبارت router brand] home address] را در گوگل جستجو کنید. اکنون می‌توانید آدرس آی‌پی روتر خود را به آسانی پیدا کنید.

 پس از وارد کردن آدرس آی‌پی روتر، برای شما صفحه‌ای نمایش داده می‌شود که باید یوزرنیم و پسورد مودم را وارد کنید و اوکی را بزنید.

 حال در صفحه‌ای که باز می‌شود، وارد بخش تنظیمات مودم Wireless Settings شوید. پس آن وارد بخش امنیت مودم خوب شوید، این بخش با عبارت Advanced Security Settings و یا Security Settings معمولاً نمایش داده می‌شود.

 حال در صفحه‌ای که برای شما نمایش داده می‌شود، SSID ها را می‌بینید. بعضی مودم‌ها دو باندی هستند، در این صورت باید برای ۲.۴ گیگاهرتز و۵.۰ گیگاهرتزی این کار را جداگانه انجام دهید.

روی یکی از باند‌ها کلیک کنید، گزینه Disable را انتخاب کنید و پس از آن روی Apply کلیک کنید. برای باند بعدی هم همین کار را تکرار کنید.

 اکنون در لیست شبکه‌های موجود در هنگام جستجو، شبکه شما نمایش داده نمی‌شود. این کار امنیت مودم شما را افزایش می‌دهد.

 برای بازگرداندن شبکه خود در لیست شبکه‌های موجود در هنگام جستجو هم باید مراحل بالا را بروید، بر روی SSID کلیک کنید و گزینه Enable را انتخاب و بر روی Apply کلیک کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر