نرم افزار روبیکا و توضیح درباره نقض حریم خصوصی در این برنامه

robika-payment-1024x493_1522237461.jpg

به‌تازگی شبهات زیادی درمورد سرقت اطلاعات کاربران توسط برنامه روبیکا به وجود آمده اما آیا روبیکا واقعاً حریم خصوصی کاربران را نقض می‌کند؟

مدتی است که تبلیغات گسترده‌ای درباره دو برنامه توسکا و روبیکا در شبکه های تلویزیونی پخش می‌شود اما این دو برنامه بعد از تبلیغات، ابهامات زیادی را به وجود آوردند و در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شدند.
روبیکا برنامه‌ای است که یک کیف پول در اختیار کاربران قرار می‌دهد که امکان پرداخت قبض، خرید شارژ، سایر خدمات ارزش افزوده مالی و... را فراهم می‌کند.

برخی کاربران ادعا می‌کردند که این دو برنامه توسکا و روبیکا بعد از نصب، به اطلاعات حساب تلگرام کاربران دسترسی خواهد داشت و حریم شخصی کاربران را نقض می‌کند. در جای دیگری گفته می‌شد  که وب سایت برنامه روبیکا دارای "ای نماد" نیست و توضیحات مشخصی درباره سازنده، حریم خصوصی، قوانین استفاده و... در آن وجود ندارد.

همان طور که در تصویر می‌بینید قطعه کدی که گفته می‌شود متعلق به برنامه روبیکا است، آورده شده است. گفته می‌شود قسمت‌هایی که در این کد به رنگ زرد مشخص شده است می‌تواند به تمام داده‌های تلگرامی ذخیره شده کاربران در تلفن آنها دسترسی داشته باشند.

photo-2018-03-27-13-16-58_1522142745.jpg
-

قطعه کدهای استفاده شده در روبیکا که به اطلاعات تلگرام کاربران دسترسی پیدا می‌کند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی در توییتر خود نوشت که مسئله مربوط به این برنامه را پیگیری خواهد کرد. وی چنین نوشت:

در خصوص نرم افزاری که این روزها از صدا و سیما تبلیغ می شود، پیگیری شد و پاسخ زیر را ارائه کردند. گزارش مردمی و نیز پاسخ فنی واصل شده از روبیکا را به یکی از مراکز آپا برای بررسی دقیق فنی ارسال و نتایج را از مرکز ماهر اعلام خواهد نمود. در مورد توسکا هم به زودی خواهم نوشت.

پاسخ روبیکا چنین بود :

استفاده از کدهای اپن سورس مرسوم است . تلگرام نیز اپن سورس است و ما در روبیکا بخشی از کد تلگرام را برای مدیریت بهتر صفحات برنامه استفاده کردیم (base fragment) تا روبیکا هم مثل تلگرام در گوشی‌های قدیمی روان اجرا شود.

به دلیل کمبود وقت فرصت حذف قسمتهای اضافی کد تلگرام که نیازی نبود را نداشتیم که در ورژن بعدی حذف خواهند شد. از لحاظ فنی هم هیچ اپلیکیشنی امکان دسترسی به هیچ قسمت تلگرام کاربر را ندارد و تنها در صورتی که دسترسی به حافظه داشته باشد به فایل‌های دانلود شده تلگرام می‌تواند دسترسی داشته باشد.

روبیکا هم در هنگام نصب هیچ دسترسی حساسی از شما نمی‌خواهد و تنها دسترسی به حافظه گوشی را برای آپلود عکس پروفایل آنهم در هنگام اجرا درخواست می‌کند و در صورتی که اجازه دسترسی ندهید این اپلیکیشن امکان دسترسی به حافظه شما هم ندارد. پس اینکه قسمتی از کد تلگرام در برنامه استفاده شود هیچ ارتباطی به جاسوسی از تلگرام ندارد.

پست توییتری وزیر ارتباطات درباره نرم افزار روبیکا

roobika_1522220558.jpg
-

به روز رسانی : 8 فروردین ماه

در پی درخواست وزیر ارتباطات از مرکز ماهر برای بررسی نرم افزار روبیکا، مرکز ماهر پاسخ خود را به این شکل مطرح کرده است:

در پی طرح سوالات و مباحث مطرح شده در فضای مجازی در خصوص اپلیکیشنی با عنوان "نرم‏ افزار چند رسانه ای اندرویدی روبیکا" و تاکید وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر بررسی موضوع توسط مرکز ماهر، این اپلیکیشن مورد تحلیل دقیق این مرکز قرار گرفت.

در بررسی آخرین نسخه ((۱.۰.۸)) از این برنامه مشاهده شد کدهای منبع نسخه اندرویدی تلگرام بصورت کامل در این نرم افزار قرار گرفته است. دلیل این امر استفاده از واسط گرافیگی مبتنی بر Fragments پیاده سازی شده در نرم افزار تلگرام بوده و بخش عمده باقی‌مانده اساسا بی‌استفاده مانده است. از نظر عملکردی نیز قابلیت‌های شبکه‌های اجتماعی مشابه تلگرام در این نرم افزار پیاده‌سازی نشده است و صرفا خدمات ارائه شده توسط این اپلیکیشن براساس قابلیت WebView اندروید و شامل ارائه محتوای شماری از وب‌سایت‌ها است. در نتیجه براساس بررسی صورت گرفته می‌توان بیان داشت که:

  • این نرم افزار حریم خصوصی کاربران را نقض نمی‌کند.
  • این نرم افزار دسترسی به محتوای اطلاعات سایر اپلیکیشن‌ها از جمله تلگرام را ندارد (اساسا با توجه به تکنولوژی application security sandbox سیستم عامل اندروید، اجرای اپلیکیشن‌ها در فضایی ایزوله انجام شده و برنامه‌ها امکان دسترسی مستقیم به داده‌های یکدیگر را ندارند)
  • کدهای منبع نسخه اندرویدی تلگرام بصورت کامل در این نرم افزار قرار داده شده اما تنها از برخی کلاس‌های واسط گرافیکی آن در برنامه بهره‌برداری شده است و سایر قسمت‌ها قابل حذف هستند.
  • نسخه مورد بررسی اساسا قابلیت شبکه اجتماعی یا پیام رسان نظیر تلگرام را ارائه نمی‌کند.
  • درخصوص استفاده از نرم افزارهای متن باز با لایسنس GPL و عدم رعایت تعهدات حقوقی مربوط به آن، متاسفانه این موضوع در محصولات داخلی امری رایج بوده و در این محصول نیز مورد توجه واقع نشده است.
  • درخصوص استفاده از مجوز (certificate) امضای دیجیتال با نام شرکت گوگل لازم به توضیح است که این مجوز بصورت خودامضا (self signed) بوده و جزییات آن در محیط توسعه اندروید بطور پیش‌فرض به نام شرکت گوگل ثبت شده است و لازم بود شرکت توسعه‌دهنده نرم افزار این مشخصات را پیش از انتشار عمومی تغییر می‌داد.
  • درخصوص لوگوی اپلیکیشن، اظهارنظر در این مورد در صلاحیت این مرکز نیست.

پیشنهاد فیسیت: آیا می‌توان حساب روبیکا را حذف کرد؟ چطور؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

منبع خبر: فیسیت


134 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

سعید

چهارشنبه, 08 فروردین 1397

چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است
طفره رفتن و سرپوش گذاشتن دیگه فایده نداره

پاسخ

علی

یکشنبه, 30 شهریور 1399

این چ حرفیه

saman9074@yahoo.com

پنجشنبه, 09 فروردین 1397

اگر قرار بود بشه با دسترسی به حافظه تلگرام رو هک کرد خیلی ها قبل تر کرده بودن انی حرف درسته فقط میتونند به محتوایی که دانلود کرده دسترسی داشت که اونم میخوان چیکار :/

پاسخ

Mina

چهارشنبه, 15 فروردین 1397

چطور میشه حساب کاربری روبیکا رو حذف کرد

پاسخ

یک ایرانی

پنجشنبه, 23 فروردین 1397

من می خواهم حساب کاربری ام را حذف کنم. چرا که بر خلاف تبلیغات صورت گرفته استفاده از این نرم افزار برای ایرانسل و همراه اول به هیچ وجه رایگان نیست! چون تبلیغات دروغ بوده دیگر نمی خواهم حساب کاربری در این اپ داشته باشم. لطفا راهنمایی کنید که چگونه می توانم حُاب کاربری ام را حذف کنم. در ضمن مردم را عقب افتاده فرض نکنید. خیلی راحت می شود فهمید که اینترنت استفاده شده در این نرم افزار کم است اما رایگان نیست! چطور انتظار دارید به جوابیه شما در مورد کذب بودن ادعای هک اپ تلگرام با اپ روبیکا را باور کنیم در حالی که صداقتی در شما ندیده ایم!!!!

پاسخ

Amir

چهارشنبه, 20 فروردین 1399

واسه رفع مسدودیتم باید چکار کنم؟

فاطمه فا

دوشنبه, 05 خرداد 1399

برای رفع مسدودیت چیکار باید کرد؟؟؟؟؟

Sd

چهارشنبه, 11 تیر 1399

اصلاً هم دروغ نیست.
کاملا رایگانه.

Mitra hasanzadeh68m@gmil.com

پنجشنبه, 24 خرداد 1397

چ جوری روبیکارو میشه حذف کرد

پاسخ

علی

یکشنبه, 27 خرداد 1397

منم میخام اکانتمو حذف کنم چیکار باید کرد

پاسخ

خدیجه زارعپور

یکشنبه, 27 خرداد 1397

پیگیر روش حذف روبیکا هستیم. درصورتی که روشی رو پیدا کنیم اطلاع رسانی می شه حتما

پاسخ

دلارا

یکشنبه, 10 فروردین 1399

سلام حذف روبیکا یا حذف اکانت روبیکا؟خواهشا بررسی بشه و اینکه آپدیت جدید همراه با حذف اکانتش کی میاد؟ لطفا اطلاع رسانی کنید

عارف

جمعه, 03 مرداد 1399

سلام خسته نباشید ببخشین من اکانتم گزارش شد ا طرف روبیکا حالا چند ماهی میشه میخوام برگردم روبیکا هرکاری میکنم نمیشه

zahra

چهارشنبه, 30 خرداد 1397

چرسلام چطور میشه پیامهارو پاک کرد درقسمت چت چرا پاک نمیشن در ضمن برنامه خود به خود بسته میشه اگه امکانش هست اصلاح بشه تشکر

پاسخ

رضا

چهارشنبه, 30 خرداد 1397

سلام.چطوری میشه پیج یک نفرو در روبیکا پیدا کرد.شماره هم دارم اما پیجه کسی ک میخوامو پیدا نمیکنم
چطور میشه پیج یک نفرو تو روبیکا پیدا کرد؟
شماره هم دارم

پاسخ

Zahra

چهارشنبه, 07 خرداد 1399

علی رجب زاده

دوشنبه, 04 تیر 1397

الان دو روز قبض پرداخت کردم هنوز اعمال نشده بابا مشکل چیه تو رو خدا بس دیگه این مردم و اذیت نکنید مردم نه وقتشو داره نه حوصلشو که دو روز هم از کار زندگیش بزنه دنبال پیگیری قبض باشه

پاسخ

بهار

دوشنبه, 05 خرداد 1399

Zahra

پنجشنبه, 14 تیر 1397

چطوری میشه کلا حساب کاربریتو در روبیکارو پاک کرد کلا دلیت زد .خواهش مبکنم کمکم کنید لطفن

پاسخ

سجاد

چهارشنبه, 14 خرداد 1399

چطور اکانت روبیکامو حذف کنم

خدیجه زارعپور

پنجشنبه, 14 تیر 1397

حذف اکانت روبیکا در حال حاضر ممکن نیست دوست عزیز

پاسخ

صالح

پنجشنبه, 24 مهر 1399

فکر کنم روبیکام گزارش شده به خاطر تبلیغ زیاد کانالم هرکاری میکنم نمیره دیگه ،لطفا رسیدگی کنین

علیرضا

سه شنبه, 19 تیر 1397

سلام
من تو یه کانالم به اسم گیلاس میلاس
نمیشه لفت داد ازش
تین لینکش
@gilasmilas

پاسخ

حمید

یکشنبه, 31 تیر 1397

اینترنت ایرانسل و همراه اول در صورتی رایگانه ک بسته داشته باشی

پاسخ

علیرضا

دوشنبه, 11 فروردین 1399

سلام دویت عزی منو کم کن من سوالم اینکه‌،منو روبیکا فیلتر کرده باونیتونمّگ

ali

شنبه, 06 مرداد 1397

سلام من میخوام داده های این برنامه رو پاک کنم ولی تو بخش تنظیمات بخش manage space اصلا عمل نمیکنه و من نمیتونم داده هاشو پاک کنم که حدودا ده مگ هست!! لطفا یه راهی پیشنهاد بدید

پاسخ

مهدی

چهارشنبه, 17 مرداد 1397

سلام
ینفر با خط من روبیکا نصب کرده
چطور میشه جلوگیری کنم از فعالیتش
توروخدا راهنمایی کنید؟؟؟

پاسخ

شقایق

شنبه, 09 فروردین 1399

دربخش تنظیمات روبیکا حریم خصوصی برید ونقطه های فعال اونی که غیرازگوشی خودته پاک کن

روح الله

پنجشنبه, 22 خرداد 1399

سلام ببخشيد روبيكا را حذف كردم دوباره بخوام نصب كنم بايد هزينه پرداخت كنم

سینا

یکشنبه, 19 مرداد 1399

سلام من روبیکام فیلتر شده باید چیکار کنم تا برم تو روبیکام

علی

دوشنبه, 05 شهریور 1397

سلام با لغو نصب کردن رو بیکا و دوباره نصب کردن پیام ها اعم از پیوی و گروه با نصب بعدی وجود داره یا خیر لطفا راهنمایی کنید

پاسخ

reza

یکشنبه, 11 شهریور 1397

سلام دوستان
من روبیکا رو نصب کردم اما بعد از مدتی به قسمت دسترسی های برنامه مراجعه کردم و دیدم دسترسی های غیر معقولی میخواهد به همین دلیل اقدام به پاک کردنش کردم اما مشکلی پیش امده ، من عادتا هروقت میخواهم برنامه ای را پاک کنم اول clear cache و clear data رو میزنم و بعد گزینه unistall رو میزنم اما هر وقت میخواهم برنامه روبیکا رو کلییر دیتا کنم متاسفانه ارور میدهد و از صفحه بیرونم میکنم .حتی یکبار پاکش کردم و دوباره نصبش کردم اما باز هم موقع کلییر دیتا به من ارور میداد.
حالا سوال من اینه که امکان دارد چون اجازه کلییر دیتا نمیدهد حتی بعد از پاک کردنش، فایلهایی برای دسترسی به بعضی از قسمتهای موبایل در گوشی من بگذارد؟ اگر جوابتون بله هست ممنون میشوم بگویید که چکار کنم

پاسخ

خدیجه زارعپور

سه شنبه, 13 شهریور 1397

سلام دوست عزیز این امکان برای برنامه‌ها وجود داره که دسترسی پاک کردن دیتا رو به شما ندن اما اگر نگران دسترسی‌ها هستید می‌تونید از بخش setting گوشی وارد قسمت Apps بشید. بعد از انتخاب برنامه روبیکا، در منویی که نشون داده می‌شه دنبال گزینه Permissions بگردید. حالا می‌تونید دسترسی‌ها رو بردارید.

پاسخ

ماهان

پنجشنبه, 21 فروردین 1399

سلام در روز 20 فروردین 1399 در روبیکا کار میکردم و یک هو امد بیرون هر چی زدم از این به بعد وارد نشد و وارد نیشه و رمز را نمیده اگر میتوانید درستش کنید

reza

سه شنبه, 13 شهریور 1397

سلام و خسته نباشید
از اینکه پاسخ دادید ممنونم ، اما متاسفانه گزینه permissions برای کلیه برنامه های من در قسمت مربوطه عملا هیچ گزینه ای برای غیر فعال سازی ندارد و صرفا این قسمت جهت اطلاع رسانی درباره دسترسی های برنامه می باشد. امکان دارد بخاطر ورژن اندروید من باشد؟ ( ورژن اندروید من 5 است)

پاسخ

_MagardanFatemeh

یکشنبه, 01 مهر 1397

سلام خسته نباشید
ممنون میشم بگید چه جوري میشه
از روبیکا مخاطب حذف کرد

پاسخ

_MagardanFatemeh

یکشنبه, 01 مهر 1397

سلام خسته نباشید
ممنون میشم بگید چه جوري میشه
از روبیکا مخاطب حذف کرد

پاسخ

Rza

جمعه, 02 آذر 1397

سلام چطور میشه عکس پروفایل روبیکا حذف کرد؟

پاسخ

علی

یکشنبه, 04 آذر 1397

با سلام ببخشید چه جوری فردی رو که تو روبيکا بلاک و حذف کردم رو برگردونم لطفا جواب بدید با تشکر .

پاسخ

دلارا

یکشنبه, 10 فروردین 1399

سلام آیدیشو اگه داشته باشین میزنید و میرین پیویش رو پروفایلش میزنید و سه نقطه بالای صفحه سمت چپ رو میزنین و کاربر رو از مسدودی در میارین

دلارا

یکشنبه, 10 فروردین 1399

و اگر حذف شده باشه میرین قسمت تنظیمات و کربران مسدود شده رو میزنید پیداش میکنید

حنا

سه شنبه, 13 آذر 1397

ببخشید چجوری میشه شماره موبایلمو از روبیکا حذف کنم

پاسخ

Lavin

دوشنبه, 12 خرداد 1399

امیر

سه شنبه, 03 فروردین 1400

با سلام
باید قسمت کنار صفحه گوشی :
چرخ دنده رو بزنید
حریم خصوصی و امنیت رو اوکی کنین
بعد هم شماره موبایل رو بر میدارین
و گزینه هیچ کس رو میزنید

امیدوارم کمکتون کنه
یاعلی و خدانگهدار

سحر

چهارشنبه, 27 آذر 1398

سلام خسته نباشید...از اونجای ک دیلت اکانت نداره من میخام بدومنم امکان تغییر شماره هست؟ممنون میشم اگ راهنمایی کنید

پاسخ

Raz

سه شنبه, 30 اردیبهشت 1399

سلام من هم همین مشکل رو دارم لطفا راهنمایی کنید

negar

یکشنبه, 29 دی 1398

چگونه پیام های خودمون رو در روبیکا پنهان کنیم یا برای چت ها رمز بگذاریم

پاسخ

Bardari_zanan

دوشنبه, 30 دی 1398

سلام دوستان من یکی از بزرگترین پیچ های روبیکارو داشتم با ۶۸کا فالور پیجم در مورد زنان بود که بدون دلیل فیلتر شده چون من ب هیچ وجه پست غیر اخلاقی نمیزاشتم چند بار هم از پشتیبان روبیکا سوال کردم که اگر جایی از کارم مشگل داره بگین اونم گفتم نه مشگلی نیست حتی خیلی هم تشویق کرد چون مطالب ما واقعا اموزنده بود و همه فالورها استفاده میکردن خیلی از فالورها میگفتن ما فقط ب خاطر این پیچ موندیم چون برا سلامتیمون لازم داریم من کاملا با قانون روبیکا اشنا بودم و میدونستم اگر پست بد کسی بزاره یا پاک میشه یا اخطار میده پشتیبان اگر طرف بازم تکرار کنه بعد فیلتر میشه ولی برا ما حتی یک بار هم اخطار ندادن بلکه تشویق هم کردن یه هو دیدم پیچم بالا نمیاد میزنه نام کاربری وجود نداره زنگ زدم ب پشتیبان اونام کاری نمیکنن حداقل دلیل فیلتری و نمیگن چی هست حتی برا بقیه ادمین ها هم سوال چرا پیچ من فیلتر شد چون ما با صاحب های بزرگترین پیچ ها اشنا هستیم همه پیچ منو میشناختنچرا برا همه فرستاده میشه ب این علت فیلتر شدی ولی برا ما رو نمیگن الان من کلی ناامید شدم که ابا دوباره شروع کنم ب فعالیت در این برنامه یا نه اگر بخواد اینجوری زحمت ادمین هارو حدر بده که واقعا بی فایده یه کم ارزش قائل باشن برا ادمین ها و کاربراشون بهتر الان از اون موقع که پیچ من فیلتر شده همه پیچ دارهای بزرگ روبیکا از این میترسن که اونام مثل من بشن واقعا دوست دارم رسیدگی بشه که مام با یه امیدی بتونیم کار کنیم پیچ ما خیلی از خانوم هارو از خیلی چیزها آگاه میکرد واقعا بیشتر از من فالورها ناراحت بودن حتی میرفتن ب پشتیبان شکایت میکردن بازم چسم انتظارم که برگرده واقعا حیف بود ۶۸هزار نفر داشتن استفاده میکردن منم چند بار خواستم موضوع پیچ و عوض کنم دیدم فالورها راضی نیستن دلم سوخت گذاستم موند میگفتن ما اینجا داریم از چیزاهایی که اصلا نمیدونستیم چیه اگاه میشیم ب امید خدا که رسیدگی بشه

پاسخ

Amir

چهارشنبه, 20 فروردین 1399

شماره پشتیبانیش چند هس؟؟

Ashkan10A

پنجشنبه, 10 بهمن 1398

سلام ببخشید من بلاک شدم کلان پیجم بالا نمیاد هرجا میزنم هر کاریم میکنم ایا درست میشه ترو خدا ی کاری کنید فیلتر شدم میخوام در بیام ایا میام

پاسخ

.

دوشنبه, 05 اسفند 1398

سلام منم همین طوری شدم کلا ب طورخودکار از اکانت اومدم بیرچن هرچقدم شمارمو میزنم کد نمیاد میخاسم بدونم برا شما درس شد یا نه؟

میلاد

دوشنبه, 28 بهمن 1398

سلام چطور میشه اکانتمو که در روبیکا فیلتر شده برگردونم
نمی دونم بدون هیچ دلیلی فیلتر شده

پاسخ

Zra

دوشنبه, 05 اسفند 1398

سلام منم اکانتم فیل شد میخاسم بپرسم شما ک مدتی از فیل شدن اکانتتون میگذره با گذشت زمان درست شد تونسین وارد اکانتتون بشین یا نه؟

Ebrahim

چهارشنبه, 30 بهمن 1398

سلام من امروز که خواستم برم داخل روبیکا پیام روبیکا متوقف می شود اومد بعد
روبیکا کلا پاک شد
الان همون شمارم رو میزنم تا بره مرحله بعد شمارم رو قبول نمی که
با شماره های دیگه امتحان کردم روبیکا رو اورد

پاسخ

Zra

دوشنبه, 05 اسفند 1398

منم همین مشکلو دارم ایا برای شما با گذشت زمان کد اومد یا کلا دیگه نمیشه وارد اکانت شد؟

Zra

دوشنبه, 05 اسفند 1398

منم همین مشکلو دارم ایا برای شما با گذشت زمان کد اومد یا کلا دیگه نمیشه وارد اکانت شد؟

اسماء

جمعه, 02 اسفند 1398

سلام من از روبیکا بدون دلیل پاک شدم
و شماره منو بالا نمیاره و بجاش تموم شماره
هارو بالا میاره مشکلش چیه
لطفا اگه کسی میتونه کمکم کنه

پاسخ

dena

یکشنبه, 18 اسفند 1398

شمارو از روبيکا مسدود کردن
يا ايديتونو گذاشتن کانال اتحاد اونام گزارشتونو دادن و مسدود شدين

اسماء

جمعه, 02 اسفند 1398

سلام من از روبیکا انداختن بیرون
تموم شماره هارو میاره بجز من
اگه کسی میتونه کمکم کنه لطفا

پاسخ

Zra

دوشنبه, 05 اسفند 1398

سلام منم همین مشکلو دارم برا شما بعد از گذشت چن روز درس شد یا دیگه کلا درست نمیشع؟والا اینجا هیشکی پاسخگو نیست

REZA

سه شنبه, 06 اسفند 1398

اگه متوجه شدی چطور درست میشه به منم بگو لطفا ممنون

سمانه

چهارشنبه, 14 اسفند 1398

منم

سمانه

چهارشنبه, 14 اسفند 1398

منم

سمانه

چهارشنبه, 14 اسفند 1398

منم

Mona

سه شنبه, 16 دی 1399

روبیکا رو با کسی دو طرفه کردی ؟
اگه دو طرفه کرده باشی میتونه بندازتت بیرون
الان من خودمم این مشکل دارم
نمیدونم چه شکلی باید بردارم از دو طرفه گی لطفا اگه کسی میدونه
بهم بگه

Mona

سه شنبه, 16 دی 1399

روبیکا رو با کسی دو طرفه کردی ؟
اگه دو طرفه کرده باشی میتونه بندازتت بیرون
الان من خودمم این مشکل دارم
نمیدونم چه شکلی باید بردارم از دو طرفه گی لطفا اگه کسی میدونه
بهم بگه

مهديس

شنبه, 10 اسفند 1398

چرا تاييد دو مرحله اي کدي برام نمياد که وارد کنم

پاسخ

dena

یکشنبه, 18 اسفند 1398

من کد گذر واژه واسع روبيکام گذاشتم ولي الان يادم رفتع نميتونم روبيکارو نصب کنم بايد چيکار کنم ؟

پاسخ

معصومه

یکشنبه, 18 اسفند 1398

سلام ببخشیدگزارش کردن یک نفردر روبیکا چطوره بایدچندباربزنیم که فیلتربشه آیاخودم به تنهایی صدبارگزارش بدم میشه یا فایده ای نداره؟

پاسخ

روبیکا روبیکا

یکشنبه, 07 اردیبهشت 1399

این که چه تعداد باید گزارش بدن دقیقا معلوم نیست در پاسخ به سوال دومتون هم باید بگم خیر هزار بار هم گزارش بدین فقط یکبار بیشتر حساب نمیشه

توحید

یکشنبه, 18 اسفند 1398

سلام.چطور میتوانیم اکانت فیلتر شده روبیکا را بازگردانیم.هیچ جا متنی در این مرد نیست
ممنون

پاسخ

aram

دوشنبه, 19 اسفند 1398

سلام من دیگه نمیتونم وارد اکانت روبیکای خودم بشم
و وقتی دوستم خواست پیامیو از پیویه من به کسی بده اخطار اومد ،لطفا بگین راه حل این مشکل چیه ممنونم

پاسخ

رها

جمعه, 08 فروردین 1399

چرا روبیکا نمیاره مثلا من شماره تلفنمو میزنم اما به صفحه ی کد فعال سازی نمیره باید چیکار کنم توروخدا کمکم کنید خواهشمندم

Amiryakooza

دوشنبه, 19 اسفند 1398

سلام ببخشید اکانت من خراب شده اصلا دیگه بالا نمیاره چی کار کنم

پاسخ

hamid

دوشنبه, 26 اسفند 1398

چند روزی میشه که منو از روبیکا بیرون کردن شماره های دیگرو میاره شماره منو نمیاره چکار کنم

پاسخ

کشتمند

پنجشنبه, 29 اسفند 1398

من چند روزیه شمارم وارد روبیکا نمیشه بقیه شماره هام‌میره ولی این شمارم نمیاره چرا مسدود شدم رسیدیگی کنین راهی هس برای رفع مسدودی

پاسخ

علیرضا

سه شنبه, 12 فروردین 1399

سلام ترو خدا اگه میشه یه کاری کنید اخه نمیتونم بیام دوباره داخل روبیکا فیلتر کرد الکی منو

پاسخ

ارش

پنجشنبه, 14 فروردین 1399

سلام من کد دو مرحله ای فراموش کردم ایمیل هم نزدم نمیتونم روبیکا رو نصب کنم لطفا راهی بگین

پاسخ

king

پنجشنبه, 28 فروردین 1399

منم همین کارو کردم منم دنبالم یکی راحلی بهم بدع

محمد امین خزایی

پنجشنبه, 04 اردیبهشت 1399

اکانتم هک شده و هکر تایید دو مرحله ای گذاشته لطفا کمکم وکنین

پاسخ

روبیکا روبیکا

یکشنبه, 07 اردیبهشت 1399

سلام همانطور که خودتون اشاره کردین اکانت شما هک شده، متاسفانه باید بگم روبیکا فعلا این قابلیت رو اضافه نکرده که بتونیم حساب رو ریکاوری کنیم و هیچ راهی برای حل مشکل شما وجود نداره دیگه باید بیخیال اون اکانت بشین و یک اکانت جدید با یک سیمکارت جدید بسازین

Selva

پنجشنبه, 04 اردیبهشت 1399

منم فیلترشدم بی دلیل

پاسخ

fatima

پنجشنبه, 11 اردیبهشت 1399

چطوری میتونم رفع مسدودیت کنم لطفا بهم بگینن

پاسخ

Reza

شنبه, 13 اردیبهشت 1399

سلام خدمت روبیکا من وکانالم فیلترشدیم میشه لطف کنید از فیلتری دربیاورید خیلی هاهستن اینجوری شدن وحسرت میخورن لطفا کمکم کنید من خیلی کانال های خوب داشتم از فیلتری درم بیارید مرسی وکسانی که فیلتر شدن هم همین جور مرسی

پاسخ

فاطمه

شنبه, 13 اردیبهشت 1399

سلام در روبیکا برای من اگر کسی آنلاین نشده می زنه انلاین چکار کنم

پاسخ

Homeyra

دوشنبه, 15 اردیبهشت 1399

سلام
من تازه برنامه روبیکارو نصب کردم و برای ی پست کامنت گزاشتم و الانم جواب کامنتمو دادن ولی نمیتونم جوابی ک بهم دادن روپیدا کنم،،مشیه راهنمایی کنید ممنون میشم

پاسخ

Ella

سه شنبه, 23 اردیبهشت 1399

مال منم همینجوریه

مسیح

دوشنبه, 15 اردیبهشت 1399

چه برنامه ایه
از اسفند ۹۸ تا الان روبیکا بیخودی شیش تا اکانتمو با شیش تا شماره ی متفاوت ریپرت کرده
ب پشتیبانی ک میگیم اصلا محل نمیده
خب شمایی ک میاین این اپو میسازین ب پشتیبانیش بگید محل بده ینی چی اخه
شیش تا پیجم خیلی بخودی ریپرت میشه
ن پست بدی گذاشتم تا الان ن پیام خیر اخلاقی فرستام
با قوانینشم کاملا اشنامو احترام میزارم ولی واقعا گندش درومده
این همه میگن بگید چ کار کنیم از ریپرتی در بیایم هیچ کس جداب نداده
من با این پیجام نون در میاوردم
کل کسبو کارم بودن
حداقل اگه در نمیاد بگید ک بیخودی وقتمونو نزاریم براش ک برگرده
خاهشا جواب بدید
همینطوری نگاه نکنید
روبیکا ب اندازه کافی رو مخمون بود حداقل پشتیباناشو سازنده هاشون پاسخ گو باشن

پاسخ

...

دوشنبه, 22 اردیبهشت 1399

سلام پیجای منم اینطوری شدن حتی ویترینم بالا نمیاد

دنیا

یکشنبه, 23 شهریور 1399

برای منم این مشکل پیش اومدع لطفا رسیی کنین بگین چکار کنیم

am¡r

پنجشنبه, 25 اردیبهشت 1399

من در روبیکا فیلتر شدم
یه نفر سر من لج داشت ایدیم رو پخش کرد که گزارش کنن
سر یه روز الان فیلتر شدم...
واقعا فکرش رو نمیکردم
تو رو خدا به ایدی زیر ۴۰ پیام انگلیسی بفرستین
لطفااااااا
Amir100z10

پاسخ

س

شنبه, 27 اردیبهشت 1399

سلام چگونه کسیو بلاک کنیم

پاسخ

سعیده

یکشنبه, 28 اردیبهشت 1399

چند روزه شمارمو که میزنم کد روبهم نمیده با خط دیگم میتونم برم مشکلش چیه
من خیلی به اون پیجم نیاز دارم

پاسخ

Hossein

سه شنبه, 30 اردیبهشت 1399

سلام من چند روز هست که شمارمو میزنم نمیره صفحه بعدی که کد رو بزنم لطفا کمکم کنید واقعا به اکانتم نیاز دارم
ایا منو فیلتر کردن؟

پاسخ

Saeed

جمعه, 02 خرداد 1399

سلام. چطور میشه وقتی دونفر تو روبینو همو ریمو کردن همدیگرو از مسدودی درارن. اصلا گزینه رفع مسدودیت وجود نداره دیگه.
لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ

زینب

جمعه, 02 خرداد 1399

سلام.یکی اومده پیویم ب نام فیلترینگ روبیکا ایا این از طرف خود اپ روبیکا هس یا افراد دیگه هستن با این اسم میان؟؟؟

پاسخ

مهرسا

شنبه, 03 خرداد 1399

من یهو ع روبیک خارج شدم و شمارمو میزنم صفحه ی کد واسم نمیاد باید چیکار کنم لطفا بگین

پاسخ

melika

دوشنبه, 05 خرداد 1399

عاره مالع منم اینجوری شدع
لطفا بررسی کنید یعنی چی اخع؟؟
یا حداقل بگید کع مشکلش حل میشه یا نه؟؟ مرسی

ف

دوشنبه, 05 خرداد 1399

من شمارمو میزنم ولی نمیاد تو قسمت کد چ کنم لطفا بگین

رنا

دوشنبه, 05 خرداد 1399

سلام ببخشید من هرچق شمارع میزنم نمیره تو قسمت کد باید چیکار کنم لطفا جواب بدید؟

پاسخ

امید

پنجشنبه, 08 خرداد 1399

مشکل منم همینه
از امروز صبح روبیکم از اکانت پرید بیرون و هر کاری میکنم حتی با سیستم های مختلف شمارم قبول نمیشه و کد نمیاره
مشکل چیه؟

دنیا9090zzzzzzzxxx

یکشنبه, 23 شهریور 1399

مشکل منم همینع

.

دوشنبه, 05 خرداد 1399

سلام من هرکاری میکنم نمیتونم تو پیام‌رسان چت کنم باید چیکار کنم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
مرسی

پاسخ

.

دوشنبه, 05 خرداد 1399

سلام من هرکاری میکنم نمیتونم تو پیام‌رسان چت کنم باید چیکار کنم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
مرسی

پاسخ

عسل

چهارشنبه, 07 خرداد 1399

پیج روبیکای ما هک شده ؟؟؟؟ چطوری میتونم برش گردونم ؟؟؟؟الان پیج ما دست یکیه ممکن باهاش دزدیم بکنه چرا اینقدر اپ هاتون مسخره و مضخرفه

پاسخ

الهه

یکشنبه, 07 دی 1399

سلام روبیکسم رو هک کردن با هر شماره ایی میرم هک میشم تورو خدا کمکم کنید

عسل

چهارشنبه, 07 خرداد 1399

پیج روبیکای ما هک شده ؟؟؟؟ چطوری میتونم برش گردونم ؟؟؟؟الان پیج ما دست یکیه ممکن باهاش دزدیم بکنه چرا اینقدر اپ هاتون مسخره و مضخرفه

پاسخ

چرا

چهارشنبه, 26 شهریور 1399

منم مشکل شمارو دارم

Lavin

دوشنبه, 12 خرداد 1399

من میخواستم بپرسم که من نمیتونم دیگه کسیو دنبال کنم چون اول دنبال کنندگام ۱۲۷ اینا بود بعد خواستم کس دیگه ای دنبال کنم نوشت بیش از حد مجاز بعد روبیکارو پاک کردم دوباره ریختم اما درست نشد میشه بگین من چیکار کنم

پاسخ

hadi

شنبه, 17 خرداد 1399

میخواستم بدون روبیکا از حالت انتشار خارج شده باز نمی کنه چیکار باید کرد؟.

پاسخ

هاجر

پنجشنبه, 22 خرداد 1399

سلام یه کانال زدم اما در روبیکا میزنه نام کاربری وجـود نداره دلیلش چیه؟

پاسخ

...

پنجشنبه, 22 خرداد 1399

سلام من میخوام کاری کنم که اگ پست بزارم تو روبیکا اگ کسی لایک کرد یا زیرش متنی نوشت بالای صفحه نمایش نشون نده چیکار کنم
میشه راهنمایی کنین؟

پاسخ

مهدیه

دوشنبه, 26 خرداد 1399

چرا توی روبیکا نمیتونم کسی رو فالو کنم
چی کار کنم تا دوبار امکان فالو کردن رو پیدا کنم

پاسخ

پری

سه شنبه, 27 خرداد 1399

سلام ببخشید میخوام بپرسم که اگه روبیکا داشته باشیم بخوابم آنلاین بودن چون برای کسی مشخص نباشه باید چه کار کنیم
مممنون

پاسخ

ممد

یکشنبه, 01 تیر 1399

وقطی کسی پخش زنده میزاره من نمیتونم ببینم فقط صفحه سیاه نشون میده ولی اگر من بزارم اون نفر میتونه ببینه.لطفا جواب بدهید.

پاسخ

جواد

دوشنبه, 02 تیر 1399

سلام خسته نباشی روبیکای من ی دفعه اومد بیرون یعدن هر کار میکنم نمیره لطفا پیگری بشه

پاسخ

فاطیما

دوشنبه, 02 تیر 1399

سلام من تایید دو مرحله ام و فراموش کردم ایمیل هم نزدم حالا باید چیکار کنم

پاسخ

امین

یکشنبه, 22 تیر 1399

سلام،ببخشید ممکنه روبیکا هک بشه؟برای جلوگیری از هک شدن چیکار کنم؟

پاسخ

میلاد

سه شنبه, 31 تیر 1399

سلام من از روبیکا مسدود شدم چطور میتونم دباره برگردم ممنون میشم بگید

پاسخ

M

دوشنبه, 06 مرداد 1399

چگونه دنبال کنن ه هامونو در روبیکا ببینیم

پاسخ

سبحان

پنجشنبه, 16 مرداد 1399

وقتی میخوهم روبیکا رو وصل کنم مینویسه گذرواژه خود را وارد کنید در اون صورتی که گذرواژه ندارم۸پ

پاسخ

bahar

یکشنبه, 19 مرداد 1399

من از طریق دبسایت میرم چجوری پروف بزارم؟

پاسخ

Hadis

پنجشنبه, 30 مرداد 1399

سلام.
من میخواستم بدونم تماس های ما از طریق برنامه روبیکا پیگیری میشه یانه؟!
حالا تماس میتونه با هر فردی باشه کسی اینارو میشنوه و پیگیری میکنه ایا ممنون

پاسخ

h

سه شنبه, 04 شهریور 1399

چجوری از مسدودیت در بیام لطفا اگع می دونید جواب بدید

پاسخ

نگار سادات شجاعی

چهارشنبه, 05 شهریور 1399

ببینید من نمیدونم چرا فیلترم واقعا نمیدونم من حتی ربات اختصاصی برای خودم ندارم هزینه ام کردم و پست های رفع فیلتری روبیکارو خریدم اما واقعا هیچ جوابی نگرفتم واقعا کشورمون با ساختن همچین برنامه هایی ب خودش لطمه میزنه یا قسمت فیلتری روبیکارو تغییر بدین یا ربات های پشتیبانیو فعال

پاسخ

حسین حاجی هاشمی

شنبه, 29 آذر 1399

راست میگه

بی نام

دوشنبه, 17 شهریور 1399

چجوری حساب لعنتیمو پاک کنم کی امکان دلیت اکانت میدن،کی میشع بازدیدو مخفی کرد کی محدودیتا برداشته میسه
اههه لعنت
از اینستا بیشتر نت میبره

پاسخ

محمد .ش

دوشنبه, 24 شهریور 1399

سلام‌ من فیلتر شدم بدون هیچ دلیلی لطفا @o_f_f_12 رو از فیلتری در بیارید ❤

پاسخ

امیر علیCh

دوشنبه, 24 شهریور 1399

Vjguvufuftzduxticiycix

پاسخ

چراجواب کاربران رو نمیدید

چهارشنبه, 26 شهریور 1399

سلام چرا روبیکا ما رو بیرون انداخته دلیلش چیه تو رو خدا جواب بدید

پاسخ

خدیجه زارعپور

پنجشنبه, 27 شهریور 1399

سلام به همه‌ی دوستان عزیز، فیسیت پشتیبانی روبیکا نیست و این صفحه هم در خصوص رفع مشکلات روبیکا نیست اما چون کاربران زیادی مشکلات خودشون رو در این صفحه به اشتراک گذاشتن، کامنت‌ها رو باز گذاشتم تا شاید کسی که مشکل شما رو داشته، بتونه راه حلش رو ارائه کنه. متاسفانه من و دوستانم از نحوه‌ی رفع مشکلات روبیکا بی اطلاع هستیم. ممنونم از همه‌ی شما دوستان عزیز

bingo

پنجشنبه, 27 شهریور 1399

داداش این قبری که بالاش گریه میکنی توش مرده نیست، واقعا نگران روبیکایی؟

زهرا

دوشنبه, 21 مهر 1399

سلام ببخشید میشه کمک کنید وقتی کسی از طریق پیوی بلاکم کرده چطوری دوباره بهش پیام بدم خواهش میکنم کمک کنید خیلی مهم و ضروریه خواهش میکنم ازتون لطفا و یه چیزی دیگه اینکه روبیکا کامنت محدود داره این مسئله خیلی بده دوستان خواهش میکنم کمک کنید لطفا التماستون میکنم کمک کنید

پاسخ

Ŕąmįŋ

دوشنبه, 21 مهر 1399

من برا دو روز از روبیکا رفتم خواستم که برگردم دیگه اصلا شمارم تایید نمیشه من که دیگه نمیدونم چیکار کنم. حداقل یه راهی بهم نشون بدید

پاسخ

ایرانی

یکشنبه, 27 مهر 1399

سلام ببخشید چن روز پیش داخل روبیکا شخصی به اسم پشتیبان روبیکا (با پروفایل روبیکا و زده بود پیج اصلی )پیام داد بهم ک اکانتتون فیلتر شده وباید این کارو انجام بدید برای رفعش گفتم ک سر در نمیارم واون هم گفت ک شمارتون رو بدید تا مشکلتون رو حل کنم منم شمارمو با کدی ک برام اومد براش فرستادم چون تازه اومده بودم نمیدونستم و همزمان از یع جای دیگه به نام اطلاعات ورود برام پیام میومد نوشته بود رمز پی آر پی به فلان بعدا از چن روز که قضیع هکر ها رو فهمیدم در تنظیمات روبیکا رفتم و اونجا شخص دیگری فعال بود ک غیر فعالش کردم فقط می خواستم بدونم چطوری بفهمم ک هکم کرده از اکانتمم زود خارج شدم روبیکا رو حذف و خط رو خاموش کردم ممنون میشم راهنمایی کنید و اینکه در چه حد میتونع به اطلاعات با استفاده از روبیکا دسترسی داشته باشع؟؟؟

پاسخ

لیلی

سه شنبه, 29 مهر 1399

سلام من یه مخاطب دارم تو روبیکا ولی هر کاری میکنم پیجش و آیدیش برام بالا نمیاد لطفا راهنماییم کنید

پاسخ

sara

یکشنبه, 04 آبان 1399

من روبیکارو با شماره داداشم نصب کردم میخوام بدونم اگه به کسی پیام بدم داداشم پیامارو میبینه؟؟ خواهش میکنم جواب بدیت

پاسخ

Fatemeh

جمعه, 09 آبان 1399

ببخشید خواهشاً جواب بدید
من اکانتم هک شد فقط برای ۷ساعت و کل هفت ساعت هکر از اکانتم استفاده کرد و من وقتی فهمیدم دستگاهش رو غیر فعال کردم و این هکر از ۱۱ شب تا۶:۳۰ شب تو اکانتم بود میخواستم بدونم اون هکر چه کار هایی میتونست تو اکانتم بکنه و بعد از اینکه خارجش کردم گفت اکانتت فیلتر میشه از بس گزارش خورده الان من از کجا بدونم چند بار گزارش شدم و درضمن چطور میتونم گزارش ها رو پاک کنم خواهشا جوابمو بدین

پاسخ

حسین حاجی هاشمی

شنبه, 29 آذر 1399

سلام من هم هک شدم بعد تو پیجم اومدن چیز های زشت گزاشتن چه کنم

مبینا

یکشنبه, 16 آذر 1399

تو روبیکا وقتی کسی مزاحم میشه و تحدید میکنه چیکار کنم؟

پاسخ

IL

یکشنبه, 16 آذر 1399

تحدید نه تهدید. روبیکا خودش یه تهدیده!

Ayeh

شنبه, 06 دی 1399

اگه میشه لطفا توضیح بدید.
الان اکانت روبیکای من فعال هستش.
اما غیر از من یک نفر دیگه هم در اون هست با گوشی ایسوس هم وارد شده اگه بخام غیر فعالش کنم و از روبیکام بیرونش کنم چ کاری باید انجام بدم؟

پاسخ

Zzz

یکشنبه, 28 دی 1399

چطور میشه ک کسی نتونه روبیکا بهم پی ام بده ؟

پاسخ

س

شنبه, 18 بهمن 1399

سلام ببخشید اگه بخوام رو اکانت یه نفر باشم باید چکار کنم

پاسخ

ستایش

شنبه, 18 بهمن 1399

سلام
میشه توضیح بدین چجوری برم رو اکانت یه نفر

پاسخ

مهدیه

دوشنبه, 04 اسفند 1399

سلام من خط جدید امروز خریدم ولی همین ک وارد روبیکا شدم همش پیام واسم میاد ک شماره مو داره در صورتی ک ن عضو کانال هستم ن گروهی چ جور باید این همه پیام واسم بیاد لطفا پیگری کنید وگرنه شکایت میکنم

پاسخ

ش.ج

چهارشنبه, 13 اسفند 1399

من روبیکام رو با خط قبلیم نصب کردم،حالا میخوام دیگه اون شماره نباشه و خط جدیدم باشه،باید چیکار کنم؟؟نمیخوام روبیکارو پاک کنم،پیجم از بین میره،میشه راهنماییم کنید؟

پاسخ

ت

دوشنبه, 18 اسفند 1399

چطور میشه شماره روبیکامو بدون اینکه روبیکامو حذف کنم و اینکه قسمت صفحات روبینو و گروه و... تغییر بدم

پاسخ

Ryhn

پنجشنبه, 21 اسفند 1399

سلم
روبیکا منو گزارش کرده و الان هر چی مزنم اکانتم نمیاد
لطفا اگه میشه چک کنید و بگید تا چه مدت نمیاد.

پاسخ

ثبت نظر