گوگل یک شکاف امنیتی zero-day را در ویندوز7 گزارش کرد، مایکروسافت هنوز پچ امنیتی منتشر نکرده است

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 20 اسفند 97 ساعت: 10:00:00

دیروز گوگل در یک پست وبلاگی خبر از یک شکاف امنیتی zero-day در ویندوز7 داد که هنوز پچ امنیتی برای آن منتشر نشده است. این دومین حمله zero-day  شناسایی شده پس از گوگل کروم است که هکرها توسط آن‌ها کدهای مخرب به کاربران می‎فرستند. 


شکاف امنیتی Zero-Day (روز صفر) چیست؟


این شکاف پچ نشده امنیتی ویندوز7 به هکرها اجازه می‌دهد تا به امتیازات محلی دست یافته و کدهای مخرب را اجرا کنند. گوگل در پست خود اعلام کرده که این شکاف تنها در سیستم‌های 32 بیت ویندوز7 وجود دارد. نسخه‌های قدیمی‌تر از ویندوز7 نیز به احتمال زیاد در خطر هستند. 
مایکروسافت به گوگل گفته که از مشکل باخبر است و در تلاش است تا آن را رفع کند اما متأسفانه ده روز از این خبر می‌گذرد. مایکروسافت همچنین گفته که :« مایکروسافت به مشتریانش متعهد است تا مشکلات امنیتی را حل کرده و در اولین فرصت آپدیت‌ها را منتشر کند.» به هرحال اگر هنوز هم از ویندوز7، 32 بیت استفاده می‌کنید هم اکنون زمان خوبی است که سیستم عامل خود را به ویندوز10 ارتقا دهید چرا که امنیت این نسخه بسیار بالاتر است. 
گوگل هم اکنون پچ امنیتی را برای حمله‌ی کروم منتشر کرده است. درنتیجه هم اکنون مرورگر کروم خود را به نسخه‌ی  72.0.3626 ارتقا دهید تا دستگاه خود را از حملات در امان نگاه دارید. کروم معمولاً به صورت خودکار آپدیت می‌شود اما برای حفظ امنیت بیشتر بهتر است که خودتان آن را به صورت دستی آپدیت کنید. 

 

خبرهای بیشتر دمرود امنیت:

فیشینگ جدیدی با موضوع تیک آبی اینستاگرام، حساب‌های اینستاگرام زیادی را هک کرد

کشف مشکلات امنیتی بسیار مهم در پسورد منیجرهای معروف

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

 

 

منبع: theverge

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید