معرفی رباتی برای ترجمه نوشته‌ عکس‌ها به زبان‌های مختلف

معرفی رباتی برای ترجمه نوشته‌ عکس‌ها به زبان‌های مختلف

در این مطلب آموزشی می‌خواهیم به شما رباتی را معرفی کنیم که قادر است نوشته‌های عکس‌ها را به زبان‌های مختلف ترجمه کند. با فيسيت همراه باشيد.

تلگرام یکی از پیام‌رسان‌های محبوب است که کاربران زیادی به‌خاطر امکانات ویژه این پیام‌رسان از آن به صورت مدام استفاده می‌کنند. عضویت در گروه‌ها و کانال‌های مختلف برای دریافت مطالب مورد نظر، استفاده از ربات‌های مختلف برای انجام کارهای مختلف، دو ویژگی تلگرام است که آن را از سایر پیام‌رسان‌ها محبوب‌تر کرده است. در این مطلب آموزشی می‌خواهیم به شما رباتی را معرفی کنیم که قادر است نوشته‌های عکس‌ها را به زبان‌های مختلف ترجمه کند.

ربات‌ها در واقع افزونه‌های جانبی هستند که کاربر با آنها از طریق ارسال پیام، فرمان‌های مختلف و درخواست‌های متفاوت در تعامل هستند. یک ربات معمولاً محتویات مرتبط با خواسته‌های شما را به محض درخواست، در اختیار شما قرار می‌دهد. برای استفاده از خدمات ربات‌ها می‌توانید نام‌ روبات بعد از علامت @ در قسمت جستجو تایپ کنید.

ربات ImageTranslateBot@، ربات بسیار کاربردی است که قادر است متون عکسی که حاوی نوشته است را برای شما به زبان‌های مختلف ترجمه کند. این ربات از زبان‌های زنده‌ای دنیا چون فارسی، انگلیسی، اسپانیایی، پرتغالی، چینی و... پشتیبانی می‌کند. برای استفاده از این ربات کافی است عبارت  ImageTranslateBot@ را جستجو کنید. با باز شدن صفحه ربات مورد نظر، گزینه start/ را انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه استارت، ربات مورد نظر فعال می‌شود.

با ارسال عبارت listlang/ ‌می‌توانید لیست زبان‌هایی که این ربات پشتیبانی می‌کند را ببینید. با ارسال عبارت tolang/ می‌توانید زبانی که می‌خواهید متن داخل تصویر به آن ترجمه شود، را انتخاب کنید.

نکته قابل توجه در استفاده از این ربات این است که متون داخل تصویر نباید با تحریر خاصی نوشته شده باشند. اگر نوشته‌های درون تصویر با تحریر خاص باشد، قطعاً ربات در ترجمه این کلمات دقیق عمل نخواهد کرد و ترجمه‌ای اشتباهی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر تمایل به استفاده از ربات برای ترجمه نوشته‌های درون عکس ندارید، می‌توانید از اپلیکیشن Word Lens Translator استفاده کنید. اپلیکیشن Word Lens Translator، اپلیکیشن کاربردی است که قادر است متن درون عکس را به زبان‌های مختلف برای شما ترجمه کند. این اپلیکیشن‌ هم مانند رباتی که در بالا معرفی کردیم قادر به تشخیص دست خط و فونت‌های دارای سبک خاص نیست. این اپلیکیشن را می‌توانید به صورت رایگان از گوگل‌پلی دانلود نمایید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر