چگونه چندین عکس را به صورت خودکار در فوتوشاپ کراپ و صاف کنیم؟ ( مناسب برای عکس‌های قدیمی اسکن شده)

چگونه چندین عکس را به صورت خودکار در فوتوشاپ کراپ و صاف کنیم؟ ( مناسب برای عکس‌های قدیمی اسکن شده)

شما می‌توانید به راحتی چندین عکس قدیمی را اسکن کرده و با یک قدم ساده در فوتوشاپ آن را کراپ و صاف کنید.

کراپ کردن تصاویر در فوتوشاپ کاری بسیار ابتدایی است. فوتوشاپ یک ابزار بسیار قوی برای کراپ کردن دارد که نه تنها بخش‌های اضافی عکس را حذف می‌کند بلکه آن را صاف نیز می‌کند. این روند به صورت خودکار انجام می‌شود و می‌تواند همزمان چندین عکس را کراپ کند. 
شما می‌توانید از این قابلیت برای عکس‌های اسکن شده خود که صاف نیستند استفاده کنند. 
چگونه به صورت خودکار عکس‌ها را کراپ و صاف کنیم؟ 
برای همه‌ی ما پیش آمده که بخواهیم عکس‌های قدیمی و آنالوگ خود را دیجیتالی کنیم. شما می‌توانید چندین عکس را اسکن کرده و روی فوتوشاپ آپلود کنید. 
فرض کنید که این عکس‌ها را شما اسکن کرده‌اید: 

photoshop


در عکس‌های بالا چندین عکس به عنوان یک عکس دیجیتالی و با هم اسکن شده‌اند. شما می‌توانید با ساختن یک گلچین همه‌ی آن‌ها را از هم جدا کرده و آن‌ها را به صورت عکس‌های فوتوشاپ جداگانه کپی کنید. این روش برای کراپ و صاف کردن عکس‌ها به صورت خودکار راحت‌تر است. 

photoshop


به  File > Choose Automate > Crop and Straighten Photos بروید. 
فوتوشاپ این کار را به صورت خودکار انجام می‌دهد و لازم نیست شما به صورت دستی هیچ کار خاصی انجام دهید. این اپلیکیشن عکس‌های اسکن شده را تشخیص داده و به صورت خودکار آن‌ها را کراپ، صاف، جدا و به صورت عکس‌های جداگانه تبدیل می‌کند. 
البته این پروسه ممکن است همیشه نتیجه‌ی مطلوب نداشته باشد. بعضی از عکس‌ها ممکن است کمی کج باقی بمانند و یا یک فضای سفید اطراف آن‌ها باقی بماند. اما این روش یکی از بهترین روش‌ها برای مدیریت چندین عکس به صورت همزمان است. 
درضمن به خاطر داشته باشید که فوتوشاپ می‌تواند یک عکس تکی را هنگام کراپ کردن صاف کند. درضمن قابلیت‌های دیگری نیز مثل Content-Aware Fill on Crop دارد که عکس را خیلی دقیق تنظیم می‌کند. 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف همراهی کنید:

کانال تلگرام با آیدی faceitmag@

توییتر با آیدی faceit_ir@

اینستاگرام با آیدی faceit_mag@

کانال سروش با آیدی faceit_mag@

 

منبع خبر: makeuseof

مارال رضایی

مارال رضایی

مارال هشت سال است که یه عنوان مترجم مشغول به فعالیت است.او دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فرانسه از دانشگاه است و به سه زبان انگلیسی، فرانسه و اسپانیایی صحبت می کند. مارال به ادبیات، سینما و موسیقی راک علاقه مند است و به دنبال یک تجربه متفاوت به وادی تکنولوژی قدم گذاشته.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر