از حالا به بعد رزبری‌پای 3 ARM ویندوز10 را پشتیبانی می‌کند

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 25 بهمن 97 ساعت: 21:02:20

یکی از بهترین دستگاه‌های موجود در بازار رزبری‌پای3 است. این کامپیوتر کوچک و ارزان قیمت به شما قابلیت انجام کارهای بسیار فوق‌العاده را می‌دهد. حال یک قابلیت جدید نیز به پای اضافه شده است. عده‌ای از توسعه دهنده‌ها امکان استفاده‌ی پای را از ARM ویندوز10 فراهم کرده‌اند و این تغییر می‌تواند جهش بزرگی برای آینده‌ی این کامپیوترهای کوچک باشد. 
درحالی که خبر اجرای ویندوز10 روی پای3 بسیار هیجان انگیز است اما چند نکته وجود دارد. اول این تنظیم و اجرای آن کمی دشوار است. اول این که شما باید پای3 بی یا بی پلاس داشته باشید. علاوه بر آن نیاز به یک کارت میکرو‌اس‌دی با رتبه A1 و حداقل 16 گیگابایت حافظه نیاز دارید. درضمن باید یک ایمیج از ARM64 ویندوز10 داشته باشید. علاوه بر همه‌ی این‌ها به تعدادی باینری و نرم‌افزار نیاز دارید که در گیت‌هاب موجود هستند. البته انجام دادن همه‌ی آین‌ها خیلی هم سخت نیست درنتیجه باید بتوانید بدون مشکل خاصی کاری کنید که همه چیز به درستی اجرا شود. 
اما یک مشکل بزرگ وجود دارد. ARM ویندوز10 روی هیچ کدام از مدل‎های 3بی یا بی پلاس رزبری‌پای خیلی خوب کار نمی‌کند. بنا به گزارش تک اسپات، این ترکیب برای بعضی از وظایف خاص کاربردی است. درضمن شما باید برنامه‌های x86 را بازسازی کنید اما برای کارهای معمولی روزانه سرعت آنقدر پایین است که خیلی کاربردی نخواهد بود. 
با همه‌ی این‌ها این ارتقای بزرگی برای رزبری‌پای خواهد بود و در آینده بسیار کاربردی خواهد شد و روزی خواهد رسید که دستگاه‎های رزبری‌پای به کامپیوترهای شخصی ویندوز10 بسیار ارزان قیمت تبدیل خواهند شد. اما هم اکنون هم اجرای ویندوز روی پای بسیار هیجان انگیز است و اگر کمی صبور باشید به تجربه‌ی بسیار جذابی برایتان تبدیل خواهد شد. 

 

بیشتر بخوانید:

شش روش برای پرینت با استفاده از رزبری‌پای

 

 

منبع: makeuseof

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید