بیانیه نماوا: از سایت‌های دانلود فیلم شکایت نکرده‌ایم

بیانیه نماوا: از سایت‌های دانلود فیلم شکایت نکرده‌ایم

به دنبال بسته شدن سایت های دانلود فیلم و متهم شدن نماوا، این vod بیانیه ای را منتشر کرد. بیانیه نماوا: از سایت‌های دانلود فیلم شکایت نکرده‌ایم

به دنبال مسدود شدن سایت‌های دانلود فیلم، انگشت اتهام قبل از هر کسی به سمت VODها، مخصوصاً نماوا گرفته شد. اگرچه دلایل دیگری هم مطرح بود اما کاربران بیشتر از هر چیزی، نماوا را دلیل مسدود شدن سایت‌های دانلود فیلم می‌دانستند. البته انتشار پست مدیر دیباموویز در تلگرام هم به این ماجرا دامن زد اما این پست به سرعت پاک شد.

حالا ساعتی پیش نماوا، در حساب توییتر خود بیانیه‌ای را منتشر کرده تا همه این ادعاها را رد کند. نماوا توضیح داده است که هیچ شکایتی از وب سایت‌های دانلود فیلم نداشته است.

 

بیانیه ارائه شده از سمت نماوا در توییتر این VOD به صورت زیر است:

جوابیه ادعای مطرح شده توسط سایت دیبامووی

پیرو ادعای مطرح شده از سوی مدیر سایت دیبا مووی مبنی بر تلاش نماوا برای توقف فعالیت سایت‌های فیلم، ضمن رد این ادعا و اعلام این که نماوا هیچ گونه دخالت و یا نقشی در این فرایند نداشته است، علاقه‌مندیم مطالب زیر را به اطلاع برسانیم:

خاموش شدن سرورهای تعدادی از سایت‌ها در روز گذشته، طبق دستور کتبی مقامات قضایی کشور روی داده است. چه آن که حسب تکلیف قضایی تصریح شده برای شرکت‌های ارائه دهنده خدمات میزبانی در سراسر کشور، ارائه سرویس به دامنه‌هایی که فیلتر هستند، غیرقانونی است و جرم محسوب می‌شود.

در ادعای مطرح شده توسط مدیر سایت دبیا مووی گفته شده است که این مشکل برای سایت‌های فیلم اتفاق افتاده است، در حالی که این دستور برای توقف ارائه خدمات به کلیه دامنه‌های فیلتر شده است و هیچ ارتباطی به محتوای دامنه ندارد

و شنیده‌ها حاکی از آن است که روز گذشته سایت‌های مختلف فیلم، دانلود، موسیقی و ... با خاموشی سرورهایشان رو به رو بوده‌اند. بنابراین این ادعا درباره این که شکایتی برای توقف فعالیت سایت‌های فیلم صورت گرفته است، صحت ندارد.

هرچند نماوا از محل میزبانی سایت دیبا مووی اطلاعی ندارد، اما قطعاً خاموشی سرورهای ایشان توسط شرکتی صورت گرفته است که میزبانی این خدمات را بر عهده داشته است و بی‌تردید نماوا نقشی در این باره نداشته است.

و جالب آن‌جاست که با وجود چندین و چندین بار تذکر، این روند همچنان ادامه داشت، تا این که نماوا برای دفاع از حقوق خود، موضوع شکایت را مطرح ساخت و دیبا مووی در پاسخ به این شکایت، به جای حل مشکل شروع به فحاشی، جوسازی و اتهام در فضای مجازی علیه نماوا کرد که خود یک جرم محسوب می‌شود.

متأسفانه این اولین بار نیست که جوسازی و مطرح ساختن ادعای غیرحقیقی توسط دیبا مووی اتفاق می‌افتد. با وجود ادعای مطرح شده و جو سازی صورت گرفته توسط این سایت، حقیقت ماجرا این بوده است که این سایت، مدت‌های طولانی کلیه دوبله‌های انجام شده توسط نماوا را به نام خود منتشر می‌ساخت

با این همه، نماوا دوباره پیگیری را از طریق مذاکره با این دوستان پیش برد و طی مذاکره‌ی انجام شده در آن زمان، قرار شد کلیه دوبله‌های نماوا از سایت دیبامووی حذف گردد و نماوا نیز شکایت خود را باز پس گیرد.

پس از توافق یاد شده، آنچه از سوی نماوا روی داده است، چیزی به جز چشم‌پوشی از جرائم واقع شده و عمل به توافق نبوده است و قطعاً" نماوا هیچ گونه نقشی در فرایند دستور قضایی صادر شده از سوی دادستان برای عدم ارائه خدمات به دامنه‌های فیلتر شده (فارغ از نوع فعالیت دامنه) نداشته و ندارد.

و ضمن رد قاطع این ادعا، قطعاً این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که پیگیری‌های قانونی مورد نیاز علیه جوسازی، حمله سایبری و اتهام‌های کذب و دروغین مطرح شده از سوی مدیر این سایت را به صورت جدی انجام دهد.

 

با وجود این بیانیه، در توییتر نماوا متاسفانه شاهد کامنتهایی هستیم که بیانیه نماوا را قبول ندارند و همچنان نماوا را متهم این ماجرا میدانند.

 

اخبار مرتبط:

سرورهای سایت‌های دانلود فیلم بسته شدند؛ آیا مقصر VODها هستند؟

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف روبیکا، توییتر، اینستاگرام همراهی کنید. 

منبع خبر: فیسیت_ توییتر نماوا


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر