واکنش وزیر ارتباطات به حذف برنامه های ایرانی از اپ استور

واکنش وزیر ارتباطات به حذف برنامه های ایرانی از اپ استور

محمدجواد آذری جهرمی: حذف اپ ها را پیگیری حقوقی می‌کنیم.

محمد جواد آذری جهرمی: حذف اپ ها را پیگیری حقوقی می‌ کنیم.

چندی پیش کمپانی اپل برخی از برنامه‌های ایرانی موجود در اپ استور مانند دیجی کالا، دلیون، تخفیفان، اسنپ، علی بابا، تپسی، تاچ سی و ... را از فروشگاه خود حذف کرد. اپل دلیل این اقدام را تحریم‌ها بیان کرد و گفت از این‌ پس نمی‌تواند در فروشگاه اپ استور میزبان برنامه‌هایی باشد که توسعه‌دهندگان آن‌ها، کشورهای تحت تحریم هستند زیرا قوانین و مقررات تحریم که توسط آمریکا وضع شده است، چنین اجازه‌ای به آن‌ها نمی‌دهد. خبر را به صورت کامل از اینجا بخوانید.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم، در واکنش به این اقدام شرکت اپل، در صفحه‌ی شخصی توییتر خود پیامی با متن زیر را منتشر کرد و در طی این پیام، اقدام شرکت اپل را بی‌احترامی به حقوق مصرف‌کننده اعلام کرد:

"11 درصد سهم بازار گوشی ایران متعلق به اپل است. احترام به حقوق مصرف‌کننده امروزه یک اصل است که اپل رعایت نکرده. حذف اپ ها را پیگیری حقوقی می‌کنیم."

محمدجواد آذری جهرمی: حذف اپ ها را پیگیری حقوقی می‌ کنیم.

محمدجواد آذری جهرمی: حذف اپ ها را پیگیری حقوقی می‌ کنیم

منبع خبر: yjc

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

بنده فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر